DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 1 TIME: 15:29:24 NON-COMPLIANT LAWYERS USER ID: jilgenfr ACTIVE REPORT: ctrk_crt SORT B

Save this PDF as:
Size: px
Start display at page:

Download "DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 1 TIME: 15:29:24 NON-COMPLIANT LAWYERS USER ID: jilgenfr ACTIVE REPORT: ctrk_crt SORT B"

Transcription

1 DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 1 Philadelphia Allison, James Leslie Anderson, Melissa Anne Arculeo, Ronald J Axelroth, Lynn Robin Bazelon, Richard L Berry, Elvira Nonye Braverman, David L Bullock Jr., Otis Linwood Busby, Leonard A Carson, Seth Daniel Cavalieri, Cristina Circosta, Craig Michael Clark, Cynthia A Colton, Jerrold Douglas Comerota Jr., Anthony James Crowell, Bradley Joseph Cummings, Kristen Belicia Dixon, Daniel Michael Esposito, Lesli Christine Felix, Lisa T Flores, Chad Anthony Forman, Adam Jared Gabrynowicz, Jocelyn A. Catalano Gill IV, William Francis Goodwin, Charles Pearsall Groshens, Thomas E Haase, David Strickler Higgins, Meghan A Hinton, Pamela Beth Hodgson III, C Clark Hwang, Sam Youl Jakob, Jeffrey Erik Jakubik, Mark Edward Jalon, Andres Jones Jr., Carl Elvis Jones, Sandra Karin Kaskey, John Evan Kattner, Conrad O Kim, Eric Chanwoo King, Jonathan Robert Lafferty, Steven M Lassiter, Duane Lamont Levine, Ari D Lignana, Joshua Michael Linder, Eric J Link, Robert Patrick Lyons, Samantha Rachel Madrid, Alvaro Javier Malone, Thomas Brian

2 83459 Matanovic, Stephan McBennett, Ellen McCaffrey, Ryan Austin Miller, Matthew Lucius DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 2 Philadelphia( Continued ) Milner III, C. George Moro, Diana L Narcisi III, Laurence Anthony O'Brien, Bradley David Olofsson, Kristin M Pansini, Michael O Pendleton Johnson, Kimya Shani Perkins, Julia Diane Peruto, Samantha Nicole Peterson, Jennifer K Ray, James L Reavis, Sonte Anthony Risk, Jayne Y Robertson, Steven E Schoff, Paul J Shapiro, David E Shea, John Peter Short, Brian David Silver, Larry D Simon, Amanda Rae Sprang, Kenneth Allyn Sullivan Jr., John Patrick Taylor, Robert Hunter Valvo, Joseph J Vittorelli Jr., Donald L Vuocolo, Diane E Walters, Stephanie Teaford Weiss, Margery Ellen Wesoski, Mark Coleman Wilt, Charity Kristen Winning, Stephen Michael Wolfe, J. Matthew

3 DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 3 Lancaster McHale, Michael E Stout III, Raymond Ellsworth Wachinski, Nicholas John

4 DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 4 Northampton Dethlefsen, Shawn Marie Edridge, Richard M McLain, Erv D Perrucci Jr., Angelo M.

5 DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 5 Tioga Banik, Stephen J.

6 DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 6 Allegheny Arch, John G Bills Jr., George W Bould, Roger Martin Brantley, Bryan C Cooley, Craig Mitchell Cummings, Carey Lynn Dailey, Joyce Cullinan DeGrazia Jr., Basil M Deasy, James Edward Fabiano, Philip Anthony Foster III, John K Haycock, Cynthia J Howley, Brian Hughes Kabbert, Richard Joseph Kish, Christian Miles Krahe, Linda DeNero Kranich, Jay Brett McEnteer, Patricia Eileen Nagel, Joel Matthew Opalinski, Christopher R Powell, Brittany Erin Ramser, Joseph Andrew Reisinger, Kristen Marie Richardson, Padma K Scozio, John D Shaw, Daniel F Shulsky Jr., Terry A Spatafore, Marcus Anthony Suher, Jeffrey L.

7 34615 Sweeney Jr., Thomas J Szabo, Elizabeth Regina Thompson, Daniel James Viola, Laura Witchko, Richard Keith Wolski, Thomas C Zurasky, Jamie Kay DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 7 Erie Taylor, Garrett Arthur Zonna, Craig A.

8 DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 8 Bucks Allen, Marlene Ellen Boyd, Barbara Jan Bria, Jennifer A Copain, Paula Christine Ezeife, Nnamdi Fleming, Beth Stern Friedman, Steven J Kagan, Laurence M Kelton, Katherine Marie Malik, Dean Hafeez McNelly, Robert J Medaglio, Jeffrey Michael Meyers, Jonathan Conway Schirmer, Henry Louis Staub, Christopher Thum, William C Young, Alissa C.

9 DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 9 Northumberland Michetti, Joseph Charles Targonski, Ann

10 DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 10 Cumberland Baldock, Tiffanie Elizabeth Michak, George A.

11 DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 11 Westmoreland Bucci, Carol Ann Kukovich, Allen G Maher, John Edward Senn, Eric K.

12 DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 12 Luzerne Bellino, John Anthony

13 DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 13 Dauphin Bennett, Heather Nicole

14 29021 Dryer, Earl R Malloy, Mary Gene DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 14

15 Fayette Kovach, Anthony John Wade, Jason R. DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 15

16 Chester Alexander, Sharon Denise Bell, Craig M Bendit, Richard Alan Cruice Jr., William P Donohue, Vincent Thomas Evans, Deborah Ahern Frank, Daniel Morton Gallagher, John A Gould, Aileen Allard Gray, Robert Joseph Huang, Fan La Fiura, Tara Grace McDonnell, Stephen R O'Leary, Neil Joseph Paddick, Ryan Michael Rassman, Mark David Ricci, Justin Keith Shin, Alisa Marie Stackhouse, Daniel Louis Verduci, Paul Weil, Lynne Marie Wright II, John Beckley

17 DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 16 York DeArmond, Jackie J Greene, Sandra Lynn Ruth, Jennifer Lynn

18 DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 17 Berks Morning, Ingrid Roecker, Sarah Jane Weyl, Charles F Womack, Ian George

19 DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 18 Washington Matta, Gary John Shrager, Benita Sumey Toprani, Steven Matthew Wertman, Edward Walter

20 DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 19 Crawford Spadafore Jr., Emil Michael

21 DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 20 Lehigh Casselle, Dawne Astride Knox, Joseph J Nelthropp, Albert V. F Perrucci, Michael J.

22 DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 21 Delaware Allie, James Michael Brown III, Robert Emmet D'Alessandro, Erica DeRosa, Kenneth Dugan, Michael Scholey Greim, David M Guerin, Nicole Blanche Heenan, Stacy Beth Houldin, Mark Francis Jarvis, Geoffrey Coyle Maddaloni, Jennifer Holsten Malarick, Michael T McFadden, Thomas A Rizzo, Joseph F Sexton, Kenneth Mark Strickler Jr., Charles S Su, Yeechun Tingley, Lawrence Chandler Valz, Norman M Vance, Brian Charles

23 DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 22 Susquehanna Daly, Patrick Michael

24 DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 23 Mercer Blauser, Dionis Elaine Ristvey, David A.

25 DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 24 Montgomery Allen, Anita L Barragree, Wendy Lappin Bauer III, Paul A Bloch, Wayne David Boyle, Brian D Byerley, Nicole Jane Campbell, Charles W Carroll, Brian R Clement, Michael J Cohen, Holly B Diamond, Stuart Dugan, Thomas Michael Egan III, Thomas C Gigliotti, Michael Philip Giordano, A. Christine Goldin, Ely

26 77802 Heaton, Jeffrey Charles Hofferman, Jeffrey D Janick Jr., John Leon John, Michael Anthony Kessler, Andrew D Kimmel, Wayne Douglas Knapp, Kevin Ryan Lyons, James Patrick Mann, Julie E McCrea, Kevin M Moretsky, Alexander Ostrove, Norman Paul Park, Joseph Seungmin Petersen, Vincent Erik Pisani, Michael B Polsky, Scott David Ramage, Jeffrey Michael Salter, Dianne S Sammin, Kyle Thomas Snyder, Jacob N Switkay, Howard W Thoen, Allan Andrew Tropiano, Nicolette Marie Volk, David Gregory Weinberg, Frederic Ivan Woodman, Ron L Woodside, J. Stephen DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 25 Monroe Verbonitz, Martha Ann

27 DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 26 Lackawanna Blewitt, Regina Marie Boyd, Ellen Jordan O'Malley, Jason M Ruane, Peter Agnone Siejk, John L Walker, Paul Joseph

28 DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 27 Cambria Wendekier, Raymond J.

29 DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 28

30 Centre DeBoef, Anthony Gene Lucchesi, Faith Marie DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 29

31 Butler Andrews, Amy Jo Beacom, Stephen Mark Hammonds, Patrick Kapp, Lysle J. DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 30

32 Lawrence Berezniak, Philip William Gettleman, Paul R.

33 DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 31 Out Of State Alden, Elizabeth Ellen Andalkar, Manoj Ratnakar Assaf, Eugene Frank Atkins, Deana Elizabeth Bailey, Pamela Jean Barot, Kishen Y Barry Jr., Robert A. J Beagles, Cynthia C Brady, Beth Reed Brooks, Dustin Todd Budd, Kevin Michael Bullock, Fateen Anthony Cherner-Ranft, Meghan Chisholm, Patricia Louise Chiumento, Gary Carl Clarke, James F Cohen, Robert T Cole, Michael Walter Comegno II, John Bernard Connell, Elizabeth Ward Conner, Herbert B Cook, Nathan Jerome Curtis, Michael Thomas De Bruin, Gary Francis DeYoung, Kristin Malee Derrick, Samuel Wesley Desai, Nikita Arun Detweiler, Donald James Dweck, H.P.Sean England, Margaret Fleming Everett, Cheron Daniell Fausto, Nicholas M Fetter, Jeffrey M Fischer, Maria Forsyth III, Andrew W Friedrichs, Karl F Fry, Gretchen Elaine Garrett, James Y Garrity, Colleen Anne Geiger, Karen Ann Geiger, Valerie Gitlin, Lewis D Goldstein, Jay Mark Goodman, Adam Scott Grabel, Morton Joel Grace, Christopher Donald

34 89370 Gray, Phillip Anthony Greenblatt, Michael E Haber, Richard Peter Haley, Kenneth Hall, Stephen Edmund Harvis, Barry Michael Hayes, Phillip Michael DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 32 Out Of State( Continued ) Henninger, Brianne Michelle Hessinger, Gregory James Hilmy, Pauline Virginia Hoehn, Melissa J Holmes, Malika Hollis Hopkins, Christopher D Hordis, Steven Huber, Adam Jeffrey Johnston, Gordon Scott Juba, Mark Francis Kalson, Richard David Kearney, Sean J Kehrli, Christopher Robert Kluchnick, Kimberley Stuart Kranz, Carolynn S Kulpan, Bruce R Lenti, Mary Elizabeth Lerner, Jeffrey David Lieberman, Ronald G Lyons, Matthew Patrick Madden, John-Paul Magakyan, Karina A Manganaro, Gabrielle Marlowe, Matthew Matey Jr., Edward J Mayer, Christopher S McAndrews Jr., Roland George McDaniel, Mary-Elizabeth McElroy, Carleen D McGrory, Patrick M McLaughlin 2nd, James Peter Misse, Maria Moore, Cornell Mountain, Gregory Alyn Navarro, Julio Nolan, John M Nord, Michael D Northcutt, Kimberly Michelle O'Malley, Kevin Michael Patrick, Andrew Pickering III, Frederick Butterfield Regula, Max Allen

35 Reliford, Randolph Christian Rhoades, Julie L Rosen, Evan S Rosenthal, Daniel Jeffrey Russo, Jeffrey Michael Russoniello, Gina Maria Savage, Daryl Davinci Scavo, Cheryl Jaclyn Schmitt, Colin Michael Schultz, John Francis Smith, Ross Teele DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 33 Out Of State( Continued ) Smolka, Christopher J Soriano, Enrico Castor Stein, Michael David Stern, Michael D Strickland, William Leon Taney Jr., Francis Xavier Taylor, Daniel Paul Thoman, Todd H Thomas Jr., John Francis Tiufekchiev, Michael Patrick Vietti, Vincent Anthony Volkman, Rachel Wiggins, Brett Eric Williams, Kevin Theodore Williams, Mark Stephen Wilson, Charles L. COUNT OF ATTORNEYS FOR STATUS IS 404

36 DATE: 11/13/2018 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 34 LIMITED IN-HOUSE CORPORATE COUNSEL Delaware Hamel, Kevin Raymond COUNT OF ATTORNEYS FOR LIMITED IN-HOUSE CORPORATE COUNSEL STATUS IS 1 TOTALS PER COUNTY: Philadelphia 85 Lancaster 3 Northampton 4 Tioga 1 Allegheny 36 Erie 2 Bucks 17 Northumberland 2 Cumberland 2 Westmoreland 4 Luzerne 1 Dauphin 3 Fayette 2 Chester 22 York 3 Berks 4 Washington 4 Crawford 1 Lehigh 4 Delaware 20 Susquehanna 1 Mercer 2 Montgomery 43 Monroe 1 Lackawanna 6 Cambria 1

37 Centre 2 Butler 4 Lawrence 2 Out Of State 122 Delaware 1 TOTAL NUMBER OF LAWYERS REPORTED: 405

51INC-attach.doc

51INC-attach.doc DATE: 11/18/2016 PENNSYLVANIA CONTINUING LEGAL EDUCATION PAGE: 1 TIME: 12:45:21 NON-COMPLIANT LAWYERS USER ID: Philadelphia 43939 Allen, Anita L. 89501 Archambeault, Matthew John 02621 Astor, Paul C. 02505

More information

Categoryreport

Categoryreport Contractors Page 1 of 8 1 523 IBEW Local 66 681 71:16.42 Edward Scott Robert Jones Robert Quijano Cooperatives Page 2 of 8 1 506 Bandera Electric Cooperative 700 72:56.68 John Hernanez Brad Downum Mark

More information

1991 Dunedin Marathon

1991 Dunedin Marathon 1991 Cadbury Moro City of Dunedin Marathon Marathon Sunday 15 September 1991 Women Women Vet Vet Women Class Time 1 79 Paul Allison ARIKI 1 1 M30-34 2:28:00 3.5 2 7 Bill Godsall ALEX 2 1 M35-39 2:28:34

More information

Centennial Conference Championship 2013 Paul Bewak (Johns Hopkins) P. Bewak 125 BYE 41 Anthony Geiger (Stevens Institute Of Technolog) 3 Janik Santana

Centennial Conference Championship 2013 Paul Bewak (Johns Hopkins) P. Bewak 125 BYE 41 Anthony Geiger (Stevens Institute Of Technolog) 3 Janik Santana Paul Bewak (Johns Hopkins) P. Bewak 125 41 Anthony Geiger (Stevens Institute Of Technolog) 3 Janik Santana-Quintana (New York University) Christopher Donaldson (URSINUS) 4 97 Constantine Rerras (Merchant

More information

Overall Times Car No Name Car Class STAGE 1 STAGE 2 STAGE 3 STAGE 4 STAGE 5 STAGE 6 STAGE 7 STAGE 8 TOTAL 1st 1 Gary Le Coadou & Carl Sorensen Toyota

Overall Times Car No Name Car Class STAGE 1 STAGE 2 STAGE 3 STAGE 4 STAGE 5 STAGE 6 STAGE 7 STAGE 8 TOTAL 1st 1 Gary Le Coadou & Carl Sorensen Toyota Overall Times Car No Name Car Class STAGE 1 STAGE 2 STAGE 3 STAGE 4 STAGE 5 STAGE 6 STAGE 7 STAGE 8 TOTAL 1st 1 Gary Le Coadou & Carl Sorensen Toyota Corolla WRC E 04:43 04:27 07:17 06:55 07:14 07:05 04:17

More information

February

February 2 & 3 4:30 PM Saturday Mary Brauner (H) John, Angela,Amelia and Cathy Chodyniecki Rick Kaiser Rob Brauner Luke Hagan Sara Herbert Theresa Kaiser Jan Smith David Edwards Sandra Schneid Linda Ottersbach

More information

Race Date April 12, Renaissance Run 5K Age Group Results Female 6 and Under Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Olivia Mallon 6 8

Race Date April 12, Renaissance Run 5K Age Group Results Female 6 and Under Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Olivia Mallon 6 8 Female 6 and Under 1 Olivia Mallon 6 8136 20 31:48.6 10:15/M 2 Carmen Navarro 6 8161 39 38:29.5 12:25/M 3 Nina Fontaine 6 8248 57 44:31.7 14:22/M 4 Gwen Rix 0 8178 98 56:45.3 18:18/M 5 Ruby Nelson 6 8165

More information

Delaware Pharmacy 5k Run/Walk In Memory of Don Holst June 28, 2015 Smyrna, DE 5k Run Results in Finish Order # Name Bib # Age M/F Gun Time Chip Time C

Delaware Pharmacy 5k Run/Walk In Memory of Don Holst June 28, 2015 Smyrna, DE 5k Run Results in Finish Order # Name Bib # Age M/F Gun Time Chip Time C Delaware Pharmacy 5k Run/Walk In Memory of Don Holst June 28, 2015 Smyrna, DE 5k Run Results in Finish Order # Name Bib # Age M/F Gun Time Chip Time Chip Diff Pace 1 Steven Wheeler 1396 31 M 19:33.1 19:29.6

More information

Race Date July 15, Oldham County Festival Race 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Shannon

Race Date July 15, Oldham County Festival Race 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Shannon Female Open Winners 1 Shannon Steiner 46 103 3 18:53.9 6:05/M 2 Lynn Riedling Louisville 55 85 6 21:34.5 6:57/M 3 Megan McGrath 33 73 16 24:29.9 7:54/M 4 Mary Weiss 51 117 19 24:43.7 7:58/M 5 Vance Kris

More information

2010 TCRR Grand Prix Final revised.xlsx

2010 TCRR Grand Prix Final revised.xlsx M14-U Wardle Jacob 5 5 8 4 5 5 10 4 4 3 53 Fest M14-U Mayton Tyler 1 1 1 1 1 3 1 3 12 Club M14-U Lemite Jordan 1 1 2 M14-U King Nathanial 3 3 5 3 14 White Bank M14-U VanLandingham Fred 1 1 M14-U Pierce

More information

<4D6963726F736F667420576F7264202D20B0D4C0CCC6AEBFFEC0CC5FBFB9B9AEC7D8BCAE5FB7B9BDBC33342D36362E646F63>

<4D6963726F736F667420576F7264202D20B0D4C0CCC6AEBFFEC0CC5FBFB9B9AEC7D8BCAE5FB7B9BDBC33342D36362E646F63> Lesson 4 It was a great game, wasn t it? 부가의문문 p 8 내일 비가 올거야, 그렇지 않니? Ellen은 스키 타는 것을 좋아하죠, 그렇지 않나요? Mark와 Tina는 오늘밤 우릴 보러 올거야, 그렇지 않니? 매우 긴 여행이었어, 그렇지 않니? 응, 그래 피곤해 운전할 수 있지요, 그렇지 않나요? 아니요, 못해요 운전 면허증이

More information

Heworth Golf Club Mens' Open Golf Tournament Four Ball Better Ball Stableford 18/06/2016 Time Name Handicap Club 07:00 Mr. RESERVED RESERVED Mr. RESER

Heworth Golf Club Mens' Open Golf Tournament Four Ball Better Ball Stableford 18/06/2016 Time Name Handicap Club 07:00 Mr. RESERVED RESERVED Mr. RESER Mens' Open Golf Tournament Four Ball Better Ball Stableford /0/20 0:00 0:00 0: 0: 0:30 Mr. Michael Sturt Mr. John Armstrong 0:30 Mr. Kenneth Clavery Mr. Melvyn Davison. 0:40 Mr. George Bell Mr. Darren

More information

Race Date July 04, Topeka 4th of July 5K Run Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 ANN

Race Date July 04, Topeka 4th of July 5K Run Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 ANN Female Open Winners 1 ANNA ALDRICH 22 3301 16 18:25.7 5:56/M 2 KAYLA MCCULLOCH 16 3352 22 19:08.3 6:10/M 3 LAUREN POTTSCHMIDT 20 3362 23 19:15.0 6:13/M Male Open Winners 1 Conner Sandt 20 3189 1 16:01.8

More information

Frank Landrey Invitational Dates: 10/05-10/06, 2009 Round: 3 FINAL RESULTS * Individual Par-Yardage: Fin. Top 20 Teams Scores 1 Richmond, Univ

Frank Landrey Invitational Dates: 10/05-10/06, 2009 Round: 3 FINAL RESULTS * Individual Par-Yardage: Fin. Top 20 Teams Scores 1 Richmond, Univ FINAL RESULTS * Individual Fin. Top 20 Teams Scores 1 Richmond, Univ. of 292 284 290 866 2 Gardner-Webb U. 295 289 296 880 3 Liberty University 297 291 293 881 4 Wm. & Mary, Coll. of 300 288 299 887 5

More information

Minverstrong Age Group Results 2019.pdf

Minverstrong Age Group Results 2019.pdf Female Overall Winners 1 Caitlyn Hopple 13 141 4 21:24.9 6:54/M 2 Jenna Daulbaugh 18 122 9 22:54.7 7:23/M 3 Emily Norris 14 683 10 22:58.8 7:25/M Male Overall Winners 1 Gavin Nagy 13 236 1 20:45.6 6:42/M

More information

Event/Division Standings

Event/Division Standings CURRENT STANDINGS - Handicap Singles Men 1 14 Rodger Hill Jr 205 710 15 725 2 30 Robert Lowman 160 561 150 711 3 23 Chris Ridgeway 181 608 87 695 4 56 Garcell Bullocks 182 600 84 684 5 17 Drew Hall 176

More information

Race Date April 18, 2015 Wheatfield Spring Fling 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Johanna Crawf

Race Date April 18, 2015 Wheatfield Spring Fling 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Johanna Crawf Female Open Winners 1 Johanna Crawford 45 3414 1 20:18.8 6:33/M 2 Michele Carey 57 3292 5 21:09.6 6:49/M 3 Melissa Smith 35 3427 11 24:12.2 7:48/M Male Open Winners 1 Ron Krause 51 3356 2 20:51.7 6:44/M

More information

Boston College Eagles vs Tufts University Jumbos January 21, 2014 Chestnut Hill, Massachusetts Event 1 Men 200 Yard Medley Relay 1 Boston College-MA '

Boston College Eagles vs Tufts University Jumbos January 21, 2014 Chestnut Hill, Massachusetts Event 1 Men 200 Yard Medley Relay 1 Boston College-MA ' Boston College Eagles vs Tufts University Jumbos January 21, 2014 Chestnut Hill, Massachusetts Event 1 Men 200 Yard Medley Relay 1 Boston College-MA 'A' 1:34.27 11 1) Williams, Josh 18 2) Stranick, Andrew

More information

Microsoft Word - Document2

Microsoft Word - Document2 FWRC Mercury 10K, Oct. 27, 2013, Fort Worth Results by RunTIME Racing Services, www.run-time.com 10 K Female Overall Winners 1 LAURA NELSON GRAPEVINE 2752 48 7 44:49.4 44:50.0 0:00.6 7:13/M Male Overall

More information

Villanova University HY-TEK's MEET MANAGER :34 PM 1/10/2015 Page 1 Vilanova vs NC State - 1/10/2015 Results - Session 1 Event 1 Women 200 Yard M

Villanova University HY-TEK's MEET MANAGER :34 PM 1/10/2015 Page 1 Vilanova vs NC State - 1/10/2015 Results - Session 1 Event 1 Women 200 Yard M Villanova University HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-12:34 PM 1/10/2015 Page 1 Event 1 Women 200 Yard Medley Relay Team Relay Seed Time Finals Time 1 North Carolina State Universit-NC B 1:45.97 11 1) Nevalainen,

More information

Microsoft Word AOS Eighth Rejection DN 954.doc

Microsoft Word AOS Eighth Rejection DN 954.doc Pg 1 of 7 Pg 2 of 7 Pg 3 of 7 Counterparty Service List - E-Mail Name Berry, Gregory A Bingham, Abraham J. Bracco, Jeff John Caple, Thomas C Cemo, Tammie L Clark, Simon D Clemons, Graham Eugene Comartin,

More information

Print\Letter\LMergeRace.PMT

Print\Letter\LMergeRace.PMT DANIEL CLADINGBOEL BRETT MANNION JAMIE MAKIN JACK MCNAMEE RYAN DAVEY MARIO MILOS ANDREW DAVEY JACK BARHAM ADAM TAYLOR JOHN RACZKOWSKI JACK WILLIAMS LUKE ANDONY CARL GODFREY NATHAN CUFF GRAHAM KING JOSEPH

More information

jweprep.xlsx

jweprep.xlsx 11 Kevin Burkey M 27 Large 7:00 w1 12 Michael Manley M 29 Medium 7:00 w1 13 Jeff Schmidt M 49 Medium 7:00 w1 14 Scott Coiner M 31 Medium 7:00 w1 15 Al Stephenson M 60 Large 7:00 w1 16 Jeff Lovgren M 31

More information

Race Date August 03, 2019 State Street Mile Age Group Results Heat 1 - Masters Female First Place M/F Winners Place Name Team Age Bib No Overall Time

Race Date August 03, 2019 State Street Mile Age Group Results Heat 1 - Masters Female First Place M/F Winners Place Name Team Age Bib No Overall Time Female First Place M/F Winners 1 Olivia Aranda 40 532 11 5:29.3 5:29/M Female Grand Master Winners 1 Elena Shemyakina 60 387 20 5:55.0 5:55/M Female Senior Grand Master Winners 1 Elena Shemyakina 60 387

More information

Interstate Colts Teams Matches

Interstate Colts Teams Matches ROUND 1 (of 5) - Monday 21 September - Peninsula Country Golf Club, South Course Tasmania v Queensland 1 Ryan MCCARTHY & Kalem RICHARDSON 2&1 Daniel NISBET & Tim HART 2 James PYKE & Adam RING Gavin FAIRFAX

More information

Race Date April 27, 2013 Home Run for the Homeless 5K Age Group Results Female Overall Winners Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1

Race Date April 27, 2013 Home Run for the Homeless 5K Age Group Results Female Overall Winners Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Female Overall Winners Winners 1 Jennifer Parker Avon 40 198 2 21:42.5 7:00/M 2 Megan Bogacki Highland Hts 20 79 4 21:58.4 7:05/M 1 04/27/2013 10:11:40 Female 1 to 10 1 * Emma Knick Avon Lake 10 170 17

More information

FLORENCE SPEEDWAY Union, Kentucky LATE MODEL RESULTS Regular Show 6/1/19 1st HEAT FINISH 10 LAP "A" MAIN FINISH 30 LAP 1 13w DAVID WEBB 1 13w DAVID WE

FLORENCE SPEEDWAY Union, Kentucky LATE MODEL RESULTS Regular Show 6/1/19 1st HEAT FINISH 10 LAP A MAIN FINISH 30 LAP 1 13w DAVID WEBB 1 13w DAVID WE LATE MODEL RESULTS 1st HEAT FINISH 10 LAP "A" MAIN FINISH 30 LAP 1 13w DAVID WEBB 1 13w DAVID WEBB 2 78 JEFF ALSIP 2 49 BILLY GREEN 3 12 ROGER WILLIAMS 3 316 JOE BREWER 4 49 BILLY GREEN 4 9 CHRIS SHANNON

More information

CJ'S CHALLENGE - LAST MAN STANDING OVERALL FINISHER LIST January 7, 2017 LAP MILES LAST MAN STANDING Place Name Bib No Gender Total Time Pace 1

CJ'S CHALLENGE - LAST MAN STANDING OVERALL FINISHER LIST January 7, 2017 LAP MILES LAST MAN STANDING Place Name Bib No Gender Total Time Pace 1 CJ'S CHALLENGE - LAST MAN STANDING OVERALL FINISHER LIST January 7, 2017 LAP 1-1.6 MILES LAST MAN STANDING 1 TYLER WELSH 29 M 13:34.98 8:29/M 2 GREG LANGE 13 M 13:38.24 8:31/M 3 HEATHER WELSH 28 F 14:11.47

More information

Kembla Joggers Winter Series 2015 Senior Pointscores Senior Handicap Pointscore Pos Name Total 1 Pasquale Coppolaro Tim East Patrick McP

Kembla Joggers Winter Series 2015 Senior Pointscores Senior Handicap Pointscore Pos Name Total 1 Pasquale Coppolaro Tim East Patrick McP Kembla Joggers Winter Series 2015 Senior Pointscores Senior Handicap Pointscore 1 Pasquale Coppolaro 2190 2 Tim East 2135 3 Patrick McPhillips 2125 4 Matthew Davenport 2015 5 Daniel Sink 2013 6 Melinda

More information

2013 MID-AMERICA REGION MASTERS CHAMPIONSHIPS & 33rd ANNUAL ROCKY MOUNTAIN MASTERS GAMES COLORADO STATE UNIVERSITY, FT. COLLINS, CO AUGUST 24 & 25, 20

2013 MID-AMERICA REGION MASTERS CHAMPIONSHIPS & 33rd ANNUAL ROCKY MOUNTAIN MASTERS GAMES COLORADO STATE UNIVERSITY, FT. COLLINS, CO AUGUST 24 & 25, 20 2013 MID-AMERICA REGION MASTERS CHAMPIONSHIPS & 33rd ANNUAL ROCKY MOUNTAIN MASTERS GAMES COLORADO STATE UNIVERSITY, FT. COLLINS, CO AUGUST 24 & 25, 2013 50M LANE, TABITHA MARIE F40-44 41 7.87 RAIKES, SUSAN

More information

Hawks Ridge Match 3 Hawks Ridge Match 3 Relay 1 5/20/2017 LIGHT Relay 1B 5/20/2017 LIGHT Bench Name Group Score ctx IBS PTS. Bench Name Group Score ct

Hawks Ridge Match 3 Hawks Ridge Match 3 Relay 1 5/20/2017 LIGHT Relay 1B 5/20/2017 LIGHT Bench Name Group Score ctx IBS PTS. Bench Name Group Score ct Relay 1 5/20/2017 LIGHT Relay 1B 5/20/2017 LIGHT 1 Jerry Harris 12.940 39.00 1 Jerry Harris 8.829 47.00 2.000 2 Bob Steelman 9.397 46.00 2 Bob Steelman 6.393 49.00 3.000 0.275 3 Gregg Johnson 4.290 50.00

More information

Female Open Winners Place Name Age Overall Gun Time Pace 1 Emily Zimmerman :14.0 6:22/M Female Master Winners Place Name Age Overall Gun Time P

Female Open Winners Place Name Age Overall Gun Time Pace 1 Emily Zimmerman :14.0 6:22/M Female Master Winners Place Name Age Overall Gun Time P Female Open Winners 1 Emily Zimmerman 27 8 59:14.0 6:22/M Female Master Winners 1 Julie Mercado 44 21 1:04:20.1 6:55/M Female Grand Winners 1 Christine Tieman 53 44 1:10:32.8 7:35/M Female Senior Winners

More information

Microsoft Word - oct-dec EM Schedule 2017.docx

Microsoft Word - oct-dec EM Schedule 2017.docx October Schedule 5:00 pm Saturday Mass October 7 Jean-Robert Larose Chris Sutton October 21 Jean-Robert Larose Chris Sutton October 14 Barbara Cahill Marjorie Shaughnessy Jim Shaughnessy October 28 Marjorie

More information

Samford Top 10 Outdoor Performance Best List.xlsx

Samford Top 10 Outdoor Performance Best List.xlsx 100m 1 John Williams 10.51 2002 2 Justin Emerson 10.60 2011 3 Mark Hankins 10.69 1998 4 Joey Turman 10.71 1988 5 Robert Eiserloh 10.88 1996 6 Rob Stallworth 10.88 1997 7 Donald Cooper 11.03 2010 8 Rashaad

More information

Race Date October 28, 2018 SafeNet Boo Run Age Group Results 5k Race Female No Age Provided Place Name Age Bib No Overall Time Pace Time Back 1 * Wend

Race Date October 28, 2018 SafeNet Boo Run Age Group Results 5k Race Female No Age Provided Place Name Age Bib No Overall Time Pace Time Back 1 * Wend Female No Age Provided 1 * Wendy Baden 105 123 45:36.2 14:43/M Female 11 and Under 1 * Hollie Clemente 8 131 40 28:53.3 9:19/M 2 Samantha Clemente 11 133 59 31:54.5 10:17/M 3:01.2 3 Hannah Hutzelman 4

More information

Race Date May 03, Spring Sprint Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Alison VanderWoude Hamm

Race Date May 03, Spring Sprint Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Alison VanderWoude Hamm Female Open Winners 1 Alison VanderWoude Hammond 34 571 12 24:03.6 7:45/M Male Open Winners 1 Seth Bleyenberg 14 4226 1 19:52.4 6:25/M 1 05/03/2014 12:55:58 Female 14 and Under 1 Libby Hillegonds 13 4237

More information

Crystal Reports ActiveX Designer - tfmm6results1colcourier.rpt

Crystal Reports ActiveX Designer - tfmm6results1colcourier.rpt - Site License Hy-Tek's MEET MANAGER 9:50 AM 4/03/2019 Page 1 Results - Outdoor Pentathlon M30+ Outdoor Pentathlon Points LJ JT 200 DT 1500 ---- M30 ---- 1 Luke Crombie 4.38m 43.67m 27.02 25.33m 6:37.25

More information

Race Date November 04, Running of the Bulldogs 5K Age Group Results 5K Run Female Overall Winners Winners Place Name City Age Bib No Overall

Race Date November 04, Running of the Bulldogs 5K Age Group Results 5K Run Female Overall Winners Winners Place Name City Age Bib No Overall Female Overall Winners Winners 1 Kendra Lachcik 17 8011 4 22:03.4 7:07/M Male Overall Winners Winners 1 Mitchell Baum 24 7916 1 17:33.9 5:40/M 1 11/04/2018 01:01:15 Female 14 and Under 1 Courtney Beatty

More information

July 24, 2013 Freehold Area Running Club Summer Series 5K Week 5 Place First Name Last Name Age Sex Age Group Time Place First Name Last Name Age Sex

July 24, 2013 Freehold Area Running Club Summer Series 5K Week 5 Place First Name Last Name Age Sex Age Group Time Place First Name Last Name Age Sex Time Time Overall Male Overall Female 1 Ken Kropac 39 M 30-39 18.55 8 Kristin Andrews 24 F 20-29 21.09 2 Micahel Kennedy 19 M 15-19 19.10 25 Kiera Nealon 14 F 14 < 23.52 3 Dusten Vanella 19 M 15-19 19.10

More information

2019 Blaze Meet Series 2 - Event S Event: 100M Dash Girls Heat Lane 100m: 6-8 yrs Time Place Heat Lane 1 Ella Futrel Chloe Bourassa

2019 Blaze Meet Series 2 - Event S Event: 100M Dash Girls Heat Lane 100m: 6-8 yrs Time Place Heat Lane 1 Ella Futrel Chloe Bourassa 2019 Blaze Meet Series 2 - Event S Event: 100M Dash Girls Heat Lane 100m: 6-8 yrs Time Place Heat Lane 1 Ella Futrel 16.53 2 Chloe Bourassa 19.95 2 3 Brianna Calder 18.81 4 Gabriela Roberts 19.57 4 5 Jamielyn

More information

Shocker Summer Track and Field Series Results Week # 3 June 16, 2011 Event Comp # Mark Name Age Gender 2000m Steeplechase :04.3 Amber Anderson 1

Shocker Summer Track and Field Series Results Week # 3 June 16, 2011 Event Comp # Mark Name Age Gender 2000m Steeplechase :04.3 Amber Anderson 1 Event Comp # Mark Name Age Gender 2000m Steeplechase 370 10:04.3 Amber Anderson 17 F 390 7:21.0 Cliff Kissling 19 M 362 7:16.5 Michael Huff 18 M 100m Hurdles 406 18.5 Hannah Albright 14 F 417 16.3 Karis

More information

Women 200 Medley Relay Baylor Swimming Top Twenty Updated 12/11/17 1. Arden Pitman, Alison Lusk, Anna Rae Gwarjanski, Sloane Pitman 1:41.63, 2/09 2. A

Women 200 Medley Relay Baylor Swimming Top Twenty Updated 12/11/17 1. Arden Pitman, Alison Lusk, Anna Rae Gwarjanski, Sloane Pitman 1:41.63, 2/09 2. A Women 200 Medley Relay Baylor Swimming Top Twenty Updated 12/11/17 1. Arden Pitman, Alison Lusk, Anna Rae Gwarjanski, Sloane Pitman 1:41.63, 2/09 2. Arden Pitman, Ashley Vance, Ashley Yearwood, Kristen

More information

All Athletes Sprint Sussex Tri Race Position Bib Name Gender Gender Position Category Category Position Swim T1 Bike T2 Run Finish 1 91 HOUGH, Patrick

All Athletes Sprint Sussex Tri Race Position Bib Name Gender Gender Position Category Category Position Swim T1 Bike T2 Run Finish 1 91 HOUGH, Patrick 1 91 HOUGH, Patrick M 1 15-24 1 0:08:58.35 0:00:23.10 0:36:35.65 0:00:23.95 0:19:56.45 1:06:17.50 2 171 THWAITES, Ian M 2 30-34 1 0:09:16.55 0:00:48.90 0:38:58.35 0:00:28.60 0:22:28.75 1:12:01.15 3 129

More information

Northern Country Region-Echuca - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 3:28 PM 22/11/2011 Page 1 State Multi Event Championships /11/2011

Northern Country Region-Echuca - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 3:28 PM 22/11/2011 Page 1 State Multi Event Championships /11/2011 Northern Country Region-Echuca - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 3:28 PM 22/11/2011 Page 1 Boys 10 Year Olds Outdoor Pentathlon Under 10 Points 100 DT LJ 80H 800 -------------------------- 1

More information

136th Civil Service Open Athletics Championships Wednesday 10th August 2011 Pingles Stadium, Nuneaton Men's 400m Hurdles Points CBP: D Fishwick (WO) 5

136th Civil Service Open Athletics Championships Wednesday 10th August 2011 Pingles Stadium, Nuneaton Men's 400m Hurdles Points CBP: D Fishwick (WO) 5 Men's 400m Hurdles Points CBP: D Fishwick (WO) 53.3 1980 Holder: Francis Smith (MOD) 1 39 Jon Austin RCSL/HMRC 72.0 9 2 17 David Long RCSL/HMRC 77.7 7 3 7 Andy Seal HASSRA 81.8 6 Women's 400m Hurdles CBP:

More information

Race Date May 09, Renaissance Run 5K Age Group Results Female 6 and Under Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Mackenzie Snyder 5

Race Date May 09, Renaissance Run 5K Age Group Results Female 6 and Under Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Mackenzie Snyder 5 Female 6 and Under 1 Mackenzie Snyder 5 5368 54 40:11.5 12:58/M 2 Amma Zangrill 6 5366 91 47:08.4 15:12/M 3 Michelle Baumann 0 5207 123 57:15.9 18:28/M 4 Amaya Hunter 0 5253 125 57:39.6 18:36/M 5 Sarah

More information

Jul 12, Charleston Sprint Triathlon Series Race 3 JAMES ISLAND, SC

Jul 12, Charleston Sprint Triathlon Series Race 3 JAMES ISLAND, SC Jul 12, 2015 2015 Sprint Triathlon Series Race 3 JAMES ISLAND, COMPLETE OVERALL RESULTS PlaceBib SexCodeNAME AgeCITY/STATERankSWIMT1 RankBIKE T2 RankRUN PENALTYTIME DQ 1. 69 M Ryan Farris 14 Morganton

More information

Course Stroke Dist Name Club Age Meet Venue Date Time Short Free 50 Joseph Andrew A Tellett Royal Navy SC Royal Navy Open Masters Millfield 29/0

Course Stroke Dist Name Club Age Meet Venue Date Time Short Free 50 Joseph Andrew A Tellett Royal Navy SC Royal Navy Open Masters Millfield 29/0 Short Free 50 Joseph Andrew A Tellett Royal Navy SC 18-24 Royal Navy Open Masters Millfield 29/03/2009 00:23.00 Short Free 100 Joseph A Tellett Royal Navy SC 18-24 the asa Masters (25m) Sheffield 25/10/2008

More information

Total Points (Season)

Total Points (Season) 7 th Grade Basketball Total Points (Season) Name Points Year 1. Michael Cory 287 1999-00 2. Devon Green 284 2018-19 3. Braun Borman 270 1983-84 4. Dan Coddington 244 1975-76 5. Jason Whipple 232 1988-89

More information

Austin McDermitt10 Burgettstown Section 1AA Tournament Hunter Fry9 Fort Cherry 4-13 Ryan Glasser 10 Laurel Lbs Max Hartman 9 S

Austin McDermitt10 Burgettstown Section 1AA Tournament Hunter Fry9 Fort Cherry 4-13 Ryan Glasser 10 Laurel Lbs Max Hartman 9 S Austin McDermitt10 Burgettstown 27-4 Hunter Fry9 Fort Cherry 4-13 Ryan Glasser 10 Laurel 7-9 20 74 106 Lbs Max Hartman 9 South Park 16-9 21 Jasper Wolfe9 South Fayette 19-9 Cameron McCowin9 Ellwood City

More information

Race Date June 14, Spud Run 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Bib No Overall Time Pace 1 Justina Faulkner 875

Race Date June 14, Spud Run 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Bib No Overall Time Pace 1 Justina Faulkner 875 Female Open Winners 1 Justina Faulkner 875 7 18:21.5 5:55/M Male Open Winners 1 Andy Herbert 771 1 16:44.3 5:24/M Female Masters Winners 1 Jean Storm 852 41 24:17.3 7:50/M Male Masters Winners 1 Jeff Kindelan

More information

Current Salary Wk TE Wk8 BeastDFS.com IR VEGAS Player Matchup Adjusted GP Adjusted Fpts Injury Report $8,400 Rob Gronkowski 3 1

Current Salary Wk TE Wk8 BeastDFS.com IR VEGAS Player Matchup Adjusted GP Adjusted Fpts Injury Report $8,400 Rob Gronkowski 3 1 1 2 5 6 7 9 10 IR VEGAS Injury Report $8,400 Rob Gronkowski MIA@NE 3 14.5 0 50.5-8 $6,400 Greg Olsen IND@CAR 2 15.3 0 46.5-7 $6,300 Gary Barnidge ARI@CLE 3 18.1 0 46.0 4.5 $6,100 Jimmy Graham SEA@DAL 3

More information

Shell Houston Open Masters Tournament RBC Heritage Valero Texas Open Zurich Classic of N.O. Wells Fargo Champ. Players Championship AT&T Byron Nelson

Shell Houston Open Masters Tournament RBC Heritage Valero Texas Open Zurich Classic of N.O. Wells Fargo Champ. Players Championship AT&T Byron Nelson Shell Houston Open Masters Tournament RBC Heritage Valero Texas Open Zurich Classic of N.O. Wells Fargo Champ. Players Championship AT&T Byron Nelson Dean & DeLuca Invt'l. Memorial Tournament FedEx St.

More information

Regatta 3 Results (2).xlsx

Regatta 3 Results (2).xlsx CANOEING WESTERN AUSTRALIA INC Regatta OFFICIAL PROGRAM 5-Dec-0 000 Event 1 Div 1 K1 200m 1 Steve Bird 1 3:20 2 Jesse Phillips 2 3:3 3 Daniel Bowker 3 3:3 4 Ty Stedman 4 41:02 5 Lochie Cooke 5 41:53 Michael

More information

UVa-Wise Baseball Records Individual Season Records Highest batting avg. (min. 50 AB) Brad Robbins (56-117) Mike White (48-10

UVa-Wise Baseball Records Individual Season Records Highest batting avg. (min. 50 AB) Brad Robbins (56-117) Mike White (48-10 Highest batting avg. (min. 50 AB) 1..479 - Brad Robbins (56-117) - 2007 2..457 - Mike White (48-105) - 1989 3..443 - John Ryan Reed (66-149) - 2006 4..429 - Steve Tyler (70-163) - 2002 5..425 - Steve Dalton

More information

Race Date July 04, th Annual Peru Firecracker Run 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace

Race Date July 04, th Annual Peru Firecracker Run 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace Female Open Winners 1 Elizabeth Smith 17 8810 9 22:56.9 7:24/M 2 Kaylee Lane 15 8671 12 23:30.9 7:35/M 3 Zoe Seward 13 8803 14 23:44.8 7:39/M Male Open Winners 1 Colin Chapman 15 8847 1 17:29.9 5:38/M

More information

Jefferson Swim League 1 HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-8:10 AM 6/17/2014 Page 1 LMST vs LG /11/2014 Louisa Gators Swim Team Results - Wednesday, June

Jefferson Swim League 1 HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-8:10 AM 6/17/2014 Page 1 LMST vs LG /11/2014 Louisa Gators Swim Team Results - Wednesday, June Jefferson Swim League 1 HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-8:10 AM 6/17/2014 Page 1 Event 1P Mixed 6 & Under 100 Yard Freestyle Relay Team Relay Seed Time Finals Time 1 Louisa Gators-VA A 2:42.05 1) Hiter, Madison

More information

HAWKS RIDGE GUN CLUB 1000 YARD 3/30/2019 Match 1 FACTORY GUN Relay 1 Name Bench Group Score X Del Denny Brent Milton 2 4 -on Avery Thompso

HAWKS RIDGE GUN CLUB 1000 YARD 3/30/2019 Match 1 FACTORY GUN Relay 1 Name Bench Group Score X Del Denny Brent Milton 2 4 -on Avery Thompso HAWKS RIDGE GUN CLUB 1000 YARD 3/30/2019 Match 1 FACTORY GUN Relay 1 Name Bench Group Score X Del Denny 1 19.234 35 Brent Milton 2 4 -on Avery Thompson 3 3-on Josh Burnette 4 27.40 32 Dave Coomer 5 19.078

More information

Race Date October 27, St. Andrews Parish Running of the Bulldogs Overall Finish List 5K Run Overall Name City Bib No AG Place Time Pace 1 Ga

Race Date October 27, St. Andrews Parish Running of the Bulldogs Overall Finish List 5K Run Overall Name City Bib No AG Place Time Pace 1 Ga 1 Gavin Swartz 8758 1: 15-99 19:50.1 6:24/M 2 Joel Ortiz 8715 2: 15-99 19:53.2 6:25/M 3 Justin Mitchell 8694 3: 15-99 21:56.9 7:05/M 4 David Evers 8600 4: 15-99 22:12.5 7:10/M 5 Will Shaffer 2241 1: 0-14

More information

CHESAPEAKE CIRCUIT COURT FAYE W. MITCHELL, CLERK POSTING DOCKET TUESDAY- NOVEMBER 24, 2015 TIME JUDGE CTRM CASE NUMBER DEFENDANT CWA DEFENSE ATTY CHAR

CHESAPEAKE CIRCUIT COURT FAYE W. MITCHELL, CLERK POSTING DOCKET TUESDAY- NOVEMBER 24, 2015 TIME JUDGE CTRM CASE NUMBER DEFENDANT CWA DEFENSE ATTY CHAR 08:30 AM JWB 1 CR14001544-00 JACKSON, MICHELE EVONNE MLK HOLDER, WM JOSHUA POSSESS COCAINE F 18.2-250 C DD 08:30 AM JWB 1 CR10001840-01 MASSEY, RICHARD CHARLES; II MLK BOUCHARD, JULIAN VIOL GOOD BEHAV

More information

Race Date September 27, Hawaii 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Amy Blue-Cashman 31 2

Race Date September 27, Hawaii 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Amy Blue-Cashman 31 2 Female Open Winners 1 Amy Blue-Cashman 31 2501 8 21:49.1 7:02/M Male Open Winners 1 Mark Illingworth 34 7028 1 20:21.3 6:34/M Female Masters Winners 1 Karen Spoor 43 2642 11 23:17.4 7:31/M Male Masters

More information

Virginia High School - VA HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-9:16 AM 9/20/2016 Page BASA Fall Challenge - 9/24/2016 to 9/25/2016 Psych Sheet #1 Girls 8

Virginia High School - VA HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-9:16 AM 9/20/2016 Page BASA Fall Challenge - 9/24/2016 to 9/25/2016 Psych Sheet #1 Girls 8 Virginia High School - VA HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-9: AM 9// Page 1 #1 Girls 8 & Under 25 Yard reaststroke 4 Ayres, Jolie E 5 Morse, Meghan J 6 Dellinger, Evelyn K 31.51 1:02.36 #2 oys 8 & Under 25 Yard

More information

5/7/2019 Contest Results Titleist Scratch Pro-Am Brook-Lea Country Club, Rochester, NY Monday, May 6, 2019 Overall Results for Titleist Scratch Pro-Am

5/7/2019 Contest Results Titleist Scratch Pro-Am Brook-Lea Country Club, Rochester, NY Monday, May 6, 2019 Overall Results for Titleist Scratch Pro-Am Overall Results for 1 Taylor Page Brandon Grzywacz Pennfair 34 29 63-9 $1,150.00 T4 T4 T4 T7 T7 T9 T9 T9 1 1 1 1 1 1 Tim Falkner Mark Drabik Kirk Stauffer Josh Stauffer Jon Hoecker Kevin Lewis Rob Horak

More information

Microsoft Word - Jasper Invitational- Results.doc

Microsoft Word - Jasper Invitational- Results.doc Men's Weight Throw NCAA Auto: N 21.50m USATF: 19.81m NCAA Prov: @ 19.50m Mets: * 14.00m IC4A: & 16.80m (Top 7 advance to final) Flight 1 1. Claude Davis Delhi 9.33m 2. Jeff Hotaling Delhi 7.35m 3. Brandon

More information

Glenbrook North Boys Swimming - Top 50 All-Time 200 Free Year Time 200 I.M. Year Time 1 John Montgomery : Tommy Gilbert : Je

Glenbrook North Boys Swimming - Top 50 All-Time 200 Free Year Time 200 I.M. Year Time 1 John Montgomery : Tommy Gilbert : Je 200 Free Year Time 200 I.M. Year Time 1 John Montgomery 2008 1:45.26 1 Tommy Gilbert 2008 1:58.74 2 Jeff White 1987 1:45.43 2 Nick Carroll 2005 2:00.81 3 Matt Sample 1992 1:45.46 3 Mike Uyder 1992 2:00.98

More information

Henderson State University HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-5:17 PM 10/5/2018 Page 1 HSU v UTPB v OKC - 10/5/2018 Results Event 1 Women 200 Yard Medley Relay

Henderson State University HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-5:17 PM 10/5/2018 Page 1 HSU v UTPB v OKC - 10/5/2018 Results Event 1 Women 200 Yard Medley Relay Henderson State University HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-5:17 PM 10/5/2018 Page 1 Event 1 Women 200 Yard Medley Relay Team Relay Seed Time Finals Time 1 Henderson State University-AR A 1:46.30 1:51.75 1) Brandenburg,

More information

Aug - Oct EMHC Final.xlsx Aug 4-5 5:00 PM 8:15 AM 11:00 AM 18th Sunday 1-H Laura Austin 1-H Paul Brogan 1-H Joan Campbell of Ordinary Time 2-H Jenn Bu

Aug - Oct EMHC Final.xlsx Aug 4-5 5:00 PM 8:15 AM 11:00 AM 18th Sunday 1-H Laura Austin 1-H Paul Brogan 1-H Joan Campbell of Ordinary Time 2-H Jenn Bu Aug 4-5 18th Sunday 1-H Laura Austin 1-H Paul Brogan 1-H Joan Campbell of Ordinary Time 2-H Jenn Burbos 2-H Susan Brogan 2-H Erin Highhouse 3-H Jeana Byrd 3-H Vina Delcomyn 3-H Dan Foster 4-C Dan Callahan

More information

Microsoft Word - Document2

Microsoft Word - Document2 Shelby County Certified Private Applicators 4/11/2018 Last Name First Middle Expires 12/31 ADAMS NATHAN J 2019 ARMSTRONG DALE R 2020 BAKER WILLIAM KEITH 2021 BANTA MICHAEL D 2021 BAUGH JR. MARVIN H 2021

More information

Race Date April 14, St. Mary's Titan Trot Age Group Results 5K Run Kid's Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Patrick Wajd

Race Date April 14, St. Mary's Titan Trot Age Group Results 5K Run Kid's Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Patrick Wajd Kid's Winners 1 Patrick Wajda 12 1678 4 20:38.7 6:39/M 2 Mike Hurley 14 1555 8 23:10.5 7:28/M Adult Winners 1 Kathryn Morris 29 1613 7 22:08.5 7:08/M 2 Katie Cimonetti 33 1491 14 25:28.3 8:13/M Adult Winners

More information

Oregon LCM Records -- as of 8/08/2018 MEN WOMEN : /10/07 Marc Maier 50 M. Free Meghan Zimmer 08/11/13 0: : /23/92 Gre

Oregon LCM Records -- as of 8/08/2018 MEN WOMEN : /10/07 Marc Maier 50 M. Free Meghan Zimmer 08/11/13 0: : /23/92 Gre MEN 18-24 WOMEN 18-24 0:25.55 06/10/07 Marc Maier 50 M. Free Meghan Zimmer 08/11/13 0:27.45 0:54.50 08/23/92 Greg Cooper Meghan Zimmer 08/11/13 0:59.89 2:09.96 07/09/95 Kevin Noah Samantha Oliszewski 07/28/13

More information

Race Date November 25, Reason for the Season 5K Age Group Results Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Kar

Race Date November 25, Reason for the Season 5K Age Group Results Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Kar Female Open Winners 1 Kara Gowens 20 6750 12 23:00.9 7:26/M 2 Halle Frieden 15 6746 17 24:00.8 7:45/M 3 Grace DeBoer 16 6738 19 24:34.9 7:57/M Male Open Winners 1 Scott Hoffman 29 6760 1 18:04.0 5:50/M

More information

Cobra Judo Club Red Belt Rumble 26 April 2015 Ellis Guilford School, Nottingham Results Boys Years under 27kg Boys Years under 29kg Pool 1 Gold Sam PR

Cobra Judo Club Red Belt Rumble 26 April 2015 Ellis Guilford School, Nottingham Results Boys Years under 27kg Boys Years under 29kg Pool 1 Gold Sam PR Cobra Judo Red Belt Rumble Ellis Guilford School, Boys Years under 7kg Boys Years under 9kg Pool Gold Sam PRICE Grimsby JC Gold Oliver FRANCE Penistone JC Silver Cody TRILLOW Nunsfield JC Silver Oliver

More information

RED LAKE BAND OF CHIPPEWA INDIANS ACTIVE REMOVAL ORDERS NAME Date of Removal Order Other information: Acevedo, Efrain C. 1/31/2016 Almendarez, Rodrigo

RED LAKE BAND OF CHIPPEWA INDIANS ACTIVE REMOVAL ORDERS NAME Date of Removal Order Other information: Acevedo, Efrain C. 1/31/2016 Almendarez, Rodrigo Acevedo, Efrain C. 1/31/2016 Almendarez, Rodrigo 1/9/2015 Armstrong, Joseph E. 5/12/2016 Askar, Ayan S. 5/3/2016 Baker, Swen John 9/23/2013 Baker, Travis J. 6/12/2015 Balboa, Kayla Nicole 1/9/2015 Balboa,

More information

Race Date December 03, Artic Dash 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Amy Macieje

Race Date December 03, Artic Dash 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Amy Macieje Female Open Winners 1 Amy Maciejewski 26 78 18 22:25.9 7:14/M Male Open Winners 1 Ralph Nurse 39 158 1 17:32.4 5:39/M Female Masters Winners 1 Linda Murkve 50 90 20 22:43.2 7:20/M Male Masters Winners

More information

Will Run For Beer Smuttynose Will Run For Beer 5K Results Smuttynose Will Run For Beer 5K - Men Men 29 & Under Overall Age Group Total Last Nam

Will Run For Beer Smuttynose Will Run For Beer 5K Results Smuttynose Will Run For Beer 5K - Men Men 29 & Under Overall Age Group Total Last Nam Will Run For Beer 2016 - Smuttynose Will Run For Beer 5K Results Smuttynose Will Run For Beer 5K - Men Men 29 & Under Overall Age Group Total ST. LAURENT KEVIN 28 M 1 17:33.4 3 75 25 100 LYON VINCENT 27

More information

2011 MID-AMERICA CHAMPIONSHIPS & ROCKY MOUNTAIN MASTERS GAMES AUGUST 27 & 28, 2011 COLORADO STATE UNIVERSITY FT COLLINS, COLORADO 3K RACEWALK GRAFF, D

2011 MID-AMERICA CHAMPIONSHIPS & ROCKY MOUNTAIN MASTERS GAMES AUGUST 27 & 28, 2011 COLORADO STATE UNIVERSITY FT COLLINS, COLORADO 3K RACEWALK GRAFF, D 2011 MID-AMERICA CHAMPIONSHIPS & ROCKY MOUNTAIN MASTERS GAMES AUGUST 27 & 28, 2011 COLORADO STATE UNIVERSITY FT COLLINS, COLORADO 3K RACEWALK GRAFF, DARLA F40-44 43 19:08 MARTINO, MARIANNE F60-64 61 18:04

More information

<B0FCC1D6C7D1BFB5B4EBBFAABACEB7CF2E687770>

<B0FCC1D6C7D1BFB5B4EBBFAABACEB7CF2E687770> 부 록 킹제임스 흠정역 부록 1. 흠정역 과 틴데일 1 2. 흠정역 의 4중 우수성 17 3. 흠정역 개정 신화 50 4. 한글 용어설명 60 5. 영어 동사 어미 변화 73 6. 연대기 74 7. 지도 색인 78 8. MEMO 80 진리와 순교자 흠정역 과 틴데일 제임스 왕(King James)이 몸소 제정한 흠정역 이 나오기까지는 수많은 사람들의 수고가

More information

Emmanuel College - GA HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-8:36 AM 10/8/2018 Page 1 Emmanuel Oct 6th - 10/6/2018 Results Event 1 Women 200 Yard Medley Relay Team

Emmanuel College - GA HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-8:36 AM 10/8/2018 Page 1 Emmanuel Oct 6th - 10/6/2018 Results Event 1 Women 200 Yard Medley Relay Team Emmanuel College - GA HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-8:36 AM 10/8/2018 Page 1 Event 1 Women 200 Yard Medley Relay Team Relay Seed Time Finals Time 1 Emmanuel College -ga-ga A 1:50.90 1:53.86 40 1) Hunter, Allison

More information

97_00

97_00 Published by J&Son Inc. Printed in Korea. Copyright 2011 by J&Son Inc. Authorized translation from the English language edition of 97 Things Every Software Architect Should Know 2009 the Translation is

More information

Richmond Presbyterian Tombstone Inscriptions INDEX.xlsx

Richmond Presbyterian Tombstone Inscriptions INDEX.xlsx Richmond Presbyterian Tombstone Inscriptions NAME ALLABACK, Nancy ANDERSON, Matthew ANDERSON, Rebecca ANDERSON, Ruth ANDREWS, Col. John ANDREWS, Emma ANDREWS, Isabel ANDREWS, James ANDREWS, Jane ANDREWS,

More information

<48543338C8A3C3D6C1BE2E687770>

<48543338C8A3C3D6C1BE2E687770> 190 헤르메네이아 투데이 2007 봄 제 38호 평양 대부흥 운동 연구 1907년 대부흥, 그 역사와 의의 이상규* 1. 문제와 과제 1907년에 있었던 대부흥 100주년을 앞두고 한국 교회에는 부흥 에 대한 관심이 높다. 여러 곳에서 부흥 에 대한 학술 모임이 전개 되고, 1907년의 대부흥에 대한 논의가 일고 있다. 그럼에도 불구하 여 1907년 부흥

More information

Steele County Assessor Public Sales Report with Photos High End Sales 2017 Tue, December 12, :11:24 AM PIN: PIN: PIN: 17

Steele County Assessor Public Sales Report with Photos High End Sales 2017 Tue, December 12, :11:24 AM PIN: PIN: PIN: 17 PIN: 17-002-2115 PIN: 17-311-0207 PIN: 17-323-0301 AYERS/RYAN & CHRISY M. HORMANN-AYERS AYERS/ROBERT S & DONNA J 01925 EDGEWOOD DR JOHNSON/DAVID J & KRISTINE C ENEVOLDSEN/DIXIE & WARREN TRUSTEES 00908

More information

Top 25 Finishes in Bronco Boy s Swimming History (Updated 2017) 200 Medley Relay 1. Travis Chezick, Joe Paulbeck, Brandon Ellison, Brant Taylor (1997)

Top 25 Finishes in Bronco Boy s Swimming History (Updated 2017) 200 Medley Relay 1. Travis Chezick, Joe Paulbeck, Brandon Ellison, Brant Taylor (1997) Top 25 Finishes in Bronco Boy s Swimming History (Updated 2017) 200 Medley Relay 1. Travis Chezick, Joe Paulbeck, Brandon Ellison, Brant Taylor (1997) 1:44.16 2. Mark Morff, Mark Hoffman, Rick Kostrow,

More information

Race Date July 04, Topeka 4th of July 5K Road Run Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace

Race Date July 04, Topeka 4th of July 5K Road Run Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace Female Open Winners 1 Laura Gillette 29 6551 15 18:51.5 6:05/M 2 Bekah Shenk 28 6624 18 18:56.7 6:06/M 3 Jennifer Williams 26 6657 30 20:22.9 6:34/M Male Open Winners 1 Andy Williams 26 6656 1 15:53.8

More information

Bainbridge Island Aquatic Center - Site License HY-TEK's MEET MANAGER 7.0-1:03 PM 9/16/2019 Page 1 BHS vs Prep /13/2019 Results - BHS vs Prep

Bainbridge Island Aquatic Center - Site License HY-TEK's MEET MANAGER 7.0-1:03 PM 9/16/2019 Page 1 BHS vs Prep /13/2019 Results - BHS vs Prep Bainbridge Island Aquatic Center - Site License HY-TEK's MEET MANAGER 7.0-1:03 PM 9/16/2019 Page 1 Event 1 Girls 200 Yard Medley Relay Pool: 1:49.91 # 9/13/2019 Bainbridge Girls Swim Dive M Hayes, E Solseng,

More information

26 영미연구 제9집 어떠한 방법으로 가르쳐야 하는가에 대한 필자의 시도이다. 사실 이러한 문제들 은 교과목 이름을 어떻게 하고 가르치든지 간에 모든 교수님들이 매 학기마다 항 상 부딪히는 문제이다. 필자는 이러한 문제는 공개적인 논의를 통해 영미 소설을 가르치는 교수

26 영미연구 제9집 어떠한 방법으로 가르쳐야 하는가에 대한 필자의 시도이다. 사실 이러한 문제들 은 교과목 이름을 어떻게 하고 가르치든지 간에 모든 교수님들이 매 학기마다 항 상 부딪히는 문제이다. 필자는 이러한 문제는 공개적인 논의를 통해 영미 소설을 가르치는 교수 영미 소설 강의의 중요 쟁점과 사례 연구 2)성 경 준* 차 례 I. 문제 제기 Ⅱ. 영미 소설 강의 목표와 그 의미 Ⅲ. 텍스트의 선택과 구체적인 쟁점 1. 텍스트의 선택과 중요 쟁점 2. 각 교재에 대한 구체적 강의 사례와 보충 텍스트 Ⅳ. 구체적인 강의 방법과 문제점 I. 문제 제기 현재 우리나라 대학 강단에서 영미 소설 교육은 다양한 형태의 교과목 이름을

More information

LICENSE NUMBER LICENSEE M-394 Abrams, Steven K. M-184 Amore, Jr., Frank J. M-451 Askham, Eric M-206 Barber, Edward J. M-438 Barnao, Philip M-447 Barth

LICENSE NUMBER LICENSEE M-394 Abrams, Steven K. M-184 Amore, Jr., Frank J. M-451 Askham, Eric M-206 Barber, Edward J. M-438 Barnao, Philip M-447 Barth LICENSE NUMBER LICENSEE M-394 Abrams, Steven K. M-184 Amore, Jr., Frank J. M-451 Askham, Eric M-206 Barber, Edward J. M-438 Barnao, Philip M-447 Bartholomew, Brett M-320 Bastone, Brad M-312 Bernardo, James

More information

Richmond United Presbyterian Cemetery Index.xlsx

Richmond United Presbyterian Cemetery Index.xlsx Richmond United Presbyterian Cemetery NAME ALLABACK, Nancy ALLISON, John ANDERSON, Irvine ANDERSON, Martha ANDERSON, Mildred Ruth ANDERSON, Rebecca ANDREWS, Col. John ANDREWS, David ANDREWS, David M. ANDREWS,

More information

Race Date July 04, Hebron Fireworks 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Jordan Hanaway 2

Race Date July 04, Hebron Fireworks 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Jordan Hanaway 2 Female Open Winners 1 Jordan Hanaway 22 1159 12 20:24.4 6:35/M Male Open Winners 1 Matthew Wilson 17 1134 1 16:29.3 5:19/M 1 07/04/2015 09:57:37 No age provided 1 Cody Polovitch 0 1190 42 23:10.2 7:28/M

More information

HEWITT HENLEY TAYLOR LEE EVENT 1 YEAR 6 BOYS 400M Jordi Myles Josh Xander Tom Patrick KIran Steven EVENT 2 YEAR 6 GIRLS 400M Lauren Sofia Giordana Jem

HEWITT HENLEY TAYLOR LEE EVENT 1 YEAR 6 BOYS 400M Jordi Myles Josh Xander Tom Patrick KIran Steven EVENT 2 YEAR 6 GIRLS 400M Lauren Sofia Giordana Jem EVENT 1 YEAR 6 BOYS 400M Jordi Myles Josh Xander Tom Patrick KIran Steven EVENT 2 YEAR 6 GIRLS 400M Lauren Sofia Giordana Jemma Mia Eloise April Ariyah EVENT 3 YEAR 5 BOYS 400M Luke Jed Matthew Callum

More information

Race Name Year School/ Area Primary Girls 1km 1k F Freya Howgate - PD Prim Perth Strathtay Harriers k F Teigon Munro Prim Rimbleton P

Race Name Year School/ Area Primary Girls 1km 1k F Freya Howgate - PD Prim Perth Strathtay Harriers k F Teigon Munro Prim Rimbleton P Race Name Year School/ Area Primary Girls 1km 1k F Freya Howgate - PD Prim Perth Strathtay Harriers 5.16 10 7.03 10 1k F Teigon Munro Prim Rimbleton Primary School 10.57 10 1k F Rachael MacLeod P6 Stenhouse

More information

Race Date September 12, 2014 Hobo Run Coyote Howl 10k Age Group Results Male Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Blake Davenpo

Race Date September 12, 2014 Hobo Run Coyote Howl 10k Age Group Results Male Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Blake Davenpo Male Open Winners 1 Blake Davenport 27 61 1 38:31 6:13/M 1 09/12/2014 11:32:56 Male 14 and under 1 * Joshua Crull 13 58 5 43:26 7:00/M 2 * Edward White 12 204 23 51:02 8:14/M 3 * Paul Jalbert 13 92 42

More information

Team Season Year-by-Year Year avg gp-gs ab r h 2b 3b hr rbi tb slg% bb hbp so gdp ob% sf sh sb-att po a e fld%

Team Season Year-by-Year Year avg gp-gs ab r h 2b 3b hr rbi tb slg% bb hbp so gdp ob% sf sh sb-att po a e fld% Team Season Year-by-Year Year avg gp-gs ab r h 2b 3b hr rbi tb slg% bb hbp so gdp ob% sf sh sb-att po a e fld% 1971.324 24-24 866 243 281 49 8 54 175 508.587 0 0 0 0.324 0 0 64-64 505 228 38.951 1990.242

More information

Boston College Eagles VS Bryant University Bulldogs Friday, October 12, 2012 Chestnut Hill, Massachusetts Event 2 Men 200 Yard Medley Relay 1 Bryant U

Boston College Eagles VS Bryant University Bulldogs Friday, October 12, 2012 Chestnut Hill, Massachusetts Event 2 Men 200 Yard Medley Relay 1 Bryant U Boston College Eagles VS Bryant University Bulldogs Friday, October 12, 2012 Chestnut Hill, Massachusetts Event 2 Men 200 Yard Medley Relay 1 Bryant University-NE 'A' 1:36.30 1) Kosenski, Alex 22 2) Hong,

More information

Jun 12, Trybee Island Sprint Triathlon TYBEE ISLAND, GA

Jun 12, Trybee Island Sprint Triathlon TYBEE ISLAND, GA Jun 12, 2016 2016 Trybee Island Sprint Triathlon TYBEE ISLAND, GA COMPLETE OVERALL RESULTS 2016 Trybee Island Sprint Triathlon Tybee Island, GA 6/12/2016 7:00 am Directed and Timed by: GO Race Productions

More information

Grand Woods 5k Run

Grand Woods 5k Run Age Group Results August 29, 2009 Results By Michigan Running Foundation Overall Female Open Winners 1 Ellory Green Lcc 37 19 32 19:00.0 6:08/M Overall Male Open Winners 1 Addis Habtewold Lcc 1 19 1 15:33.7

More information

봄호.PDF

봄호.PDF 11 1 (2002 ), pp. 168~19,,,,,..,,..,.,,,,,. BK.,.,,.. 169 2002 ( 11 1 ). 1987. 1997 IMF. (2001 212), 50,., (, 1986),.,.,, (, 1999, 2000). 1),. (dual legitimacy). (divided government) (stalemate or gridlock),.,..

More information

untitled

untitled 參 料 1996 樂 理論 北 樂 1996Easy to know MIDI 北 1997 樂 論 北 1996 樂 北 樂 禮 1990 樂理理論 北 樂 1991 北 隆 1996 樂 復 1996 理論 女 例 北 流 1981 理 北 2002 樂理 北 樂 梁 1989 兩 理論 北 流 2001 北 李 1989 行 北 1999 80 錄 年 北 葉龍 2001 1985-1999

More information

Page 1 of 9 Licensed to Providence College PC-Montclair-URI - 11/8/2008 Results HY-TEK's Meet Manager Event 1 Women 200 Yard Medley Relay School Finals 1 University of Rhode Island 'A' 1:53.95 1) Ziolkowski,

More information

최종ok-1-4.hwp

최종ok-1-4.hwp 국회 원내지도부의 입법영향력 분석 193 국회 원내지도부의 입법영향력 분석: 상임위원회 지도부를 중심으로 전진영 국회입법조사처 논문요약 이 연구의 목적은 제19대 전반기 국회를 대상으로 원내지도부의 입법활동을 비교분석하고, 법안발의와 입법성공률 등 국회의원의 입법활동에 영향을 미치는 요인을 밝히는 것이다. 연구 대상은 제19대 국회 전반기에 발의된 총 8,717건의

More information