Squash Alberta Membership Report - March 28, 2017 Last Name First Name Club / Studio Membership Type(s) Number Issued Abbey Josh University of Calgary

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Size: px
Start display at page:

Download "Squash Alberta Membership Report - March 28, 2017 Last Name First Name Club / Studio Membership Type(s) Number Issued Abbey Josh University of Calgary"

Transcription

1 Squash Alberta Membership Report - March 28, 2017 Last Name First Name Club / Studio Membership Type(s) Number Issued Abbey Josh University of Calgary Racquet Centre Adult /20/2016 Abbott Guy Sait Squash Club Adult /20/2016 Abideen Zain-Ul University of Alberta Van Vliet Squash Club Adult w/ ESL /16/2016 Abou Zeid Amr Terrace Fitness & Racquet Club Adult w/ ESL /11/2016 Abouzeid Abdalla World Health Edgemont Junior /16/2016 Abouzeid Aly World Health Edgemont Junior /16/2016 Achtymichuk Alex The Glencoe Club Junior /11/2016 Adamiak Paul University of Calgary Racquet Centre Adult /13/2016 Adamiak Patricia Calgary Winter Club Adult, Friend of Squash /24/2016 Adams David Bankers Hall Club Adult /12/2016 Adams Jp Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /11/2016 Adams Stephen Royal Glenora Club Adult w/ ESL /23/2016 Adeeb Samer Royal Glenora Club Adult w/ ESL /13/2016 Adelman Jonathon Fitness Plus Southwest Adult /19/2016 Affleck Graeme World Health Edgemont Adult /13/2016 Aggarwala Rita World Health Edgemont Adult /20/2016 Agnew Mark Royal Glenora Club Adult w/ ESL /17/2016 Aguilar Jose Bow Valley Club Adult /5/2016 Ahmed Bilal University of Alberta Van Vliet Squash Club Adult w/ ESL /10/2016 Aitken Bill Fitness Plus Southwest Adult /1/2016 Aitken Ross West Hillhurst Community Centre Adult /9/2016 Aladin Mo I World Health Edgemont Adult /30/2016 Alberts Jade World Health Edgemont Adult /12/2016 Albery Bryce Bow Valley Club Adult /15/2016 Alibhai Rehan University of Calgary Racquet Centre Adult /14/2016 Allan Richard Bankers Hall Club Adult /10/2016 Allen Larry World Health Edgemont Adult /15/2016 Allison Corey Sait Squash Club Adult /18/2016 Altamirano Alejandro Fish Creek Sports Club Adult /22/2016 Altier Christophe West Hillhurst Community Centre Adult /23/2016 Alto Jussi The Glencoe Club Adult /11/2016 Alvarez George Bankers Hall Club Adult /7/2016 Alvarez Navarro Juan Antonio Sait Squash Club Adult /8/2016 Ampleman Steve Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /13/2016 Anderen Thalia Thalia Anderen Adult /24/2016 Anderson Charles World Health Edgemont Adult /13/2016 Anderson Jim Eau Claire YMCA Adult /20/2016 Anderson Justin Edmonton Squash Club Adult /17/2016 Anderson Scott William Lutsky YMCA Adult w/ ESL /18/2016 Andries Ryan Bow Valley Club Adult /31/2016 Andruko Hayley Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /17/2016 Andrusiak Vincent Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /15/2016 Anthony Evan Bankers Hall Club Adult /12/2016 Antoniuk Gary Terrace Fitness & Racquet Club Adult w/ ESL /17/2016 Appoo Jehangir Calgary Winter Club Adult /6/2016 Appoo Aria Calgary Winter Club Junior /11/2016 Arbouche-Currie Logan Mount Royal University Junior /14/2016 Arbuckle Gail Johnny B Fitt Adult w/ ESL /12/2016 Archer Taylor Western Canadian Place Fitness Centre Adult /13/2016 Ardeshiricham Arash Fifth Avenue Club Adult /21/2016 Armitage Ian Fitness Plus Southwest Adult /24/2016 Armitage Martin Bow Valley Club Adult /24/2016 Arnott Krystal Glen Allan Recreation Complex Adult w/ ESL /14/2016 Artym John Bow Valley Club Adult /18/2016 Ashkanase Koalby World Health Edgemont Adult /14/2016 Ashton Mark Bow Valley Club Adult /19/2016 Ashton Victor Johnny B Fitt Adult w/ ESL /15/2016 Asif Abubakr Fish Creek Sports Club Adult /13/2016 Atkins Marlis Royal Glenora Club Adult w/ ESL /19/2016 Atkins Stephen Royal Glenora Club Adult w/ ESL /19/2016 Auch Jeanine Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /12/2016 Aucoin Ryan Fifth Avenue Club Adult /28/2016 Audia Gerry World Health Edgemont Adult /9/2016 Auger Francois Mount Royal University Adult /25/2016

2 Auger Jean-Michel Mount Royal University Adult /12/2016 Auld Lindsay World Health Edgemont Adult /10/2016 Aussel Matthew West Hillhurst Community Centre Adult /13/2016 Austin Sandi Mount Royal University Adult /1/2016 Avdicos Tony Mount Royal University Adult /13/2016 Azizi Amir Terrace Fitness & Racquet Club Adult w/ ESL /6/2017 Baartman Graham Garrison Fitness Centre Adult w/ ESL /15/2016 Bader Mike Bankers Hall Club Adult /24/2016 Badgley Norm Calgary Winter Club Adult /11/2016 Badry Ash Johnny B Fitt Adult w/ ESL /9/2016 Bainbridge Janice World Health Edgemont Adult /19/2016 Bainbridge Greg Terrace Fitness & Racquet Club Adult w/ ESL /17/2016 Baird Kyle Johnny B Fitt Adult w/ ESL /13/2016 Baird Scott Terrace Fitness & Racquet Club Adult w/ ESL /9/2016 Bajwa Usman Dont Have Any Club Adult /1/2016 Bakhshi Arun Bow Valley Club Adult /5/2016 Balch Kensy Royal Glenora Club Adult w/ ESL /27/2016 Balch Lori Royal Glenora Club Adult w/ ESL /12/2016 Bale Richard Fifth Avenue Club Adult /19/2016 Banks Donna Calgary Winter Club Adult /11/2016 Barberree Elizabeth Calgary Winter Club Adult /10/2016 Barer David Bankers Hall Club Adult /1/2016 Barker Jordan World Health Edgemont Adult /12/2016 Barnes Craig Mount Royal University Adult /21/2016 Barnwell Ashleigh Bankers Hall Club Adult /20/2016 Barraclough Terry Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /12/2016 Barrett Catherine Calgary Winter Club Adult /11/2016 Barth Shonna Medicine Hat Family YMCA Adult /13/2017 Bartlett Cory Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /11/2016 Barton Christopher Bankers Hall Club Adult /10/2016 Bassindale Dave Garrison Fitness Centre Adult w/ ESL /13/2016 Bastian Ryan Terrace Fitness & Racquet Club Adult w/ ESL /17/2016 Basto David West Hillhurst Community Centre Adult /24/2016 Bateman Andrew Calgary Winter Club Adult /11/2016 Baumfeld Martin World Health Edgemont Adult /16/2016 Bayko John Eau Claire YMCA Adult /7/2016 Beamish John University of Alberta Van Vliet Squash Club Adult w/ ESL /13/2016 Beckel John Calgary Winter Club Adult /21/2016 Beckel Molly Calgary Winter Club Adult /11/2016 Beddek Amanda Southland Leisure Center Adult /6/2016 Beddoe Owen West Hillhurst Community Centre Adult /13/2016 Behiel Ryan University of Calgary Racquet Centre Adult /30/2016 Beierle Ron Calgary Winter Club Adult /6/2016 Beis Deanne Royal Glenora Club Adult w/ ESL /10/2016 Belanger Jean-Francois World Health Edgemont Adult /14/2016 Belanger Trevor Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /21/2016 Bell Ian The Glencoe Club Adult /11/2016 Bell Robert World Health Edgemont Adult /14/2016 Belsher Nelson Mount Royal University Adult /9/2016 Benner Kathleen Calgary Winter Club Adult /29/2016 Benner Luke Fish Creek Sports Club Adult /12/2016 Benoit Victor University of Calgary Racquet Centre Adult /6/2016 Bensen Bruce Riverbend Athletic Club Adult w/ ESL /18/2016 Benterud Dave William Lutsky YMCA Adult w/ ESL /4/2016 Bereznicki Jerry Jamie Platz Ymca Adult w/ ESL /17/2016 Berg Susan Fitness Plus Southwest Adult /16/2016 Berg Todd Jamie Platz Ymca Adult w/ ESL /16/2016 Bergen Michael Royal Glenora Club Adult w/ ESL /22/2016 Berling Todd Western Canadian Place Fitness Centre Adult /26/2016 Bershadsky Alex Mount Royal University Adult /7/2016 Besuyen Chad Mount Royal University Adult /7/2016 Besuyen Dave Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /15/2016 Beveridge Bruce Bankers Hall Club Adult /22/2016 Bhardwaj Sachin Mount Royal University Adult /15/2016 Bhupathiraju Anand Kumar Ymca Adult /20/2016 Billesberger Jay Mount Royal University Adult /30/2016

3 Binns Carolyn Royal Glenora Club Adult w/ ESL /16/2016 Binns Patrick Royal Glenora Club Adult w/ ESL /16/2016 Bint Morgan Calgary Winter Club Adult /16/2016 Birdsell Rick Calgary Winter Club Adult /4/2016 Birdsell Michael Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /20/2016 Birkby David Fitness Plus Southwest Adult /25/2016 Birkby Scott Fitness Plus Southwest Adult /7/2016 Birrell Doug The Glencoe Club Adult /11/2016 Birrell Robert The Glencoe Club Adult /11/2016 Birzgalis John Royal Glenora Club Adult w/ ESL /11/2016 Birzgalis Peter Royal Glenora Club Adult w/ ESL /18/2016 Bishop Shawn The Mild Bunch Adult w/ ESL /17/2016 Bissonnette Derek Bankers Hall Club Adult /13/2016 Black Jennifer Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /28/2016 Black Ryan Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /24/2016 Blackwell Sharon Royal Glenora Club Adult w/ ESL /13/2016 Blain Maurice World Health Edgemont Adult /20/2016 Blain Wilder Western Canadian Place Fitness Centre Adult /14/2016 Blevins Ellie Royal Glenora Club Junior /16/2017 Blondell Wendy Southland Leisure Center Adult /17/2016 Blue Marshall Bankers Hall Club Adult /15/2016 Bohme Gerald World Health Edgemont Adult /13/2016 Bojda Nick Sait Squash Club Adult /27/2016 Bolianatz Shawn Lloydminster Curling Centre Adult /6/2017 Bonanni Leo Glen Allan Recreation Complex Adult w/ ESL /29/2016 Booker Brad Fish Creek Sports Club Adult /9/2016 Borchuk Carey William Lutsky YMCA Adult w/ ESL /9/2016 Borgford Jessica West Hillhurst Community Centre Adult /24/2017 Borgstrom Matthew University of Calgary Racquet Centre Adult /11/2016 Borowiecki John Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /20/2016 Bosma Lukas World Health Edgemont Junior /16/2016 Boucher Pierre Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /10/2016 Boulanger Brian Glencoe Club The Adult /11/2016 Boulanger Scott Calgary Winter Club Adult /9/2016 Boulanger Ben The Glencoe Club Junior /11/2016 Boulanger John The Glencoe Club Junior /11/2016 Boulanger Katie The Glencoe Club Junior /11/2016 Boulanger Samuel The Glencoe Club Junior /11/2016 Bouliane Dana Royal Glenora Club Adult w/ ESL /17/2016 Bouthillier Kyle University of Alberta Van Vliet Squash Club Adult /24/2016 Bowker Greg Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /13/2016 Bowman Dan West Hillhurst Community Centre Adult /22/2016 Brar Harpal Fifth Avenue Club Adult /19/2016 Braul Patricia West Hillhurst Community Centre Adult /4/2016 Braun Bayla Royal Glenora Club Junior /1/2016 Braun Ezi Royal Glenora Club Junior /1/2016 Brent Kevin Bankers Hall Club Adult /25/2016 Brierley Tony Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /9/2016 Britton Derek Bow Valley Club Adult /31/2016 Brodeur Marilyn Riverbend Athletic Club Adult w/ ESL /13/2016 Brook Michael The Glencoe Club Adult /11/2016 Brooker Brent Calgary Winter Club Adult /11/2016 Brookes Lyle Jamie Platz Ymca Adult w/ ESL /17/2016 Brooks Douglas Glen Allan Recreation Complex Adult w/ ESL /4/2016 Brophy Jarret University of Alberta Van Vliet Squash Club Adult w/ ESL /8/2016 Broussard Peter Cold Lake Squash Club Adult /14/2016 Brown Greg Bankers Hall Club Adult /12/2016 Brown Steven Calgary Winter Club Adult /30/2016 Brown Chad Jamie Platz Ymca Adult w/ ESL /11/2016 Bruce Doug Bow Valley Club Adult /12/2016 Bruns Steven Garrison Fitness Centre Adult w/ ESL /27/2016 Bruveris Erik Terrace Fitness & Racquet Club Adult w/ ESL /11/2016 Bryant Glory Southland Leisure Center Adult /28/2016 Buchanan Donald Western Canadian Place Fitness Centre Adult /18/2016 Buchanan Ian Royal Glenora Club Adult w/ ESL /5/2016 Buchanan Lindsay Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /29/2017

4 Buck Emily Glencoe Club The Adult /20/2016 Buck Robert Johnny B Fitt Adult w/ ESL /2/2016 Buckingham Ann Mount Royal University Adult /28/2016 Buettner Garnet Bow Valley Club Adult /26/2016 Buhler Brent Bow Valley Club Adult /13/2016 Burak Nick Royal Glenora Club Adult w/ ESL /17/2016 Burgess Michael Terrace Fitness & Racquet Club Adult w/ ESL /6/2016 Burn Morgan Royal Glenora Club Adult w/ ESL /17/2016 Burns Desmond Glencoe Club The Junior /23/2016 Burrage Ann WH Doubles Court Adult /3/2016 Burrows Racheal-Anne World Health Edgemont Adult /11/2016 Burton Tamara West Hillhurst Community Centre Adult /6/2016 Bushell Cary Terrace Fitness & Racquet Club Adult w/ ESL /25/2016 Butcher Stuart Western Canadian Place Fitness Centre Adult /27/2017 Butler Larry Glen Allan Recreation Complex Adult w/ ESL /16/2016 Butt Bilal Fitness Plus Southwest Adult /3/2016 Butt Nadeem Fish Creek Sports Club Adult /11/2016 Byers Kathleen University of Calgary Racquet Centre Adult /20/2016 Bykowski Gwynne Glen Allan Recreation Complex Adult w/ ESL /17/2016 Cadrin Paul Garrison Fitness Centre Adult w/ ESL /28/2016 Cahoon Faron Terrace Fitness & Racquet Club Adult w/ ESL /22/2016 Caine Rose World Health Edgemont Adult /7/2016 Cairns David Eau Claire YMCA Adult /20/2016 Cairns Justin Terrace Fitness & Racquet Club Adult w/ ESL /23/2016 Callander Marney Calgary Winter Club Adult /21/2016 Cameron Peter Eau Claire YMCA Adult /28/2016 Cameron Robb World Health Edgemont Adult /8/2016 Cameron Jared Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /11/2016 Campbell Haley Sait Squash Club Adult /3/2016 Campbell Jim The Glencoe Club Adult /13/2016 Campbell Louise Fitness Plus Southwest Adult /7/2016 Campbell Kristie Adult /12/2016 Campeau Laurier Mount Royal University Adult /6/2016 Cardinal Amy Mount Royal University Adult /13/2016 Carlier Benjamin World Health Edgemont Adult /22/2016 Caro Luisa Calgary Winter Club Adult /11/2016 Carpenter Matthew Mount Royal University Adult /18/2016 Carson Brad Bankers Hall Club Adult /17/2016 Casey Kevin West Hillhurst Community Centre Adult /30/2016 Casorso Dean Bow Valley Club Adult /21/2017 Cassin Chris Jamie Platz Ymca Adult w/ ESL /11/2016 Castrillon Francisco Mount Royal University Adult /13/2016 Cerra Peter Johnny B Fitt Adult w/ ESL /11/2016 Chan Kevin Bow Valley Club Adult /12/2016 Chandan Sanjay Eau Claire YMCA Adult /24/2016 Chang David Fitness Plus Southwest Adult /25/2016 Chapman Merissa Fit Plus South Adult /23/2017 Chapman Janet Johnny B Fitt Adult w/ ESL /15/2016 Chapman Travis Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /17/2016 Charania Rahim West Hillhurst Community Centre Adult /8/2016 Charlton Tom The Glencoe Club Adult /11/2016 Chau David Western Canadian Place Fitness Centre Adult /20/2016 Chau Francisco Royal Glenora Club Junior /27/2016 Chau Liam The Glencoe Club Junior /16/2016 Chen Angela University of Alberta Van Vliet Squash Club Adult w/ ESL /15/2016 Cherkaoui Maria University of Alberta Van Vliet Squash Club Adult w/ ESL /22/2016 Cherry Tadd Calgary Winter Club Adult /14/2016 Chessa Michael Mount Royal University Adult /19/2016 Chettle Alan University of Alberta Van Vliet Squash Club Adult /24/2017 Cheung David Garrison Fitness Centre Adult w/ ESL /14/2016 Cheung Wai Terrace Fitness & Racquet Club Adult w/ ESL /12/2016 Cheung Wendy Royal Glenora Club Adult w/ ESL /11/2016 Chia Jonathan Royal Glenora Club Adult w/ ESL /17/2016 Chiakowski Steven World Health Edgemont Adult /19/2016 Chick Michael World Health Edgemont Adult /31/2017 Chick Gillian Calgary Winter Club Junior /29/2016

5 Chin Al Calgary Winter Club Adult /28/2016 Chinn Simon Bankers Hall Club Adult /19/2016 Chmilar Jon Royal Glenora Club Adult w/ ESL /17/2016 Cho David Bow Valley Club Adult /13/2016 Chong Ken Bow Valley Club Adult /21/2016 Chow Tina Calgary Winter Club Adult /11/2016 Christensen Colin World Health Edgemont Adult /20/2016 Christensen Dave The Glencoe Club Adult /11/2016 Christianson Ben Bankers Hall Club Adult /8/2016 Christianson Todd Medicine Hat Family YMCA Adult /23/2016 Christopher Peter Bankers Hall Club Adult /7/2016 Christopoulos Anne Fitness Plus Southwest Adult /6/2016 Chudyk Marie Johnny B Fitt Adult w/ ESL /15/2016 Chugh Hitesh William Lutsky YMCA Adult w/ ESL /25/2016 Chun Su University of Alberta Van Vliet Squash Club Adult w/ ESL /27/2016 Chung Soon University of Alberta Van Vliet Squash Club Adult w/ ESL /31/2016 Churchill Wendy World Health Edgemont Adult /13/2016 Churchill Bethany World Health Edgemont Junior /13/2016 Churchill-Smith Tim Bow Valley Club Adult /29/2016 Cichos Brad Bow Valley Club Adult /3/2016 Ciezki Derek Royal Glenora Club Adult w/ ESL /14/2016 Clair Michael Glen Allan Recreation Complex Adult w/ ESL /17/2016 Clancy Shaun Fish Creek Sports Club Adult /13/2016 Clapperton James The Glencoe Club Adult /1/2016 Clapperton Hayden The Glencoe Club Junior /11/2016 Clapperton MacKenzie The Glencoe Club Junior /11/2016 Clark Paul Southland Leisure Center Adult /21/2016 Clark Steve World Health Edgemont Adult /10/2016 Clarke Michael West Hillhurst Community Centre Adult /9/2016 Clarke Charlie Garrison Fitness Centre Adult w/ ESL /16/2016 Clarkin John Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /20/2016 Claro Luis Garrison Fitness Centre Adult w/ ESL /30/2016 Cleal Marvin Fish Creek Sports Club Adult /28/2016 Clement Liz Mount Royal University Adult /24/2016 Clemente Christina World Health Edgemont Adult /1/2016 Clements Akiyah Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /23/2016 Clyne Maureen World Health Edgemont Adult /8/2016 Coggan Ronald Sait Squash Club Adult /9/2016 Coggins Chris Garrison Fitness Centre Adult w/ ESL /22/2016 Coggles Laura University of Calgary Racquet Centre Adult /30/2016 Collings Kevin Calgary Winter Club Adult /12/2016 Comaniuk Paul Bankers Hall Club Adult /26/2016 Comeau Ron Bow Valley Club Adult /29/2016 Comessotti Mike Glencoe Club The Adult /11/2016 Condon Cathy Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /10/2016 Conquergood Kathy World Health Edgemont Adult /5/2016 Conway Michelle Mount Royal University Adult /12/2016 Cooke Brenda Banff Rocky Mountain Resort Adult /12/2016 Copp Gordon Bow Valley Club Adult /27/2016 Cordell Darcy University of Alberta Van Vliet Squash Club Adult w/ ESL /3/2016 Cormier Alex Eau Claire YMCA Adult /27/2016 Corscadden Cyndi Bow Valley Club Adult /12/2016 Cortez Matthew Fish Creek Sports Club Adult /12/2016 Cottreau Dana World Health Edgemont Adult /13/2016 Cox John Calgary Winter Club Adult /13/2016 Cox Mike Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /10/2016 Cremers Dustin Fit Plus South Adult /20/2016 Crews Steve Fish Creek Sports Club Adult /9/2016 Crocker Andre Cold Lake Squash Club Adult /13/2016 Cronin Matt Royal Glenora Club Adult w/ ESL /27/2016 Cross Ken Bow Valley Club Adult /16/2016 Crowe Michael Fish Creek Sports Club Adult /8/2016 Cruickshank Rob Sait Squash Club Adult /15/2016 Crysdale Andy The Glencoe Club Adult /11/2016 Cullen Mark Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /18/2016 Cullingham Chris Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /8/2016

6 Cumming Dave The Glencoe Club Adult /12/2016 Cunningham Dave Mount Royal University Adult /16/2016 Cunningham Kai World Health Edgemont Junior /18/2016 Currie Grant World Health Edgemont Adult /20/2016 Currie Andrew Garrison Fitness Centre Adult w/ ESL /9/2016 Currie Henry Garrison Fitness Centre Adult w/ ESL /23/2016 Curthoys Fiona Mount Royal University Adult /13/2016 Cuthbertson Tom West Hillhurst Community Centre Adult /9/2016 Dale Jack World Health Edgemont Adult /23/2016 Dalgarno Rebecca Sait Squash Club Adult /18/2016 Damji Ariff University of Calgary Racquet Centre Adult /29/2016 Dance Tom Calgary Winter Club Adult /11/2016 Dandia Asad Fit Plus South Adult /7/2016 Dasilva Dennis Bankers Hall Club Adult /22/2016 Davidson Lisa Royal Glenora Club Adult w/ ESL /12/2016 Davies Travis Western Canadian Place Fitness Centre Adult /8/2016 Davis Christopher The Glencoe Club Adult /11/2016 Davis Jordan William Lutsky YMCA Adult w/ ESL /7/2016 Davison Stuart Johnny B Fitt Adult w/ ESL /22/2016 Dawnne Marvette West Hillhurst Community Centre Adult /12/2016 Dawson Jim Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /23/2016 Dawson Miranda Royal Glenora Club Adult w/ ESL /20/2016 De Gara Chris Royal Glenora Club Adult /1/2016 De Groot Travis Terrace Fitness & Racquet Club Adult w/ ESL /11/2016 De Man Allison Mount Royal University Adult /14/2016 De Meersman Kristof Fifth Avenue Club Adult /12/2016 De Stefani Fabio Fitness Plus Southwest Adult /25/2016 De Vries Adrian Royal Glenora Club Adult w/ ESL /13/2016 De Vries Caroline Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /7/2016 De Vries John Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /13/2016 De Waal Theuna World Health Edgemont Adult /19/2016 DeFehr Phil Bow Valley Club Adult /12/2016 Delblanc Sigurd Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /12/2016 Dell Leah Calgary Winter Club Adult /11/2016 Delorme Jaime Calgary Winter Club Junior /11/2016 Dembicki Dennis Johnny B Fitt Adult w/ ESL /28/2016 Demmans Danielle Bow Valley Club Adult /20/2016 Denecky Cameron Sait Squash Club Adult /12/2016 Deren Sandy Mount Royal University Adult /19/2016 Derrah Eric Southland Leisure Center Adult /26/2016 Desjardins Marco La Fitness Adult w/ ESL /15/2016 Dhadli Ajay West Hillhurst Community Centre Adult /24/2016 Dhitivara Phattaya Royal Glenora Club Adult w/ ESL /12/2016 Diaz Domi Eau Claire YMCA Adult /13/2017 Dickey Clyde World Health Edgemont Adult /2/2016 Dickie Emerson Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /12/2016 Dillon Jim Terrace Fitness & Racquet Club Adult w/ ESL /19/2016 Dinning Liam The Glencoe Club Adult /11/2016 Dipietro Enzo Calgary Winter Club Adult /11/2016 Diteljan Matt Calgary Winter Club Adult /28/2016 Ditschun Alan Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /22/2016 D'Mello Gerard Mount Royal University Adult /11/2016 Dobrovolsky Erik Bow Valley Club Adult /12/2016 Docksteader Ryan Calgary Winter Club Adult /25/2016 Doetzel Stacey Southland Leisure Center Adult /20/2016 Domagas Roberto Fitness Plus Southwest Adult /22/2016 Donaghy Jim Sait Squash Club Adult /13/2016 Donaldson Joseph Glencoe Club The Adult /21/2016 Donaldson Robert Glencoe Club The Adult /12/2016 Dong John Calgary Winter Club Adult /29/2016 Donnelly Chelsea Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /18/2016 Donoff Gabrielle University of Alberta Van Vliet Squash Club Adult w/ ESL /8/2016 Dorrian Ashley Bow Valley Club Adult /1/2016 Doubinin Grant West Hillhurst Community Centre Adult /11/2016 Doubravova Marika Sait Adult /27/2017 Dougherty Kerstin Southland Leisure Center Adult /21/2016

7 Douglas Ian Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /18/2016 Doyle Christopher The Glencoe Club Adult /15/2016 Doyle David William Lutsky YMCA Adult w/ ESL /4/2016 Doyle Michael Terrace Fitness & Racquet Club Adult w/ ESL /9/2016 Drall Darrin Calgary Winter Club Adult /11/2016 Du Plessis Jean-Mornay World Health Edgemont Junior /12/2016 Dube Noel Bankers Hall Club Adult /8/2016 Dube Joshua Jamie Platz Ymca Adult w/ ESL /13/2016 Duffin Dean Mount Royal University Adult /9/2016 Dugas Sylvie Bow Valley Club Adult /16/2016 Duke Art Calgary Winter Club Adult /20/2016 Dunbar Joy West Hillhurst Community Centre Adult /14/2016 Dunlop Bill Bow Valley Club Adult /3/2017 Dunn Trent Terrace Fitness & Racquet Club Adult w/ ESL /7/2016 Dunstall Adam Western Canadian Place Fitness Centre Adult /8/2016 Durling Keith West Hillhurst Community Centre Adult /25/2016 Dweek Abdelrahman World Health Edgemont Junior /12/2016 Dweek Jana World Health Edgemont Junior /12/2016 Dweek Omar World Health Edgemont Junior /12/2016 Dyck David University of Calgary Racquet Centre Adult /27/2016 Dykstra Darrell Calgary Winter Club Adult /28/2016 Eades Jeff Bow Valley Club Adult /19/2016 Earl Nicholas The Glencoe Club Adult /11/2016 Eaton Bill Royal Glenora Club Adult w/ ESL /18/2016 Eaton Christa Royal Glenora Club Adult w/ ESL /25/2016 Ebbers Marlene Johnny B Fitt Adult w/ ESL /16/2016 Ebert Kevin Bankers Hall Adult /8/2016 Eby Tamera Calgary Winter Club Adult /19/2016 Eby Alysse Calgary Winter Club Junior /27/2017 Ecklund Brian Fitness Plus Southwest Adult /21/2016 Edge Graeme Bankers Hall Club Adult /13/2016 Edmunds Robert Calgary Winter Club Adult /11/2016 Edwards Gareth Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /12/2016 Einarson Darryl World Health Edgemont Adult /9/2016 Eisentraut Matthew Fitness Plus Southwest Adult /22/2016 Eisner Ken Calgary Winter Club Adult /2/2016 Elashry Galal Southland Leisure Center Adult /7/2016 Elbayoumy Abdelrahman Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /7/2017 Elfiky Omar World Health Edgemont Junior /13/2016 Elfiky Seif World Health Edgemont Junior /13/2016 Elgohary Ziad Southland Leisure Center Adult /8/2016 Elhatton-Lake Kathleen Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /11/2016 Ellery Brandon Good Nicks Adult w/ ESL /8/2016 Ellis Ryan Mount Royal University Adult /31/2016 Ellis Joseph World Health Adult, Friend of Squash /16/2017 Elserafy Ibrahim Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /17/2016 Elsey Dave Fitness Plus Southwest Adult /21/2016 Elsworthy Robert Calgary Winter Club Adult /10/2016 Emerson Tom Eau Claire YMCA Adult /22/2016 Emmond Scott Western Canadian Place Fitness Centre Adult /13/2016 English Joe Garrison Fitness Centre Adult w/ ESL /29/2016 Epur Sheshi Southland Leisure Center Adult /6/2016 Ergezinger Marcus Royal Glenora Club Adult w/ ESL /16/2016 Ergezinger Noah Royal Glenora Club Junior w/ ESL /16/2016 Erickson Kenneth Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /11/2016 Etherington Samantha Bankers Hall Club Adult /31/2016 Evangelista Tony Calgary Winter Club Adult /11/2016 Evans Rod The Glencoe Club Adult /11/2016 Evans Trevor Medicine Hat Family YMCA Adult /12/2016 Fahie John Calgary Winter Club Adult /11/2016 Fahie John Louis Calgary Winter Club Adult /11/2016 Fair Charles Fish Creek Sports Club Adult /8/2016 Fairbairn Margaret Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /10/2016 Fairbanks Cal The Glencoe Club Adult /29/2016 Falk Jarrett Mount Royal University Adult /7/2016 Faller Leona World Health Edgemont Adult /12/2016

8 Fallon Wendy Mount Royal University Adult /7/2016 Fan Peter University of Calgary Racquet Centre Adult /27/2016 Fan Tat University of Calgary Racquet Centre Adult /17/2016 Fanning Matthew Bankers Hall Adult /7/2016 Faqiryar Zair World Health Edgemont Adult /9/2016 Fardoe Gerry Royal Glenora Club Adult w/ ESL /26/2016 Fardoe Kassia Royal Glenora Club Adult w/ ESL /8/2016 Fardy Noel Bankers Hall Club Adult /23/2016 Farquhar Julie Calgary Winter Club Adult /2/2016 Farrell Liam Bankers Hall Club Adult /7/2016 Faulkner Gary Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /5/2016 Favaro Elena University of Calgary Racquet Centre Adult /31/2016 Fazal Hanif William Lutsky YMCA Adult w/ ESL /6/2016 Fazil Mo Bow Valley Club Adult /22/2016 Fegan Jamie University of Calgary Racquet Centre Adult /20/2016 Feick Wes Bow Valley Club Adult /13/2016 Ferguson Evan Bow Valley Club Adult /9/2016 Ferguson Peter Bankers Hall Adult /13/2016 Ferguson Rob William Lutsky YMCA Adult /18/2016 Ferry Rob West Hillhurst Community Centre Adult /27/2016 Fester Nathan Fifth Avenue Club Adult /26/2016 Fetterly Jeff Bow Valley Club Adult /17/2016 Field Jason Calgary Winter Club Adult /15/2016 Field Tom Calgary Winter Club Adult /15/2016 Field-Ridley Tiana William Lutsky YMCA Adult w/ ESL /5/2016 Filaferro Dan Royal Glenora Club Adult w/ ESL /3/2016 Finnamore Darren Bankers Hall Club Adult /10/2016 Fiolka Kyle Eau Claire YMCA Adult /9/2016 Fisher Andrew Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /28/2016 Flaig Marlon Calgary Winter Club Adult /15/2016 Flechas Pablo Glencoe Club The Junior /11/2016 Flood Terry Glen Allan Recreation Complex Adult w/ ESL /21/2016 Fong Aaron University of Alberta Van Vliet Squash Club Adult w/ ESL /14/2016 Fong Nelson Jamie Platz Ymca Adult w/ ESL /8/2016 Forbes Leanne Calgary Winter Club Adult /8/2016 Fortier Mike Jamie Platz Ymca Adult w/ ESL /13/2016 Fournier Becky Royal Glenora Club Adult /13/2017 Fournier David Royal Glenora Club Adult /11/2016 Fouts Michael Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /13/2016 Frankcomb Justin Calgary Winter Club Adult /18/2016 Fraser Murray Calgary Winter Club Adult /5/2016 Fraser Laura Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /17/2016 Freeborn Jim West Hillhurst Community Centre Adult /24/2016 Friedmann Felix Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /8/2016 Friedt Logan Western Canadian Place Fitness Centre Adult /17/2017 Fry Kelli Bankers Hall Club Adult /9/2016 Fulton Spencer The Glencoe Club Junior /11/2016 Funtasz Jeff Bankers Hall Club Adult /11/2016 Fyculak Kyley Johnny B Fitt Adult w/ ESL /6/2016 Fyffe Quentin Sait Squash Club Adult /30/2016 Fyke Brian The Glencoe Club Adult /11/2016 Fyke Logan The Glencoe Club Junior /11/2016 Gabriele Tina University of Calgary Racquet Centre Adult /14/2016 Gagnon Robert World Health Edgemont Adult /21/2016 Galloway Patrick William Lutsky YMCA Adult w/ ESL /17/2016 Galloway Ryan Johnny B Fitt Adult w/ ESL /17/2016 Galye Larry Garrison Fitness Centre Adult w/ ESL /11/2016 Gamache Mike Terrace Fitness & Racquet Club Adult w/ ESL /11/2016 Gamelin Chad Terrace Fitness & Racquet Club Adult w/ ESL /17/2016 Gamma John Calgary Winter Club Adult /13/2016 Gao Jiaqi Bankers Hall Adult /10/2016 Gardiner Craig Royal Glenora Club Adult w/ ESL /4/2016 Gardiner Kelly Royal Glenora Club Junior w/ ESL /18/2016 Garwasiuk Doug Garrison Fitness Centre Adult w/ ESL /12/2016 Gaska Adrian Fish Creek Sports Club Adult /14/2016 Gaska Dorota Glencoe Club The Adult /1/2016

9 Gaskin Wayne Calgary Winter Club Adult /1/2016 Gaskin Zane Calgary Winter Club Junior /1/2016 Gauthier Emily The Glencoe Club Adult /11/2016 Gauthier Yves The Glencoe Club Adult /11/2016 Gawad Gad Sandra University of Alberta Van Vliet Squash Club Adult w/ ESL /25/2016 Gayed Mina Jamie Platz Ymca Adult w/ ESL /6/2016 Gaylard Brad Bow Valley Club Adult /22/2016 Gellatly Ken Bow Valley Club Adult /24/2016 Gellatly Ian Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /25/2016 Gershkovich Benjamin University of Calgary Racquet Centre Adult /30/2016 Ghai Sam World Health Edgemont Adult /4/2016 Ghai Avnish Royal Glenora Club Adult w/ ESL /25/2016 Ghosh Anindya William Lutsky YMCA Adult w/ ESL /14/2016 Gibson Grace Banff Rocky Mountain Resort Junior /30/2016 Giese Ryan Lethbridge Community College Adult /15/2017 Gilani Ayem Sait Squash Club Adult /28/2016 Gilbert Andrew Eau Claire YMCA Adult /8/2016 Gilbert Robert WH Doubles Court Adult /22/2017 Gillan Kevin West Hillhurst Community Centre Adult /6/2017 Gillespie Curtis Jamie Platz Ymca Adult w/ ESL /15/2016 Gillingham Janice Fitness Plus Southwest Adult /9/2016 Gingras Rob Terrace Fitness & Racquet Club Adult w/ ESL /20/2016 Giwa Ayo Fish Creek Sports Club Adult /1/2016 Glackin Ian Body Basics Total Fitness and Health Adult /9/2016 Glackin Jenna Body Basics Total Fitness and Health Adult /18/2016 Glenday Meghan Bankers Hall Club Adult /12/2016 Glockner Marilyn World Health Edgemont Adult /8/2016 Glynn Connor Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /7/2016 Godfrey Ciaran World Health Edgemont Adult /13/2016 Goedemondt Helen Calgary Winter Club Adult /20/2016 Goethals Jorde World Health Edgemont Adult /20/2016 Gokul Adhikar William Lutsky YMCA Adult w/ ESL /9/2016 Gomez Fabby Bow Valley Club Adult /12/2016 Gomez Justin Racquet Network Adult /13/2016 Goodings Pete Royal Glenora Club Adult w/ ESL /19/2016 Goodwin Chris Royal Glenora Club Adult w/ ESL /17/2016 Gordeyko Deborah Calgary Winter Club Adult /11/2016 Gordon Crawford Bow Valley Club Adult /12/2016 Gordon Ryan Southland Leisure Center Adult /6/2016 Goreev Andrey Southland Leisure Center Adult /27/2016 Gormley Shane Mount Royal University Adult /15/2016 Gottfred Nancy Calgary Winter Club Adult /11/2016 Govind Jatin William Lutsky YMCA Adult w/ ESL /16/2016 Gowland Grant Bow Valley Club Adult /30/2016 Graboski Alex Glencoe Club The Junior /4/2016 Grace Duncan The Glencoe Club Junior /11/2016 Graham John Royal Glenora Club Adult w/ ESL /16/2016 Graham Karen Royal Glenora Club Adult w/ ESL /16/2016 Graham Steven Royal Glenora Club Adult w/ ESL /18/2016 Graham Susan Global Health Club Adult /1/2016 Graham Ben Calgary Winter Club Junior /15/2016 Grand Michael Royal Glenora Club Adult w/ ESL /11/2016 Granson Kate Southland Leisure Center Adult /15/2016 Grant Naomi Mount Royal University Adult /24/2017 Grasza Chad Calgary Winter Club Adult /8/2016 Gravel Luc Fifth Avenue Club Adult /30/2016 Greenham Gordon Bow Valley Club Adult /8/2016 Greenwood Mike Bankers Hall Adult /16/2016 Grewal Manvir Western Canadian Place Fitness Centre Adult /25/2016 Grinde Simon Terrace Fitness & Racquet Club Adult w/ ESL /19/2016 Groot Ben Calgary Winter Club Adult /11/2016 Groot Kiegan Calgary Winter Club Junior /11/2016 Grynoch Bob Royal Glenora Club Adult w/ ESL /11/2016 Guevara Paul Royal Glenora Club Adult w/ ESL /19/2016 Guichon Dave Fitness Plus Southwest Adult /18/2016 Guichon Krista Fitness Plus Southwest Adult /18/2016

10 Guiney Bill Terrace Fitness & Racquet Club Adult w/ ESL /18/2016 Guse Stefan Royal Glenora Club Adult w/ ESL /17/2016 Gutteridge Paul Edmonton Squash Club Adult w/ ESL, Friend of Squash /21/2016 Haak Sylvia Royal Glenora Club Adult w/ ESL /10/2016 Habel Stephen Fitness Plus Southwest Adult /27/2016 Haggett Ron Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /17/2016 Halberg Errol Fitness Plus North Adult /30/2016 Hall George The Glencoe Club Adult /11/2016 Hall Michael Bankers Hall Club Adult /4/2016 Hall Sarah University of Alberta Van Vliet Squash Club Adult w/ ESL /5/2016 Hallett David Bankers Hall Club Adult /15/2016 Halligey Joanne Bankers Hall Club Adult /13/2016 Halls Daniel Western Canadian Place Fitness Centre Adult /20/2016 Hambley Lovett Laura World Health Edgemont Adult /13/2016 Hamour Amr Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /22/2016 Handley George World Health Edgemont Adult /28/2016 Hannah Alan Mount Royal Adult /29/2016 Hannon Gail World Health Edgemont Adult /6/2016 Hansen Mary Bow Valley Club Adult /23/2017 Harker Jordan Terrace Fitness & Racquet Club Adult w/ ESL /12/2016 Harkin Michael Fitness Plus Southwest Adult /7/2016 Harms Sharon Calgary Winter Club Adult /11/2016 Harrison Wade Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /18/2016 Hart Adam Fitness Plus Southwest Adult /13/2016 Hart James Royal Glenora Club Adult w/ ESL /23/2016 Hartley Denise Mount Royal University Adult /11/2016 Harvey Lyle West Hillhurst Community Centre Adult /17/2016 Hassam Shafina Sait Squash Club Adult /5/2016 Hatfield Richard Royal Glenora Club Adult w/ ESL /17/2016 Hatton Paula Southland Leisure Center Adult /7/2016 Havinga Nicholas University of Calgary Racquet Centre Adult /27/2016 Hay Molli Edmonton Squash Club Junior w/ ESL /20/2016 Hayek Isaac Edmonton Squash Club Junior /9/2017 Hayes John The Glencoe Club Adult /11/2016 Hayes Lesley Calgary Winter Club Adult /25/2016 Haynes Brenda Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /30/2016 Haynes Ryan Royal Glenora Club Adult w/ ESL /17/2016 Heaton Phil Calgary Winter Club Adult /9/2016 Heaton Robert Calgary Winter Club Adult /11/2016 Heaton Noel Calgary Winter Club Junior /7/2016 Heaton-Vecsei Dylan The Racquet Club Junior /1/2016 Hebb Roland Fish Creek Sports Club Adult /28/2016 Hefford Mark West Hillhurst Community Centre Adult /23/2016 Heibein Troy Bankers Hall Club Adult /28/2016 Heister Cindy Calgary Winter Club Adult /22/2016 Henderson Greg Fitness Plus Southwest Adult /28/2016 Henderson Lisa Body Basics Total Fitness and Health Adult, Friend of Squash /8/2016 Henderson Fane Terrace Fitness & Racquet Club Adult w/ ESL /12/2016 Hendry Robert Bow Valley Club Adult /12/2016 Henley Marc Terrace Fitness & Racquet Club Adult w/ ESL /22/2016 Henry Andrea Fitness Plus Southwest Adult /6/2016 Henry Brandon Mount Royal University Adult /1/2016 Henschell Todd Royal Glenora Club Adult w/ ESL, Friend of Squash /11/2016 Herbert Edward University of Calgary Racquet Centre Adult /29/2016 Hergott Nolan Royal Glenora Club Adult w/ ESL /4/2017 Hernandez Ed Bankers Hall Club Adult /6/2016 Herrera Manuel Bankers Hall Club Adult /12/2016 Herzog Michael Fish Creek Sports Club Adult /2/2016 Hetherington Ian Fish Creek Sports Club Adult /14/2016 Hewitt Chris Fish Creek Sports Club Adult /13/2016 Heywood Tom Bow Valley Club Adult /11/2016 Hicke Colleen Calgary Winter Club Adult /11/2016 Hicke Ron Calgary Winter Club Adult /11/2016 Hicks Philip William Lutsky YMCA Adult w/ ESL /17/2016 Hiddleston Craig Bow Valley Club Adult /29/2016 Hildebrandt Walter Royal Glenora Club Adult w/ ESL /11/2016

11 Hill Jonathan World Health Edgemont Adult /13/2016 Hill Warren Eastlink Centre Adult /18/2016 Hill Kristina Glen Allan Recreation Complex Adult w/ ESL /18/2016 Hill Trevor Royal Glenora Club Adult w/ ESL /8/2016 Hiller Mike Bow Valley Club Adult /8/2016 Hirsch Kim Bow Valley Club Adult /22/2017 Hladki Cody Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /16/2016 Hladky Chris MacDonald Island Park Adult /24/2016 Hlavacek David Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /11/2016 Hnatyshyn Murray Bankers Hall Club Adult /9/2016 Hobart Anna Royal Glenora Club Junior w/ ESL /17/2016 Hobbs Chris Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /25/2016 Hogan Lindsay Bow Valley Club Adult /11/2016 Hohnstein David Jamie Platz Ymca Adult w/ ESL /6/2016 Hokanson Jonathan William Lutsky YMCA Adult w/ ESL /15/2016 Holmes Ken Calgary Winter Club Adult /26/2016 Holt Trevor University of Calgary Racquet Centre Adult /6/2016 Holtom Mark Jamie Platz Ymca Adult /14/2016 Holysh Martin Calgary Winter Club Adult /20/2016 Hondas William Fish Creek Sports Club Adult /2/2016 Honstein Cory Fifth Avenue Club Adult /9/2016 Hooda Adil Fish Creek Sports Club Adult /9/2017 Hoogstraten Jack World Health Edgemont Adult /3/2016 Hooker Jacob World Health Edgemont Adult /12/2016 Hooker Mike World Health Edgemont Adult /15/2016 Hope Stephen Fish Creek Sports Club Adult /23/2016 Hoppenbrouwers Jac World Health Edgemont Adult /20/2016 Horbaty Darren Terrace Fitness & Racquet Club Adult w/ ESL /25/2016 Horsfall Inye William Lutsky YMCA Adult w/ ESL /10/2016 Horton Brian The Glencoe Club Adult /27/2016 Hough Winnie Sait Squash Club Adult /13/2016 Houston Patrick West Hillhurst Community Centre Adult /13/2016 Hubick Chris Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /12/2016 Huck Murray World Health Edgemont Junior /20/2016 Huebsch Harvey The Glencoe Club Adult /11/2016 Hugh Genevieve Mount Royal University Adult /15/2016 Hughes Brenda Fitness Plus Southwest Adult /15/2016 Humphreys Pamela Mount Royal University Adult /31/2016 Hussain Omer Fit Plus South Adult /19/2016 Hussein Hish Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /17/2016 Hutchings Craig The Glencoe Club Adult /11/2016 Hutchings John The Glencoe Club Adult /2/2016 Hutchison Diane Mount Royal University Adult /26/2016 Idrees Ehsan Sait Squash Club Adult /20/2016 Ingraham Terry Garrison Fitness Centre Adult w/ ESL /28/2016 Ironside Rick The Glencoe Club Adult /20/2017 Irsa Steven Bow Valley Club Adult /11/2016 Isbister Karyn Royal Glenora Club Adult w/ ESL /14/2016 Iskiw Bob Royal Glenora Club Adult w/ ESL /2/2017 Jackman Linda World Health Edgemont Adult /21/2016 Jackman Roland World Health Edgemont Adult /13/2016 Jackson Lee World Health Edgemont Adult /19/2016 Jackson Trent Mount Royal University Adult /9/2016 Jacques John Bow Valley Club Adult /12/2016 Jadavji Ali Fit Plus South Adult /3/2016 Jadavji Sameer Jamie Platz Ymca Adult w/ ESL /16/2016 Jadusingh Ravi Eau Claire YMCA Adult /12/2016 Jadusingh Ryan Fitness Plus Southwest Adult /7/2016 Jagusch Daniel Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /16/2016 Jaman Lisa Bow Valley Club Adult /1/2016 Janmohamed Ayaaz William Lutsky YMCA Adult w/ ESL /9/2016 Janzer Brock Medicine Hat Family YMCA Junior /13/2016 Jaques Brennen Bankers Hall Club Adult /14/2017 Jardine Colin Fitness Plus Southwest Adult /22/2016 Jarvie Dael Southland Leisure Center Adult /15/2016 Jarvis Greg Fish Creek Sports Club Adult /3/2016

12 Javed Zeeshan Jamie Platz Ymca Adult w/ ESL /26/2016 Jear Solana Bow Valley Club Adult /20/2016 Jeerakathil Maya Royal Glenora Club Junior w/ ESL /18/2016 Jelinski James Western Canadian Place Fitness Centre Adult /19/2016 Jenkinson Dave Bow Valley Club Adult /7/2016 Jewell Joanna Mount Royal University Adult /29/2016 Jewitt James Johnny B Fitt Adult w/ ESL /16/2016 Jewitt Lesley Johnny B Fitt Adult w/ ESL /25/2016 Johner Brent Racquet Network Adult /7/2016 Johnsen Gunnar Bow Valley Club Adult /31/2016 Johnson Emilie Bow Valley Club Adult /30/2016 Johnson Garett Bankers Hall Club Adult /19/2016 Johnson Rob Bankers Hall Club Adult /13/2016 Johnson James Royal Glenora Club Adult w/ ESL /17/2016 Johnson Ryan Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /21/2016 Joiner Thomas Eau Claire YMCA Junior /19/2017 Jomha Nadr Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /5/2016 Jones Dai World Health Edgemont Adult /10/2016 Jones Mark Mount Royal University Adult /15/2017 Jones Warren Royal Glenora Club Adult w/ ESL /11/2016 Jonsson Andrew Calgary Winter Club Adult /11/2016 Jorgensen Jay Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /10/2016 Journault Barb World Health Edgemont Adult /19/2016 Jugovics Andrew Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /19/2016 Juhasz Michael West Hillhurst Community Centre Adult /9/2016 Juma Shaheer Jamie Platz Ymca Adult w/ ESL /15/2016 Jung Mark Jamie Platz Ymca Adult w/ ESL /18/2016 Jungwirth Cal MacEwan University Sport and Wellness Adult w/ ESL /16/2016 Jurgenliemk John West Hillhurst Community Centre Adult /11/2016 Kaltenhauser Stephen Bankers Hall Club Adult /7/2016 Kamal Mohamed World Health Edgemont Junior /10/2016 Kangarloo Justin Sait Adult /23/2016 Kanwischer Darren Fifth Avenue Club Adult /19/2016 Kassam Raziq World Health Edgemont Junior /27/2016 Katyayan Amogh West Hillhurst Community Centre Adult /25/2016 Kauffmann Hank Fish Creek Sports Club Adult /12/2016 Kawulka Nathan Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /14/2016 Kayne Glen Glen Allan Recreation Complex Adult w/ ESL /13/2016 Kearl Brad Bankers Hall Club Adult /7/2016 Kearney Sean Royal Glenora Club Adult w/ ESL /2/2016 Keating Michael Royal Glenora Club Adult w/ ESL, Friend of Squash /22/2016 Keeley Mike Bow Valley Club Adult /26/2016 Keenan Todd Bankers Hall Club Adult /12/2016 Kelly Bryan The Glencoe Club Adult /11/2016 Kelly Fergal Bankers Hall Club Adult /6/2016 Kemp Daryn Glen Allan Recreation Complex Adult w/ ESL /13/2016 Kennedy Kurt Calgary Winter Club Adult /30/2016 Kennedy Dean Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /13/2016 Kenyon Callen University of Alberta Van Vliet Squash Club Adult w/ ESL /20/2016 Kern Scott Glen Allan Recreation Complex Adult w/ ESL /11/2016 Kerr John Western Canadian Place Fitness Centre Adult /13/2016 Kerr Laurie Sait Squash Club Adult /7/2016 Ketchum Jonathan West Hillhurst Community Centre Adult /14/2017 Kezama Bryce Mount Royal University Adult /8/2016 Khalid Amir Calgary Winter Club Adult /28/2016 Khalid Mustafa World Health Edgemont Adult /11/2016 Khalil Ihab Calgary Winter Club Adult /3/2016 Khalil Loan World Health Edgemont Adult /20/2016 Khan Ansaar Edmonton Squash Club Adult /4/2017 Khan Nabeel University of Calgary Racquet Centre Adult /30/2016 Khan Saad Sait Squash Club Adult /13/2016 Khan Sasha West Hillhurst Community Centre Adult /19/2016 Khan Shahzad Ymca Adult /17/2016 Khan Muhammad University of Alberta Van Vliet Squash Club Adult w/ ESL /17/2016 Khan Muhammad Moazzam William Lutsky YMCA Adult w/ ESL /18/2016 Khawaja Moe Mount Royal University Adult /12/2016

13 Khokhar Omair Fish Creek Sports Club Adult /12/2016 King Bill Fish Creek Sports Club Adult /29/2016 King Lara Calgary Winter Club Adult /11/2016 King Shannon Calgary Winter Club Adult /11/2016 King Susan West Hillhurst Community Centre Adult /19/2016 King Andrew Royal Glenora Club Adult w/ ESL /13/2016 King Rachel University of Alberta Van Vliet Squash Club Adult w/ ESL /14/2016 Kinghorn Shane Sait Squash Club Adult /9/2016 Kirillo Caroline Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /19/2016 Kirillo Doug Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /8/2016 Kirillo Lauren Royal Glenora Club Adult w/ ESL /11/2016 Kirker Alex The Glencoe Club Junior /11/2016 Kirker Will Glencoe Club The Junior /11/2016 Kishore Anchit Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /7/2016 Kitchin Bernice Fitness Plus Southwest Adult /6/2016 Kittlitz Lesley Royal Glenora Club Adult w/ ESL /13/2016 Knapp Mike The Glencoe Club Adult /11/2016 Knapp Amelia The Glencoe Club Junior /11/2016 Knapp Liam The Glencoe Club Junior /11/2016 Knapp Michael The Glencoe Club Junior /11/2016 Knopp Kurtis William Lutsky YMCA Adult w/ ESL /13/2016 Koehler Kevin World Health Edgemont Adult /12/2016 Kondics David Western Canadian Place Fitness Centre Adult /4/2016 Konstantinov Edith Calgary Winter Club Adult /11/2016 Koretz Trevor Eastlink Centre Adult /15/2016 Korol Todd Johnny B Fitt Adult w/ ESL /10/2016 Kotowich Brad Glen Allan Recreation Complex Adult w/ ESL /10/2016 Kraatz Jason Bankers Hall Club Adult /8/2016 Kraemer Gavin Mount Royal University Adult /17/2016 Krahn Marcus West Hillhurst Community Centre Adult /15/2016 Krawchyshyn Bryan Calgary Winter Club Adult /23/2016 Krell Leanne West Hillhurst Community Centre Adult /13/2016 Kulak Blaine Royal Glenora Club Adult w/ ESL /8/2016 Kumar Akshey Grumpy Bears Adult w/ ESL /19/2016 Kurji Shaizan Sait Squash Club Adult /30/2016 Kwan Curtis Bow Valley Club Adult /9/2016 Kwan Tammy Calgary Winter Club Adult /15/2016 Laborde Elizabeth Calgary Winter Club Adult /21/2016 Laborde Katherine Calgary Winter Club Adult /30/2016 Laborde Quinton Calgary Winter Club Adult /9/2017 Labrecque Jason West Hillhurst Community Centre Adult /24/2016 Labrecque Lindsay West Hillhurst Community Centre Adult /7/2016 Labrecque Tanya West Hillhurst Community Centre Adult /1/2016 Lacasse Jonathan Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /12/2016 Ladell Benjamin World Health Edgemont Adult /8/2016 Ladell Scot Fish Creek Sports Club Adult /30/2016 Lafleche Troi Royal Glenora Club Adult w/ ESL /8/2016 Lafleur Shawn Bankers Hall Club Adult /28/2016 Lafleur Bob Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /16/2016 Lai Stephen University of Calgary Racquet Centre Adult /6/2016 Laidlaw Adam Edmonton Squash Club Adult w/ ESL /18/2016 Laine Larry Fitness Plus Southwest Adult /7/2016 Laine Catrina Glencoe Club The Junior /7/2016 Laine Kaitlin Glencoe Club The Junior /7/2016 Laine Maddison Glencoe Club The Junior /7/2016 Laird Jaime The Glencoe Club Adult /11/2016 Laird Angus Glencoe Club The Junior /19/2016 Lally Sameer Bankers Hall Club Adult /8/2016 Lam Leslie University of Alberta Van Vliet Squash Club Adult w/ ESL /19/2016 Lamb Carol World Health Edgemont Adult /6/2016 Lamb Craig World Health Edgemont Adult /18/2016 Landeryou Kaitlyn Eau Claire YMCA Adult /7/2016 Landeryou Tim Eau Claire YMCA Adult /8/2016 Lane-Oppenheim Kieran University of Calgary Racquet Centre Adult /14/2016 Langier Conrad Royal Glenora Club Adult w/ ESL /13/2016 Laniya Oladapo Southland Leisure Center Adult /5/2017

<4D6963726F736F667420576F7264202D20B0D4C0CCC6AEBFFEC0CC5FBFB9B9AEC7D8BCAE5FB7B9BDBC33342D36362E646F63>

<4D6963726F736F667420576F7264202D20B0D4C0CCC6AEBFFEC0CC5FBFB9B9AEC7D8BCAE5FB7B9BDBC33342D36362E646F63> Lesson 4 It was a great game, wasn t it? 부가의문문 p 8 내일 비가 올거야, 그렇지 않니? Ellen은 스키 타는 것을 좋아하죠, 그렇지 않나요? Mark와 Tina는 오늘밤 우릴 보러 올거야, 그렇지 않니? 매우 긴 여행이었어, 그렇지 않니? 응, 그래 피곤해 운전할 수 있지요, 그렇지 않나요? 아니요, 못해요 운전 면허증이

More information

Race Date July 04, Topeka 4th of July 5K Run Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 ANN

Race Date July 04, Topeka 4th of July 5K Run Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 ANN Female Open Winners 1 ANNA ALDRICH 22 3301 16 18:25.7 5:56/M 2 KAYLA MCCULLOCH 16 3352 22 19:08.3 6:10/M 3 LAUREN POTTSCHMIDT 20 3362 23 19:15.0 6:13/M Male Open Winners 1 Conner Sandt 20 3189 1 16:01.8

More information

February

February 2 & 3 4:30 PM Saturday Mary Brauner (H) John, Angela,Amelia and Cathy Chodyniecki Rick Kaiser Rob Brauner Luke Hagan Sara Herbert Theresa Kaiser Jan Smith David Edwards Sandra Schneid Linda Ottersbach

More information

Overall Times Car No Name Car Class STAGE 1 STAGE 2 STAGE 3 STAGE 4 STAGE 5 STAGE 6 STAGE 7 STAGE 8 TOTAL 1st 1 Gary Le Coadou & Carl Sorensen Toyota

Overall Times Car No Name Car Class STAGE 1 STAGE 2 STAGE 3 STAGE 4 STAGE 5 STAGE 6 STAGE 7 STAGE 8 TOTAL 1st 1 Gary Le Coadou & Carl Sorensen Toyota Overall Times Car No Name Car Class STAGE 1 STAGE 2 STAGE 3 STAGE 4 STAGE 5 STAGE 6 STAGE 7 STAGE 8 TOTAL 1st 1 Gary Le Coadou & Carl Sorensen Toyota Corolla WRC E 04:43 04:27 07:17 06:55 07:14 07:05 04:17

More information

2010 TCRR Grand Prix Final revised.xlsx

2010 TCRR Grand Prix Final revised.xlsx M14-U Wardle Jacob 5 5 8 4 5 5 10 4 4 3 53 Fest M14-U Mayton Tyler 1 1 1 1 1 3 1 3 12 Club M14-U Lemite Jordan 1 1 2 M14-U King Nathanial 3 3 5 3 14 White Bank M14-U VanLandingham Fred 1 1 M14-U Pierce

More information

Regatta 3 Results (2).xlsx

Regatta 3 Results (2).xlsx CANOEING WESTERN AUSTRALIA INC Regatta OFFICIAL PROGRAM 5-Dec-0 000 Event 1 Div 1 K1 200m 1 Steve Bird 1 3:20 2 Jesse Phillips 2 3:3 3 Daniel Bowker 3 3:3 4 Ty Stedman 4 41:02 5 Lochie Cooke 5 41:53 Michael

More information

Microsoft Word - Document2

Microsoft Word - Document2 FWRC Mercury 10K, Oct. 27, 2013, Fort Worth Results by RunTIME Racing Services, www.run-time.com 10 K Female Overall Winners 1 LAURA NELSON GRAPEVINE 2752 48 7 44:49.4 44:50.0 0:00.6 7:13/M Male Overall

More information

Race Date April 12, Renaissance Run 5K Age Group Results Female 6 and Under Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Olivia Mallon 6 8

Race Date April 12, Renaissance Run 5K Age Group Results Female 6 and Under Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Olivia Mallon 6 8 Female 6 and Under 1 Olivia Mallon 6 8136 20 31:48.6 10:15/M 2 Carmen Navarro 6 8161 39 38:29.5 12:25/M 3 Nina Fontaine 6 8248 57 44:31.7 14:22/M 4 Gwen Rix 0 8178 98 56:45.3 18:18/M 5 Ruby Nelson 6 8165

More information

Kembla Joggers Winter Series 2015 Senior Pointscores Senior Handicap Pointscore Pos Name Total 1 Pasquale Coppolaro Tim East Patrick McP

Kembla Joggers Winter Series 2015 Senior Pointscores Senior Handicap Pointscore Pos Name Total 1 Pasquale Coppolaro Tim East Patrick McP Kembla Joggers Winter Series 2015 Senior Pointscores Senior Handicap Pointscore 1 Pasquale Coppolaro 2190 2 Tim East 2135 3 Patrick McPhillips 2125 4 Matthew Davenport 2015 5 Daniel Sink 2013 6 Melinda

More information

jweprep.xlsx

jweprep.xlsx 11 Kevin Burkey M 27 Large 7:00 w1 12 Michael Manley M 29 Medium 7:00 w1 13 Jeff Schmidt M 49 Medium 7:00 w1 14 Scott Coiner M 31 Medium 7:00 w1 15 Al Stephenson M 60 Large 7:00 w1 16 Jeff Lovgren M 31

More information

All Athletes Sprint Sussex Tri Race Position Bib Name Gender Gender Position Category Category Position Swim T1 Bike T2 Run Finish 1 91 HOUGH, Patrick

All Athletes Sprint Sussex Tri Race Position Bib Name Gender Gender Position Category Category Position Swim T1 Bike T2 Run Finish 1 91 HOUGH, Patrick 1 91 HOUGH, Patrick M 1 15-24 1 0:08:58.35 0:00:23.10 0:36:35.65 0:00:23.95 0:19:56.45 1:06:17.50 2 171 THWAITES, Ian M 2 30-34 1 0:09:16.55 0:00:48.90 0:38:58.35 0:00:28.60 0:22:28.75 1:12:01.15 3 129

More information

Delaware Pharmacy 5k Run/Walk In Memory of Don Holst June 28, 2015 Smyrna, DE 5k Run Results in Finish Order # Name Bib # Age M/F Gun Time Chip Time C

Delaware Pharmacy 5k Run/Walk In Memory of Don Holst June 28, 2015 Smyrna, DE 5k Run Results in Finish Order # Name Bib # Age M/F Gun Time Chip Time C Delaware Pharmacy 5k Run/Walk In Memory of Don Holst June 28, 2015 Smyrna, DE 5k Run Results in Finish Order # Name Bib # Age M/F Gun Time Chip Time Chip Diff Pace 1 Steven Wheeler 1396 31 M 19:33.1 19:29.6

More information

Top 25 Finishes in Bronco Boy s Swimming History (Updated 2017) 200 Medley Relay 1. Travis Chezick, Joe Paulbeck, Brandon Ellison, Brant Taylor (1997)

Top 25 Finishes in Bronco Boy s Swimming History (Updated 2017) 200 Medley Relay 1. Travis Chezick, Joe Paulbeck, Brandon Ellison, Brant Taylor (1997) Top 25 Finishes in Bronco Boy s Swimming History (Updated 2017) 200 Medley Relay 1. Travis Chezick, Joe Paulbeck, Brandon Ellison, Brant Taylor (1997) 1:44.16 2. Mark Morff, Mark Hoffman, Rick Kostrow,

More information

5/7/2019 Contest Results Titleist Scratch Pro-Am Brook-Lea Country Club, Rochester, NY Monday, May 6, 2019 Overall Results for Titleist Scratch Pro-Am

5/7/2019 Contest Results Titleist Scratch Pro-Am Brook-Lea Country Club, Rochester, NY Monday, May 6, 2019 Overall Results for Titleist Scratch Pro-Am Overall Results for 1 Taylor Page Brandon Grzywacz Pennfair 34 29 63-9 $1,150.00 T4 T4 T4 T7 T7 T9 T9 T9 1 1 1 1 1 1 Tim Falkner Mark Drabik Kirk Stauffer Josh Stauffer Jon Hoecker Kevin Lewis Rob Horak

More information

Race Name Year School/ Area Primary Girls 1km 1k F Freya Howgate - PD Prim Perth Strathtay Harriers k F Teigon Munro Prim Rimbleton P

Race Name Year School/ Area Primary Girls 1km 1k F Freya Howgate - PD Prim Perth Strathtay Harriers k F Teigon Munro Prim Rimbleton P Race Name Year School/ Area Primary Girls 1km 1k F Freya Howgate - PD Prim Perth Strathtay Harriers 5.16 10 7.03 10 1k F Teigon Munro Prim Rimbleton Primary School 10.57 10 1k F Rachael MacLeod P6 Stenhouse

More information

Race Date April 27, 2013 Home Run for the Homeless 5K Age Group Results Female Overall Winners Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1

Race Date April 27, 2013 Home Run for the Homeless 5K Age Group Results Female Overall Winners Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Female Overall Winners Winners 1 Jennifer Parker Avon 40 198 2 21:42.5 7:00/M 2 Megan Bogacki Highland Hts 20 79 4 21:58.4 7:05/M 1 04/27/2013 10:11:40 Female 1 to 10 1 * Emma Knick Avon Lake 10 170 17

More information

Race Date May 03, Spring Sprint Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Alison VanderWoude Hamm

Race Date May 03, Spring Sprint Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Alison VanderWoude Hamm Female Open Winners 1 Alison VanderWoude Hammond 34 571 12 24:03.6 7:45/M Male Open Winners 1 Seth Bleyenberg 14 4226 1 19:52.4 6:25/M 1 05/03/2014 12:55:58 Female 14 and Under 1 Libby Hillegonds 13 4237

More information

Shocker Summer Track and Field Series Results Week # 3 June 16, 2011 Event Comp # Mark Name Age Gender 2000m Steeplechase :04.3 Amber Anderson 1

Shocker Summer Track and Field Series Results Week # 3 June 16, 2011 Event Comp # Mark Name Age Gender 2000m Steeplechase :04.3 Amber Anderson 1 Event Comp # Mark Name Age Gender 2000m Steeplechase 370 10:04.3 Amber Anderson 17 F 390 7:21.0 Cliff Kissling 19 M 362 7:16.5 Michael Huff 18 M 100m Hurdles 406 18.5 Hannah Albright 14 F 417 16.3 Karis

More information

Glenbrook North Boys Swimming - Top 50 All-Time 200 Free Year Time 200 I.M. Year Time 1 John Montgomery : Tommy Gilbert : Je

Glenbrook North Boys Swimming - Top 50 All-Time 200 Free Year Time 200 I.M. Year Time 1 John Montgomery : Tommy Gilbert : Je 200 Free Year Time 200 I.M. Year Time 1 John Montgomery 2008 1:45.26 1 Tommy Gilbert 2008 1:58.74 2 Jeff White 1987 1:45.43 2 Nick Carroll 2005 2:00.81 3 Matt Sample 1992 1:45.46 3 Mike Uyder 1992 2:00.98

More information

Shell Houston Open Masters Tournament RBC Heritage Valero Texas Open Zurich Classic of N.O. Wells Fargo Champ. Players Championship AT&T Byron Nelson

Shell Houston Open Masters Tournament RBC Heritage Valero Texas Open Zurich Classic of N.O. Wells Fargo Champ. Players Championship AT&T Byron Nelson Shell Houston Open Masters Tournament RBC Heritage Valero Texas Open Zurich Classic of N.O. Wells Fargo Champ. Players Championship AT&T Byron Nelson Dean & DeLuca Invt'l. Memorial Tournament FedEx St.

More information

Championship C.O.R.E Championship Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Dropped Round/Score Overall Result Twin Oaks Huntsham Coombe Florey Lurley R

Championship C.O.R.E Championship Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Dropped Round/Score Overall Result Twin Oaks Huntsham Coombe Florey Lurley R Championship C.O.R.E Championship Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Dropped Round/Score Overall Result Twin Oaks Huntsham Coombe Florey Lurley Rifton Barton Double Points Round Any points accrued

More information

Jefferson Swim League 1 HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-8:10 AM 6/17/2014 Page 1 LMST vs LG /11/2014 Louisa Gators Swim Team Results - Wednesday, June

Jefferson Swim League 1 HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-8:10 AM 6/17/2014 Page 1 LMST vs LG /11/2014 Louisa Gators Swim Team Results - Wednesday, June Jefferson Swim League 1 HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-8:10 AM 6/17/2014 Page 1 Event 1P Mixed 6 & Under 100 Yard Freestyle Relay Team Relay Seed Time Finals Time 1 Louisa Gators-VA A 2:42.05 1) Hiter, Madison

More information

Northern Country Region-Echuca - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 3:28 PM 22/11/2011 Page 1 State Multi Event Championships /11/2011

Northern Country Region-Echuca - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 3:28 PM 22/11/2011 Page 1 State Multi Event Championships /11/2011 Northern Country Region-Echuca - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 3:28 PM 22/11/2011 Page 1 Boys 10 Year Olds Outdoor Pentathlon Under 10 Points 100 DT LJ 80H 800 -------------------------- 1

More information

Race Date April 14, St. Mary's Titan Trot Age Group Results 5K Run Kid's Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Patrick Wajd

Race Date April 14, St. Mary's Titan Trot Age Group Results 5K Run Kid's Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Patrick Wajd Kid's Winners 1 Patrick Wajda 12 1678 4 20:38.7 6:39/M 2 Mike Hurley 14 1555 8 23:10.5 7:28/M Adult Winners 1 Kathryn Morris 29 1613 7 22:08.5 7:08/M 2 Katie Cimonetti 33 1491 14 25:28.3 8:13/M Adult Winners

More information

Race Date December 03, Artic Dash 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Amy Macieje

Race Date December 03, Artic Dash 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Amy Macieje Female Open Winners 1 Amy Maciejewski 26 78 18 22:25.9 7:14/M Male Open Winners 1 Ralph Nurse 39 158 1 17:32.4 5:39/M Female Masters Winners 1 Linda Murkve 50 90 20 22:43.2 7:20/M Male Masters Winners

More information

2005.PDF

2005.PDF EAST CENTRAL TRACK AND FIELD RECORDS PEEWEE 100m Pryhitak, Sheldon Melville 12.6 1987 Krochak, Chad YRUR 12.6 2005 200m Leffler, Brett Wynyard 26.5 2002 400m Monette, Ron Yorkdale 1:00.7 1974 800m Myrowich,

More information

Player of the Year 2018 one point for entering 1st = 5 pts 2nd = 4pts 3rd = 3pts 4th = 2pts 5th = 1pts FEB MAR APR MAY JUN JUL AUG SEP OCT NOV TOTAL A

Player of the Year 2018 one point for entering 1st = 5 pts 2nd = 4pts 3rd = 3pts 4th = 2pts 5th = 1pts FEB MAR APR MAY JUN JUL AUG SEP OCT NOV TOTAL A Allers, Phillip 1 1 1 6 6 1 1 5 1 23 Alsdorf, Mark 1 1 1 3 Anaya,Ross 6 2 1 1 2 1 1 1 1 1 17 Anderson, Chris 1 1 Anderson, Dean 1 4 4 1 1 1 1 13 Baca, Frank 3 3 Bailey, Brian A 1 1 1 3 Ball, David 1 6

More information

Boston College Eagles VS Bryant University Bulldogs Friday, October 12, 2012 Chestnut Hill, Massachusetts Event 2 Men 200 Yard Medley Relay 1 Bryant U

Boston College Eagles VS Bryant University Bulldogs Friday, October 12, 2012 Chestnut Hill, Massachusetts Event 2 Men 200 Yard Medley Relay 1 Bryant U Boston College Eagles VS Bryant University Bulldogs Friday, October 12, 2012 Chestnut Hill, Massachusetts Event 2 Men 200 Yard Medley Relay 1 Bryant University-NE 'A' 1:36.30 1) Kosenski, Alex 22 2) Hong,

More information

Microsoft Word - oct-dec EM Schedule 2017.docx

Microsoft Word - oct-dec EM Schedule 2017.docx October Schedule 5:00 pm Saturday Mass October 7 Jean-Robert Larose Chris Sutton October 21 Jean-Robert Larose Chris Sutton October 14 Barbara Cahill Marjorie Shaughnessy Jim Shaughnessy October 28 Marjorie

More information

Microsoft Word AOS Eighth Rejection DN 954.doc

Microsoft Word AOS Eighth Rejection DN 954.doc Pg 1 of 7 Pg 2 of 7 Pg 3 of 7 Counterparty Service List - E-Mail Name Berry, Gregory A Bingham, Abraham J. Bracco, Jeff John Caple, Thomas C Cemo, Tammie L Clark, Simon D Clemons, Graham Eugene Comartin,

More information

Oregon LCM Records -- as of 8/08/2018 MEN WOMEN : /10/07 Marc Maier 50 M. Free Meghan Zimmer 08/11/13 0: : /23/92 Gre

Oregon LCM Records -- as of 8/08/2018 MEN WOMEN : /10/07 Marc Maier 50 M. Free Meghan Zimmer 08/11/13 0: : /23/92 Gre MEN 18-24 WOMEN 18-24 0:25.55 06/10/07 Marc Maier 50 M. Free Meghan Zimmer 08/11/13 0:27.45 0:54.50 08/23/92 Greg Cooper Meghan Zimmer 08/11/13 0:59.89 2:09.96 07/09/95 Kevin Noah Samantha Oliszewski 07/28/13

More information

CLEAR LAKE ALL TIME LEADERS (CAREER DISTRICT) District Career Home Run Leaders District Career Batting Leaders District Career RBI Leaders Rank Player

CLEAR LAKE ALL TIME LEADERS (CAREER DISTRICT) District Career Home Run Leaders District Career Batting Leaders District Career RBI Leaders Rank Player District Career Home Run Leaders District Career Batting Leaders District Career RBI Leaders Rank Player HR Years (Minimum 30 AB) Rank Player RBI's Years 1 Lewis. Phil 7 3 Rank Player Avg. Years 1 Morris,

More information

Aug - Oct EMHC Final.xlsx Aug 4-5 5:00 PM 8:15 AM 11:00 AM 18th Sunday 1-H Laura Austin 1-H Paul Brogan 1-H Joan Campbell of Ordinary Time 2-H Jenn Bu

Aug - Oct EMHC Final.xlsx Aug 4-5 5:00 PM 8:15 AM 11:00 AM 18th Sunday 1-H Laura Austin 1-H Paul Brogan 1-H Joan Campbell of Ordinary Time 2-H Jenn Bu Aug 4-5 18th Sunday 1-H Laura Austin 1-H Paul Brogan 1-H Joan Campbell of Ordinary Time 2-H Jenn Burbos 2-H Susan Brogan 2-H Erin Highhouse 3-H Jeana Byrd 3-H Vina Delcomyn 3-H Dan Foster 4-C Dan Callahan

More information

CJ'S CHALLENGE - LAST MAN STANDING OVERALL FINISHER LIST January 7, 2017 LAP MILES LAST MAN STANDING Place Name Bib No Gender Total Time Pace 1

CJ'S CHALLENGE - LAST MAN STANDING OVERALL FINISHER LIST January 7, 2017 LAP MILES LAST MAN STANDING Place Name Bib No Gender Total Time Pace 1 CJ'S CHALLENGE - LAST MAN STANDING OVERALL FINISHER LIST January 7, 2017 LAP 1-1.6 MILES LAST MAN STANDING 1 TYLER WELSH 29 M 13:34.98 8:29/M 2 GREG LANGE 13 M 13:38.24 8:31/M 3 HEATHER WELSH 28 F 14:11.47

More information

Microsoft Word - Document3

Microsoft Word - Document3 ZEBRA PHRIENDS 5K, Nov. 3, 2012, Coppell Results By RACE CHIP TIMING, INC. Female Open Winners 1 LAINA EWOLDT 387 14 10 22:29.6 22:32.5 7:15/M 2 MARIA MOORE 1852 52 14 23:04.3 23:09.9 7:26/M 3 KIM ANDRES

More information

Microsoft Word - Jasper Invitational- Results.doc

Microsoft Word - Jasper Invitational- Results.doc Men's Weight Throw NCAA Auto: N 21.50m USATF: 19.81m NCAA Prov: @ 19.50m Mets: * 14.00m IC4A: & 16.80m (Top 7 advance to final) Flight 1 1. Claude Davis Delhi 9.33m 2. Jeff Hotaling Delhi 7.35m 3. Brandon

More information

Race Date June 14, Spud Run 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Bib No Overall Time Pace 1 Justina Faulkner 875

Race Date June 14, Spud Run 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Bib No Overall Time Pace 1 Justina Faulkner 875 Female Open Winners 1 Justina Faulkner 875 7 18:21.5 5:55/M Male Open Winners 1 Andy Herbert 771 1 16:44.3 5:24/M Female Masters Winners 1 Jean Storm 852 41 24:17.3 7:50/M Male Masters Winners 1 Jeff Kindelan

More information

HEWITT HENLEY TAYLOR LEE EVENT 1 YEAR 6 BOYS 400M Jordi Myles Josh Xander Tom Patrick KIran Steven EVENT 2 YEAR 6 GIRLS 400M Lauren Sofia Giordana Jem

HEWITT HENLEY TAYLOR LEE EVENT 1 YEAR 6 BOYS 400M Jordi Myles Josh Xander Tom Patrick KIran Steven EVENT 2 YEAR 6 GIRLS 400M Lauren Sofia Giordana Jem EVENT 1 YEAR 6 BOYS 400M Jordi Myles Josh Xander Tom Patrick KIran Steven EVENT 2 YEAR 6 GIRLS 400M Lauren Sofia Giordana Jemma Mia Eloise April Ariyah EVENT 3 YEAR 5 BOYS 400M Luke Jed Matthew Callum

More information

2014 SP Authentic Football Checklist xls

2014 SP Authentic Football Checklist xls Card # Subject Set Name #'d Ratio Auto Mem 1 Sammy Watkins Base 2 Johnny Manziel Base 3 Bishop Sankey Base 4 Eric Ebron Base 5 Teddy Bridgewater Base 6 Robert Herron Base 7 James Wilder Jr. Base 8 CJ Mosley

More information

Microsoft Word - ABT_Tourn_NorthResults2016.docx

Microsoft Word - ABT_Tourn_NorthResults2016.docx Place Team Points 1 Jesse Wiggins/Jordan Wiggins 1053 2 Damien Willis/Mark Steward 1028 3 Jonathan Canada/Brian Roy 1012 4 Shawn Lolley/Davy Lolley 989 5 Jamie Smith/Michael Rains 988 6 Dalton Bobo/Lonnie

More information

2019 Lite Scratch Tour Florida - Blackstone Open Division Rank Score Player of the Year Points 1 Lew Mitchell Matt Johnson

2019 Lite Scratch Tour Florida - Blackstone Open Division Rank Score Player of the Year Points 1 Lew Mitchell Matt Johnson Open Division Rank Score Player of the Year Points 1 Lew Mitchell 75-68--143 500.00 2 Matt Johnson 74-71--145 300.00 3 Mike Riley 74-72--146 190.00 T4 Ryan Barousse 72-75--147 122.50 Tim Sanders 73-74--147

More information

Race Date September 26, Hawaii 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Riley Kinestri

Race Date September 26, Hawaii 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Riley Kinestri Female Open Winners 1 Riley Kinestrict 12 4362 8 21:56.0 7:05/M Male Open Winners 1 Rick Fenno 58 4344 1 18:48.7 6:04/M Female Masters Winners 1 Karen Spoor 44 2975 15 23:04.3 7:26/M Male Masters Winners

More information

Race Date August 22, Tour De LaPorte Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Brittany Fo

Race Date August 22, Tour De LaPorte Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Brittany Fo Female Open Winners 1 Brittany Fozkos 24 5205 14 21:51.5 7:03/M Male Open Winners 1 Ralph Nurse 38 5162 1 17:43.7 5:43/M Female Masters Winners 1 Vanessa Harrison 44 5207 28 24:50.8 8:01/M Male Masters

More information

Microsoft Word - LOVELANC CLASSIC 5K OVERALL.HTM

Microsoft Word - LOVELANC CLASSIC 5K OVERALL.HTM Loveland Classic 2013 Classic 5k Overall Finish List July 20, 2013 Results By Race Management Systems, Inc. Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace 1 Logan Simmington 39 13 M ***** 0-14 18:22.2

More information

Sri Chinmoy Centennial Park Half-Marathon.fp5

Sri Chinmoy Centennial Park Half-Marathon.fp5 Male Under 50 : 79 Runners : 2. Kms 05 Sean Barry :2:9 2 28 Ian Gallagher :2:24 0:05 3 5 Fredrik Persson :22:59 :40 4 57 Brian McManus :23:06 :47 5 74 Sam Agnew :23:0 :5 6 8 Shane Loughran :24:3 3:2 7

More information

97_00

97_00 Published by J&Son Inc. Printed in Korea. Copyright 2011 by J&Son Inc. Authorized translation from the English language edition of 97 Things Every Software Architect Should Know 2009 the Translation is

More information

Hilbert College Baseball All-Time Lists

Hilbert College Baseball All-Time Lists Single-Season History Individual Season Records HITTING Highest batting avg. (minimum 25 AB) 1..500 - Hoover Scott (14-28) - 1998 2..475 - Frost Keith (19-40) - 1996 3..439 - Barczykowski Brian (25-57)

More information

MHSA State Cross Country Results.xls

MHSA State Cross Country Results.xls Overall Finish List - Boys Class A Boys O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Grade 1 1 487 Cameron Miekle Hamilton 15:26.3 5:09/M 12 2 2 446 Ronald Venema Corvallis 15:37.5 5:12/M 12 3 3 457

More information

KHARTUM SHRINERS WINNIPEG, MANITOBA, CANADA 2016 JULY CALENDAR DRAW WINNERS DATE: WINNER'S NAME PRIZE Ticket # 1/7/2016 Barry Kibsey $ /7/20

KHARTUM SHRINERS WINNIPEG, MANITOBA, CANADA 2016 JULY CALENDAR DRAW WINNERS DATE: WINNER'S NAME PRIZE Ticket # 1/7/2016 Barry Kibsey $ /7/20 2016 JULY CALENDAR DRAW WINNERS DATE: WINNER'S NAME PRIZE Ticket # 1/7/2016 Barry Kibsey $25.00 382 2/7/2016 Janet Newbold $25.00 450 3/7/2016 Chris Zaplitny $100.00 221 4/7/2016 Ron Trakalo $25.00 1364

More information

RED LAKE BAND OF CHIPPEWA INDIANS ACTIVE REMOVAL ORDERS NAME Date of Removal Order Other information: Acevedo, Efrain C. 1/31/2016 Almendarez, Rodrigo

RED LAKE BAND OF CHIPPEWA INDIANS ACTIVE REMOVAL ORDERS NAME Date of Removal Order Other information: Acevedo, Efrain C. 1/31/2016 Almendarez, Rodrigo Acevedo, Efrain C. 1/31/2016 Almendarez, Rodrigo 1/9/2015 Armstrong, Joseph E. 5/12/2016 Askar, Ayan S. 5/3/2016 Baker, Swen John 9/23/2013 Baker, Travis J. 6/12/2015 Balboa, Kayla Nicole 1/9/2015 Balboa,

More information

Race Date September 07, 2014 Heart of Oak V Age Group Results 5k Run/Walk Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Amanda Pe

Race Date September 07, 2014 Heart of Oak V Age Group Results 5k Run/Walk Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Amanda Pe Female Open Winners 1 Amanda Petzold 0 1619 1 21:51.7 7:03/M 2 Laura Spinelli 21 918 3 22:39.5 7:18/M 3 Karen Carroll 39 1731 6 24:24.1 7:52/M Male Open Winners 1 Mike Gerard 0 1649 2 22:08.0 7:08/M 2

More information

Race Date July 04, th Annual Brickyard Run Age Group Results 5 MILER Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Natalie

Race Date July 04, th Annual Brickyard Run Age Group Results 5 MILER Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Natalie Female Open Winners 1 Natalie Krause 37 2737 17 36:09.7 7:14/M Male Open Winners 1 Steven Bugarin 32 2939 1 29:03.4 5:49/M Female Masters Winners 1 Mary Jo Russel 51 2797 22 38:07.4 7:37/M Male Masters

More information

Report

Report #1 Jake Oster (Elmhurst) (15-1) #1 J. Oster 58 #1 J. Oster F;5:25 #8 S. Deligio #8 Sammy Deligio (MSOE) (18-17) 155 #1 J. Oster F;2:08 #5 George Gogonas (Augustana) (24-10) #5 G. Gogonas 59 #4 J. Norton

More information

Women 200 Medley Relay Baylor Swimming Top Twenty Updated 12/11/17 1. Arden Pitman, Alison Lusk, Anna Rae Gwarjanski, Sloane Pitman 1:41.63, 2/09 2. A

Women 200 Medley Relay Baylor Swimming Top Twenty Updated 12/11/17 1. Arden Pitman, Alison Lusk, Anna Rae Gwarjanski, Sloane Pitman 1:41.63, 2/09 2. A Women 200 Medley Relay Baylor Swimming Top Twenty Updated 12/11/17 1. Arden Pitman, Alison Lusk, Anna Rae Gwarjanski, Sloane Pitman 1:41.63, 2/09 2. Arden Pitman, Ashley Vance, Ashley Yearwood, Kristen

More information

Microsoft Word - Season Summary doc

Microsoft Word - Season Summary doc TEAM AWARDS Captains Jake Madigan & Cody Weber Most Valuable Wrestler Jake Madigan Most Improved Wrestler Collin Clemens Coaches Award Tony Madigan Team Point Chart Jake Madigan 278.5 Takedown Chart Jake

More information

Single-Season Records - Batting Categories BATTING AVERAGE 1T. Christ, John * Olson, Pete Worthington Youchak, Brian.

Single-Season Records - Batting Categories BATTING AVERAGE 1T. Christ, John * Olson, Pete Worthington Youchak, Brian. Single-Season Records - Batting Categories BATTING AVERAGE 1T. Christ, John.513 1998 * Olson, Pete.513 1941 3. Worthington.500 1916 4. Youchak, Brian.492 2010 5. Biner, Ryan.488 2008 6. Emr, Todd.487 2008

More information

*BA_00

*BA_00 Published by Ji&Son Inc. Printed in Korea Copyright 2010 by Ji&Son Inc. Authorized translation of the English edition of Beautiful Architecture 2009 O Reilly Media, Inc. This Translation is published and

More information

<48543338C8A3C3D6C1BE2E687770>

<48543338C8A3C3D6C1BE2E687770> 190 헤르메네이아 투데이 2007 봄 제 38호 평양 대부흥 운동 연구 1907년 대부흥, 그 역사와 의의 이상규* 1. 문제와 과제 1907년에 있었던 대부흥 100주년을 앞두고 한국 교회에는 부흥 에 대한 관심이 높다. 여러 곳에서 부흥 에 대한 학술 모임이 전개 되고, 1907년의 대부흥에 대한 논의가 일고 있다. 그럼에도 불구하 여 1907년 부흥

More information

IBM 기업가치연구소 IBM 글로벌 비즈니스 서비스는 IBM 기업가치연구소의 다양한 연구 결과를 바탕으로 주요 공공 기관 및 민영 기업의 경영진에게 사실에 입각한 전략적 동향 및 통찰력을 제공합니다. 본 경영진 보고서는 IBM 연구 팀의 심층 조사 결과를 기반으로 작성

IBM 기업가치연구소 IBM 글로벌 비즈니스 서비스는 IBM 기업가치연구소의 다양한 연구 결과를 바탕으로 주요 공공 기관 및 민영 기업의 경영진에게 사실에 입각한 전략적 동향 및 통찰력을 제공합니다. 본 경영진 보고서는 IBM 연구 팀의 심층 조사 결과를 기반으로 작성 IBM GLOBAL BUSINESS SERVICES Executive Report Procurement IBM 기업가치연구소 최고 구매 책임자(CPO) 연구 Procurement Excellence를 통한 경쟁력 강화 방안 49 IBM 기업가치연구소 IBM 글로벌 비즈니스 서비스는 IBM 기업가치연구소의 다양한 연구 결과를 바탕으로 주요 공공 기관 및 민영

More information

Microsoft Word - Document2

Microsoft Word - Document2 Shelby County Certified Private Applicators 4/11/2018 Last Name First Middle Expires 12/31 ADAMS NATHAN J 2019 ARMSTRONG DALE R 2020 BAKER WILLIAM KEITH 2021 BANTA MICHAEL D 2021 BAUGH JR. MARVIN H 2021

More information

Will Run For Beer Smuttynose Will Run For Beer 5K Results Smuttynose Will Run For Beer 5K - Men Men 29 & Under Overall Age Group Total Last Nam

Will Run For Beer Smuttynose Will Run For Beer 5K Results Smuttynose Will Run For Beer 5K - Men Men 29 & Under Overall Age Group Total Last Nam Will Run For Beer 2016 - Smuttynose Will Run For Beer 5K Results Smuttynose Will Run For Beer 5K - Men Men 29 & Under Overall Age Group Total ST. LAURENT KEVIN 28 M 1 17:33.4 3 75 25 100 LYON VINCENT 27

More information

Date

Date Federal Offices Washington Election Officials 2019 Candidate Office District Party Voting Record Maria Cantwell* U.S. United s Dem VRP Patty Murray U.S. United s Dem Suzan DelBene* US Rep Cong. Dist. 1

More information

GRTC Freezeroo Series Standings 19 and Under Female Pos Last, First Total Points Don Curran NY Res Pineway Hearnish Valentines White House 1

GRTC Freezeroo Series Standings 19 and Under Female Pos Last, First Total Points Don Curran NY Res Pineway Hearnish Valentines White House 1 19 and Under Female 1 Noble, Leslie 150.190 75.210 74.980 2 Russell, Katie 33.980 33.980 http://hourglassworks.com/ Page 1 of 26 19 and Under Male 1 Wehle, Kevin 150.400 80.770 69.630 2 Wehle, Connor 143.130

More information

Adult Male Movable Sight Release Name: TOTAL: 1 Steven Lawton Danny Antillon Josh Ramirez Josh Duhon Steve Ponder David

Adult Male Movable Sight Release Name: TOTAL: 1 Steven Lawton Danny Antillon Josh Ramirez Josh Duhon Steve Ponder David Adult Male Movable Sight Release Name: TOTAL: 1 Steven Lawton 388 2 Danny Antillon 382 3 Josh Ramirez 379 4 Josh Duhon 376 5 Steve Ponder 373 6 David Petrun 369 7 Shane Worland 367 8 Travis Scott 362 9

More information

2019 Blaze Meet Series 2 - Event S Event: 100M Dash Girls Heat Lane 100m: 6-8 yrs Time Place Heat Lane 1 Ella Futrel Chloe Bourassa

2019 Blaze Meet Series 2 - Event S Event: 100M Dash Girls Heat Lane 100m: 6-8 yrs Time Place Heat Lane 1 Ella Futrel Chloe Bourassa 2019 Blaze Meet Series 2 - Event S Event: 100M Dash Girls Heat Lane 100m: 6-8 yrs Time Place Heat Lane 1 Ella Futrel 16.53 2 Chloe Bourassa 19.95 2 3 Brianna Calder 18.81 4 Gabriela Roberts 19.57 4 5 Jamielyn

More information

80458ti_i_txt_no kickouts.indd

80458ti_i_txt_no kickouts.indd Spring / Summer 2016 N 3 TIFFANY.COM/SPRING This is Tiffany. Julia Nobis N 3 6 The New Romantic Karim Sadli Alastair McKimm Richard Burbridge 22 Quintessential Tiffany Raymond Meier 24 Vermillion Raymond

More information

Overall 5K Male Results Place Bib # Name Elapsed Age Gender Danny Monteau 0:16:15 48 M Ricro Mirti 0:19:14 14 M Will Burger 0:19:25

Overall 5K Male Results Place Bib # Name Elapsed Age Gender Danny Monteau 0:16:15 48 M Ricro Mirti 0:19:14 14 M Will Burger 0:19:25 Overall 5K Male Results Place Bib # Name Elapsed Age Gender 1 819 Danny Monteau 0:16:15 48 M 2 867 Ricro Mirti 0:19:14 14 M 3 653 Will Burger 0:19:25 14 M 4 652 Ruggero Bruzzone 0:19:49 19 M 5 829 Richard

More information

Jun 12, Trybee Island Sprint Triathlon TYBEE ISLAND, GA

Jun 12, Trybee Island Sprint Triathlon TYBEE ISLAND, GA Jun 12, 2016 2016 Trybee Island Sprint Triathlon TYBEE ISLAND, GA COMPLETE OVERALL RESULTS 2016 Trybee Island Sprint Triathlon Tybee Island, GA 6/12/2016 7:00 am Directed and Timed by: GO Race Productions

More information

gobiwako-b4-kr.pdf

gobiwako-b4-kr.pdf 01 670 275 1400 400 06 14 22 28 32 36 40 41 42 46 51 37 04 05 5-1-1 JR 15 077-522-4115 http://www.biwakokisen.co.jp/korea/ 06 07 215 JR 5 0740-36-1555 http://shirahigejinja.com/ 08 1-16-18 JR 7 077-572-0455

More information

PRINCE ALBERT SPORTS HALL OF FAME INDUCTEES LIST Les Anderson Johnny Bower Rusty Crawford Phil Leaderhouse Dr. Bob Reid Norman Sheldon Earl Tho

PRINCE ALBERT SPORTS HALL OF FAME INDUCTEES LIST Les Anderson Johnny Bower Rusty Crawford Phil Leaderhouse Dr. Bob Reid Norman Sheldon Earl Tho PRINCE ALBERT SPORTS HALL OF FAME INDUCTEES LIST 1989 - Les Anderson Johnny Bower Rusty Crawford Phil Leaderhouse Dr. Bob Reid Norman Sheldon Earl Thomson Prince Albert Reds Football Club Prince Albert

More information

Microsoft Word - WF All-time perf list.doc

Microsoft Word - WF  All-time perf list.doc Wake Forest Track and Field All- Time Performance List Men 100m Reggie Austin 10.30 2000 John Stone 10.32 2000 Kevin Marion 10.39 2006 Robert Johnson 10.48 1980 Mike Loyd 10.48w 2004 Michael Bingham 10.54

More information

7-3 Art and Video Games_ Intersections_그림.hwp

7-3 Art and Video Games_ Intersections_그림.hwp 예술과 비디오 게임 : 교차로 작성자 : 다이애나 폴센(Diana Poulsen) 가마수트라 등록일 : 2011년 7월 12일 [예술 역사가 다이애나 폴센은 "게임은 예술인가?"라는 논점을 주의 깊고 보았고, 정확하게 예술은 무엇이고, 게임과는 어떠한 관계가 있는지에 대한 어려운 문제를 풀기 위해 게임 지 식이 충분한 학술적 관점으로 이 논점을 가져왔다.]

More information

Race Date Wo-Zha-Wa 1995 Age Group Results September 15, 1995 Half Marathon Overall Female Overall Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pac

Race Date Wo-Zha-Wa 1995 Age Group Results September 15, 1995 Half Marathon Overall Female Overall Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pac Overall Female Overall Winners 1 Angie Sveum Milton 27 233 14 1:29:15.0 6:49/M 2 Laura Clark-Taylor Madison 38 275 35 1:38:59.0 7:33/M 3 Sara Soffa Luxemburg 23 209 36 1:41:23.0 7:44/M 1 09/07/2011 03:02:46

More information

2007 Power 99

2007 Power 99 Overall Individual Triathlon Results Over DNF Place Age Bib Name City, Prov/State Swim : Swim :Swim T-One Bike :Bike :Bike T-Two Run :Run :Run Finish All DNS In Group Num Place: Time :Rate Place:Time :Speed

More information

West Genesee Hockey Scoring History ( through ) Rank Player Goals Assists Points 1 Tom Alfieri Patrick McDonald

West Genesee Hockey Scoring History ( through ) Rank Player Goals Assists Points 1 Tom Alfieri Patrick McDonald Rank Player Goals Assists Points 1 Tom Alfieri 108 111 219 2 Patrick McDonald 59 120 179 3 Daniel Colabufo 82 84 166 4 Ryan McDonald 94 69 163 5 Jay Considine 63 94 157 6 Erich Haney 67 88 155 7 Shawn

More information

도서정가제 시행으로 인한 도서관의 부담을 덜어드립니다. 더책 좋은 출판사가 만드는 특별한 오디오북 서비스 더책 좋은 책을 모든 아이들이 읽을 수 있게! 독서 평등권 실현 더책 02

도서정가제 시행으로 인한 도서관의 부담을 덜어드립니다. 더책 좋은 출판사가 만드는 특별한 오디오북 서비스 더책 좋은 책을 모든 아이들이 읽을 수 있게! 독서 평등권 실현 더책 02 업데이트 2015.03.26 더책 공공도서관 도서목록 2015년 신간 도서 교과서 수록 도서 베스트 셀러 도서 스테디 셀러 도서 참여출판사 국민서관 낮은산 노란우산 논장 다섯수레 도서출판다림 뜨인돌 롱테일북스 리틀씨앤톡 도서출판마루벌 문학과지성사 비룡소 소년한길 시공주니어 양철북 어린이작가정신 책속물고기 책읽는곰 천개의바람 청어람미디어 초록개구리 키즈김영사

More information

2016 AMA Hillclimb Grand Championship Results Pleasure Riders Motorcycle Club - Thunder Ridge Motorsports Facility Neoga, IL - July 30th & 31st, 2016

2016 AMA Hillclimb Grand Championship Results Pleasure Riders Motorcycle Club - Thunder Ridge Motorsports Facility Neoga, IL - July 30th & 31st, 2016 2016 AMA Hillclimb Grand Championship Results Pleasure Riders Motorcycle Club - Thunder Ridge Motorsports Facility Neoga, IL - July 30th & 31st, 2016 Micro Mini 1 Brookshaw Lane Ellsworth WI Cobra 13.769

More information

설문-인터뷰-america 9차.indd

설문-인터뷰-america 9차.indd II : 1 Questionnaire Interview 09-04-03 Questionnaire ( ) 016 1 045. 016 1 046. 018 2 019 1. 048 5. 021 2. 048. 023 3. 049. 051. 026 2 054 055 2 1. 026 1 056. 027 1. 058. 027. 1 029. 2 059. 031. 3 033.

More information

<BFADB8B0BBF3B4E3B5B5BCADB0FC28BBF3B4E3C0FCB9AE20C7D0BDC0C1F8B7CE20C0CFB9DD292E786C73>

<BFADB8B0BBF3B4E3B5B5BCADB0FC28BBF3B4E3C0FCB9AE20C7D0BDC0C1F8B7CE20C0CFB9DD292E786C73> 번 호 분류 번호 제목 내용 저자 출판 가격 1 01-1 상처받은 내면 아이 치유 자기치료 오제은 학지 15,000 2 01-2 미술치료는 마술치료 미술치료 주리애 학지 13,000 3 01-3 대상관계 이론과 실제 상담이론 김진숙 외 학지 18,000 4 01-4 발달심리학 심리학이론 송명자 학지 19,000 5 01-5 게슈탈트심리치료 상담이론 김정규 학지

More information

Entry List by Team (mmteamentryfull)

Entry List by Team (mmteamentryfull) HY-TEK's MEET MANAGER 6.0-7/3/2018 Page 1 1 Banducci, Ava C - Female - Age: 10 - Ind/Rel: 3 / 0 #5 Girls 9-10 100 Free 1:14.89 2/3 #29 Girls 9-10 50 Breast 45.92 5/3 #53 Girls 9-10 50 Fly 42.56 3/5 2 Banducci,

More information

untitled

untitled 參 料 1996 樂 理論 北 樂 1996Easy to know MIDI 北 1997 樂 論 北 1996 樂 北 樂 禮 1990 樂理理論 北 樂 1991 北 隆 1996 樂 復 1996 理論 女 例 北 流 1981 理 北 2002 樂理 北 樂 梁 1989 兩 理論 北 流 2001 北 李 1989 行 北 1999 80 錄 年 北 葉龍 2001 1985-1999

More information

마음을 여는 글 2016년 봄호 vol.98 표지 설명 칠레 북쪽 아이마라족 마을의 성당. 뜨겁고 건조한 지역에 맞게 성당의 벽을 두껍게 만들고, 호숫가에서 자라는 갈대로 지붕을 만들었다. 아이마라족은 남미 안데스산맥 지역의 민족으로, 현재 칠레, 볼리비아, 페루 등에

마음을 여는 글 2016년 봄호 vol.98 표지 설명 칠레 북쪽 아이마라족 마을의 성당. 뜨겁고 건조한 지역에 맞게 성당의 벽을 두껍게 만들고, 호숫가에서 자라는 갈대로 지붕을 만들었다. 아이마라족은 남미 안데스산맥 지역의 민족으로, 현재 칠레, 볼리비아, 페루 등에 www.columban.or.kr 2016년 봄호 vol.98 해외선교와 한국교회 주는 것이 받는 것보다 더 행복하다 해외선교사교육 현장을 찾아서 부제서품식을 마치고 문래동성당 어린이들과 함께. 아이들은 지광규 부제가 개구리를 닮았다며, 재치 있는 그림과 문구로 축하하여 모두를 즐겁게 했다. 주님은 제 안에서 선한 일을 하시고 제게 필요한 것을 아시어 저를

More information

First 2/25 Game 2/25 Game 2/26 Game 2/26 Game 2/26 Game Name Last Name Number Team Name 1 PC 2 PC 1 PC 2 PC 3 PC KEY Dylan Cemoni 36 A-Team Blue ELGIB

First 2/25 Game 2/25 Game 2/26 Game 2/26 Game 2/26 Game Name Last Name Number Team Name 1 PC 2 PC 1 PC 2 PC 3 PC KEY Dylan Cemoni 36 A-Team Blue ELGIB First 2/25 Game 2/25 Game 2/26 Game 2/26 Game 2/26 Game Name Last Name Number Team Name 1 PC 2 PC 1 PC 2 PC 3 PC KEY Dylan Cemoni 36 A-Team Blue ELGIBLE TO 93 THROW Dalvin Collado 3 A-Team Blue INELGIBLE

More information

Microsoft Word - Jeong_Korean.doc

Microsoft Word - Jeong_Korean.doc è Bizot, François. 2003. The Gate. London: Vintage. Chandler, David. 2000. A History of Cambodia, 3rd Edition. Boulder: Westview Press. Coedès, George. 1968. Angkor: An Introduction. Translated

More information

0100GS3GettingStartedOOo3

0100GS3GettingStartedOOo3 저작권 이 문서의 저작권은 본 페이지의 저자 단락에 나열된 기고자들에게 있습니다.(Copyright 2007 2010) GNU General Public License 3 이후 버전, 또는 Creative Commons Attribution License 3.0 이후 버전에 근거하여 배포 및 변경할 수 있습니다. 이 문서에 있는 모든 상표권은 법적 소유자가

More information

Book4

Book4 ANB Bank 01/05/2016 Xcel Energy 490.50 01/05/2016 DC Colorado League of Charter Schools 915.00 01/06/2016 3972 Colorado State Treasurer 592.96 01/06/2016 3973 Anderson, Alan 50.00 01/06/2016 3974 ASAP

More information

2019 Seattle Baseball Showcase San Diego vs #16 Coastal Carolina Mar 08, 2019 at Seattle, Wash. (T-Mobile Park) San Diego 8 (10-4) Coastal Carolina 5

2019 Seattle Baseball Showcase San Diego vs #16 Coastal Carolina Mar 08, 2019 at Seattle, Wash. (T-Mobile Park) San Diego 8 (10-4) Coastal Carolina 5 San Diego vs #16 Coastal Carolina Mar 08, 2019 at Seattle, Wash. (T-Mobile Park) San Diego 8 (10-4) Coastal Carolina 5 (12-3) OTSUKA, Tora rf 4 1 1 3 0 2 3 0 0.333 REYES, Ripken 3b 1 0 1 2 1 0 2 3 0.362

More information

大 韓 政 治 學 會 報 ( 第 23輯 1 號 ) 된지 오래다. 국회가 본연의 임무를 다 하지 못하기 때문이다. 물론 의회가 국민들로부터 불신 받는 것은 우리나라만의 문제는 아니다. 문제는 국민들이 국회에 대한 불신이 너무 크며 업무 수행 능력에 대해서도 아주 부정적으

大 韓 政 治 學 會 報 ( 第 23輯 1 號 ) 된지 오래다. 국회가 본연의 임무를 다 하지 못하기 때문이다. 물론 의회가 국민들로부터 불신 받는 것은 우리나라만의 문제는 아니다. 문제는 국민들이 국회에 대한 불신이 너무 크며 업무 수행 능력에 대해서도 아주 부정적으 대한정치학회보 23집 1호, 2015년 2월: 71~97 사회 갈등 해결을 위한 국회의 역할과 과제 - 국회 내 정당 양극화 해소를 중심으로 - 김 형 준 명지대학교 요 약 본 연구의 목적은 국회 내 정당 양극화를 가져오는 요인들에 대한 고찰하고, 이를 토대로 국회가 사회 통합 기능을 회복할 수 있는 대안을 제시하는데 있다. 국회 양극 화 를 해결하지 않고는

More information

2)., Isaac Watts' Re interpretation of the Psalter for Worship, 15 (2008), ) Mark Noll, The Defining Role of Hymns in Early Evangelicalism, Rich

2)., Isaac Watts' Re interpretation of the Psalter for Worship, 15 (2008), ) Mark Noll, The Defining Role of Hymns in Early Evangelicalism, Rich 윤영훈 I. : CCM 1) William Romanowski, Contemporary Christian Music: The Business of Music Ministry, Quentin Schultze (ed.), American Evangelicals and Mass Media (Grand Rapids, Zondervan Pub. 1990), 150.

More information

Character Industry WHITE PAPER 2013 01 해외 캐릭터 라이선스 시장동향 제1절 세계 캐릭터 라이선스 시장개요 세계 캐릭터 라이선스 시장은 2008년부터 지속적으로 성장세를 유지하고 있으나, 유 럽경제위기에 따른 소비심리 위축으로 인해 201

Character Industry WHITE PAPER 2013 01 해외 캐릭터 라이선스 시장동향 제1절 세계 캐릭터 라이선스 시장개요 세계 캐릭터 라이선스 시장은 2008년부터 지속적으로 성장세를 유지하고 있으나, 유 럽경제위기에 따른 소비심리 위축으로 인해 201 Character Industry WHITE PAPER 2013 2013 캐릭터산업백서 해외 캐릭터 산업 동향 제1장 해외 캐릭터 라이선스 시장동향 제2장 북미 지역 캐릭터 라이선스 시장동향 제3장 중남미 지역 캐릭터 라이선스 시장동향 제4장 유럽 중동 아프리카 지역 캐릭터 라이선스 시장동향 제5장 아시아 태평양 지역 캐릭터 라이선스 시장동향 제6장 국가별

More information

Thu 28-Apr :05:22 EDT Staten Island vs ColonialCavs on Thursday 28 April 2016 at PCC match umpire(s) les ColonialCavs won by 8 wickets Team Sta

Thu 28-Apr :05:22 EDT Staten Island vs ColonialCavs on Thursday 28 April 2016 at PCC match umpire(s) les ColonialCavs won by 8 wickets Team Sta Thu 8-Apr-06 :05: EDT on Thursday 8 April 06 at PCC match umpire(s) les ColonialCavs won by 8 wickets Team Staten Island Score for 6 Overs 0.0 Players Lomesh Prasad Joseph O'Neill Glen Felix Shankar amakrishnan

More information

file:///Users/ellenchandler/Library/Mail%20Downloads/NESM%2021Km%20Results.html

file:///Users/ellenchandler/Library/Mail%20Downloads/NESM%2021Km%20Results.html New England Ski Museum - Jackson XC Timing 2014 Bretton Woods Marathon Unofficial ranking Rank Bib. Name Team Time Category (Rank) Gap Event : 21 NENSA License 1 206 CALDWELL John DARTMOUTH SKI TEAM 1h08:34.5

More information

1 2 미육군 사진/에이드리안 카디즈 (ADRIAN CADIZ) 상사 미육군 사진/사만다 밴 윙클 (SAMANTHA VAN WINKLE) 이병 3 4 5 표지 사진 김성진/WWW.SJKIMPHOTOS.COM 미해병대 사진/웨스 J. 룩코 (WES J. LUCKO) 상병

1 2 미육군 사진/에이드리안 카디즈 (ADRIAN CADIZ) 상사 미육군 사진/사만다 밴 윙클 (SAMANTHA VAN WINKLE) 이병 3 4 5 표지 사진 김성진/WWW.SJKIMPHOTOS.COM 미해병대 사진/웨스 J. 룩코 (WES J. LUCKO) 상병 1 2 미육군 사진/에이드리안 카디즈 (ADRIAN CADIZ) 상사 미육군 사진/사만다 밴 윙클 (SAMANTHA VAN WINKLE) 이병 3 4 5 표지 사진 김성진/WWW.SJKIMPHOTOS.COM 미해병대 사진/웨스 J. 룩코 (WES J. LUCKO) 상병 미해병대 사진/로버트 윌리엄스 주니어 (ROBERT WILLIAMS JR.) 일병 6 1.

More information

카테고리 시리즈 명 SME 컨텐트 에센스 심화 컨텐트 탬플릿 평가 대 분 류 중 분 류 개수 평균 시간 개수 총 시간 개수 총 시간 유 형 개수 유무 경영일반 경영기법 Performance Management를 위한 전략적 성과면담 김정일 20 0:43:09 8 6:3

카테고리 시리즈 명 SME 컨텐트 에센스 심화 컨텐트 탬플릿 평가 대 분 류 중 분 류 개수 평균 시간 개수 총 시간 개수 총 시간 유 형 개수 유무 경영일반 경영기법 Performance Management를 위한 전략적 성과면담 김정일 20 0:43:09 8 6:3 6. CONTENT LIST 카테고리 시리즈 명 SME 컨텐트 에센스 심화 컨텐트 탬플릿 평가 대 분 류 중 분 류 개수 평균 시간 개수 총 시간 개수 총 시간 유 형 개수 유무 경영일반 경영기법 Performance Management를 위한 전략적 성과면담 김정일 20 0:43:09 8 6:33:59 20 14:22:57 Animation 69 SMART

More information

6 외국영화 7 외국영화 8 외국영화 9 외국영화 10 외국영화 로어 맨 오브 스틸 분노의 질주 6 : 더 맥시멈 브로큰 비러브드 감독 Shortland, Cate 출연 사스키아 로젠달, 닐 트렙스, 우르시나 나르디 시놉시스 1945년 봄 연합군의 폭격 후 독일의 저항

6 외국영화 7 외국영화 8 외국영화 9 외국영화 10 외국영화 로어 맨 오브 스틸 분노의 질주 6 : 더 맥시멈 브로큰 비러브드 감독 Shortland, Cate 출연 사스키아 로젠달, 닐 트렙스, 우르시나 나르디 시놉시스 1945년 봄 연합군의 폭격 후 독일의 저항 순번 주제 제목 서지사항 춤추는 숲 감독 강석필 출연 이창환, 유창복, 조승연 시놉시스 다른 삶은 가능하다! 안녕?, 안녕, 맥가이버 어디가? 익숙한 별명으로 반갑게 인사하며 동네 골목을 지나는 감독 부부는 12 년 전부터 성미산마을 주민으로 살고 있다. 마을이라는 이름조차 낯설어진 도시에서 성미산마을 사람들은 ' 마을공동체'를 만들고 어울려 살아간다. "어떻게

More information

~ Seated: Janet Federico, Sue Johnson, Nancy Hutchins, Judy Tjepkema, Sandra Cauffman, Sharon Hagel, Nadine Ingraham, Bonita Snyder, Dollie Sofie, Car

~ Seated: Janet Federico, Sue Johnson, Nancy Hutchins, Judy Tjepkema, Sandra Cauffman, Sharon Hagel, Nadine Ingraham, Bonita Snyder, Dollie Sofie, Car Seated: Janet Federico, Sue Johnson, Nancy Hutchins, Judy Tjepkema, Sandra Cauffman, Sharon Hagel, Nadine Ingraham, Bonita Snyder, Dollie Sofie, Carol Nasman, Susan Erickson, Walter Maltsberger, Joe Bonga.

More information

Tee

Tee 1 st 7:00 A. M. Stino Scalleta - Brandon Tim McFadden - Brandon 10 th 1:33 P.M. Matt Bolley - Brandon Mark O Rourke - Brandon 1 st 7:09 A. M. Gord McKenzie - Minnesota Bob Hyde Winnipeg 10 th 1:24 P.M.

More information

Best 5k Road Performance 2016 Position Athlete Category Date Event Best Time 1 Danny Collinge M Jul Barrowford Podium 5k David Bagot M

Best 5k Road Performance 2016 Position Athlete Category Date Event Best Time 1 Danny Collinge M Jul Barrowford Podium 5k David Bagot M 1 Danny Collinge M20-24 29-Jul Barrowford Podium 5k 15.35 2 David Bagot M20-24 05-Mar Podium 16.39 3 Jonny McKenna M25-29 23-Jan Woodhouse Moor 16.42 4= Christopher Holdsworth M25-29 16-Jul Pendle Parkrun

More information

2017년 Niagara Parks 단체여행 안내 책자

2017년 Niagara Parks 단체여행 안내 책자 2017 NIAGARA PARKS 단체 플래너 경외심에 사로잡히게 하는 나 이아가라 월풀은 협곡이 급회 전하는 곳에서 휘돌아 가장 좁은 수로를 따라 세차게 내 달립니다. 고풍스러운 케이블 카를 타고 월풀 위 아스라한 공중을 왕복하는 스릴을 즐겨 보십시오. 2 Niagara Parks Niagara Parks체험,탐 구 및 감상 Niagara Parks의 목표는

More information

ForeignWomenSurvey_Ch00.hwp

ForeignWomenSurvey_Ch00.hwp 발 간 등 록 번 호 11-1060020-000154-01 연 구 보 고 2003-27 외국여성 성매매 실태조사 2003 연 구 보 고 2003 ꠁ 27 외 국 여 성 성 매 매 실 태 조 사 발 간 등 록 번 호 11-1060020-000154-01 연 구 보 고 2003-27 외국여성 성매매 실태조사 2003. 12 연구수행기관: 한국사회학회 연구책임자:

More information