ORA Rankings Division: Mens Open Singles Sunset Turkey Shoot Tournament of Champions Player Total Timberhill Open Snowball Doubles OSU Invit

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Size: px
Start display at page:

Download "ORA Rankings Division: Mens Open Singles Sunset Turkey Shoot Tournament of Champions Player Total Timberhill Open Snowball Doubles OSU Invit"

Transcription

1 ORA Rankings Mens Regionals Joel Barshaw Chad Cherry Dan Cramer Jeff Stark Taylor Knoth Jason Samora Wayne Antone Charlie Pratt Chadd Westwood Jeremy White Andree Parrilla Brent Turnbull Mark Szabo Jake Birnel Chris Barton Sam Reid Joshua Lebow Nick Baida Richard Imhausen Brad Hardy Matthew Goolsby Ryan Charbonneau John Weatherbee Connor Laffey Cody Matteucci John Lindsay Michael Bern Rick Charbonneau Mauro Rojas 20 20

2 Mens Elite Regionals Brad Hardy Jonathan Edwards Mark Szabo Daniel Goldstein Loupe Chavez Micah Hfman Drew Litzer Elliott Saunders Jeff Larsen Dean Baer Joel Adler Justin Ide Chris Grimh Paul Lopez Todd Gibson Coty Sharer Seth Sullivan Trevor Bukovi Jesse Moore Lee Cramer Patrick Peltier Brian Wolf Rocco Vega Will Hoge Darioush Afshar Craig Olson Jerry Evarts 20 20

3 Mens A Regionals Stacy Witenberger Brian Ancheta Sanjay Bedi Chris Grimh Rob Hamrick Robbie Mills Steve Altizer Charles Robinson Michael Lam Edder Lopez Will Hoge Amanda Lindsay John Chow Coty Sharer Bernabe Lujan Zac Thompson Travis Meinhold Daniel Goldstein Sean Templin Prem Mathew Rod Cline Alexander DeHart Kevin Savory Jayme Berry Scott Fish Hayden Anderson Darren Ford Darioush Afshar Bob Alejandre Monty Norris Jeff Clark Josh Greenwell 20 20

4 Mens B Regionals Justin Fimbres Zac Thompson Don Kerzel Lupe Garcia Robert Jose Patrick Boyd Mark Rodriguez Ro-el Cordero Edder Lopez Chester Brown Justin Juul Ryan Goode Christopher Milkes Puneet Jain Mitchell Turner Bob Alejandre Tony Antone Daniel Hfman David Moyle Terry Hendryx Takashi Yamashita Steve Jensen Brock Briones John Adler Luke Miller James Whitley Jay Torgerson Billy Buffum David Boyd Paul Singh Ed O'hanlon Steve Sharpe Mens C Regionals James Whitley Justin Juul Mitchell Turner James Trujillo Tom Juul Jr John Ryder John Davis Paul Singh Jon Kozlowski Daniel Reynolds Takashi Yamashita Spencer Antone John Sheehan Paul Durbin Greg Gadbois Rob Hegemann 50 50

5 Kevin Morris Jeff Simonson Charles Bergenstock Michael McPherson Matt Stein Chris Yamnitsky Paul Thomas Peter Uluave Greg Hayden TJ Juul Jeffrey Hendryx Robert Flor 20 20

6 Mens D Regionals Greg Hayden Dustin Wilson Kevin Morris TJ Juul Paul Durbin Kevin Noall Mitch Bucher Brady Ancheta Jason Wells Ryan Shaw Spencer Antone Ian Woosley Elliot Harmon Mens 35+ Regionals Jeremy White Mark Szabo Pat Cherry Jason Samora Dean Baer Cody Matteucci Brent Turnbull Steve Michener Paul Lopez Rich Carver Rob Hamrick Paul Mandel Don Birnel 20 20

7 Mens 45+ Regionals Mark Szabo Lon Bergstrom Paul Reed Micael Bern Michael Stoner Paul Julbes Tony Krause Wade Reuther Daryl Ness David Szafranski Mens 55+ Regionals Bob Goldenberg Richard Graff Tony Krause Ravi Prasad David Moyle Rod Cline Mike Lyons Mens Regionals Chad Cherry Chadd Westwood Joel Barshaw Chris Barton Dan Cramer Jeff Stark Ryan Anderson Richard Imhausen Jared Imhausen Abe Valdez Taylor Knoth Lon Bergstrom Jason Samora Joshua Lebow Wayne Antone John Weatherbee Paul Lopez Matthew Goolsby

8 Connor Laffey Josh Hungerford Jake Birnel Mauro Rojas Paul Julbes Pat Cherry Andre Parrilla Dean Baer Bronc Hughes Charlie Pratt Grant Stalley Jimmy Lowe Nick Baida Danny Nye Brian Bristow Cody Matteucci Jason Samora Drew Litzer Brad Hardy Ryan Charbonneau Rick Charbonneau John Lindsay Sam Reid Michael Stoner Lee Cramer Ryan Edmiston Joey Pryor Micah Hfman Mark Szabo Darryl Borris Daryl Ness A.C. Bates Jorge Thomas Mens Elite Regionals Chris Shaw Jonathan Edwards Steve Altizer Michael Stoner Shawn Delay Lee Cramer Jared Imhausen Richard Imhausen Rich Pierce Kevin Coleman Danny Nye Brian Woolf Darryl Borris Brandon Thurman Joey Pryor Micha Hfman Rick Charbonneau

9 Ryan Charbonneau Daren Kromarek Roberto Cardenas Tony Krause Michael Bern Jerry Evarts Loupe Chavez Scott Morrill John Winings Drew Litzer Patrick Peltier Seth Sullivan Brenna Bilbrough Jorge Caldera Shawn Wilson Mens A Regionals Jeff Larsen Stacy Witenberger Jesse Mabon Dave Darling Charles Robinson Bob Goldenberg Edder Lopez Rob Hamrick Scott Fish Mike Rademacher Lance Griffin Hayden Anderson Scott Nolander Brian Bristow Mark Hess Jim Hart Brian Ancheta Ed Boyle Jonathan Edwards Shawn Delay Jorge Caldera Sanjay Bedi Stan Henderson Kevin Savory Mike Lyons Scott Harris Richard Graff Robbie Mills Max Metschan Loupe Chavez Michael Lam Kevin Thompson Scott Dickinson Darren Ford Brock Briones Alexander DeHart David Reyes 25 25

10 David Szafranski Prem Mathew Arnoldo Nogueron Toby Harris Thomas Kollas David Rosenbaum Travis Meinhold Jeff Clark Robert Hill Anthony Verdugo Bob Alejandre Victor Pinto Gonzalaz Erik Holman Nick Buring Mens B Regionals Bill Edminston Don Kerzel Daniel Hfman Stan Henderson Mark Rodriguez Scott Skellenger Bernardo Magana Hiram Hart David Owens Neal Hughes Jeff Simonson Tony Antone Dave Patrolia Ryan Goode Bob Isaacs Lane Forncrook Arnoldo Nogueron Toby Harris Kevin Scroggins Takashi Yamashita Edgar Valdovinos Lupe Garcia Tom Juul Jr Puneet Jain Glenn Judd Jason Padilla Kevin Deyo Justin Juul Chris Yamnitsky Billy Buffum John Adler Robert Lysaker Andrew Enriquez Ed O'hanlon James Troutt Darrik Helin Derrick Yates Jim Minard 40 40

11 Randy Huber Michael McPherson Frank Portillo Justin Fimbres Brock Briones Paul Singh JB Phillips Jon Kozlowski Alan Gross Mowgli Holmes Noho Marchesi Doug Rowland Raymond Love Dennis Carroll Mani Homayoun Leo Varghese Pete Sagisi David Moyle Mohamed Hegy Andy McNerthney Brandon Woodke Peter Uluave Barry Davis Timm Locke Mens C Regionals Jason Padilla Kevin Deyo Jason Lucas Jeff Simonson Justin Juul Mitchell Turner Al Sieradski Chris Sumstine Greg Gadbois Mel Landreth Michael McPherson Peter Uluave Dustin Wilson Charles Bergenstock 20 20

12 90+ Regionals Jeff Larsen Dave Darling Bob Goldenberg Mike Lyons Bob Alejandre Charles Robinson Andy Hungerford Scott Harris Kevin Coleman David Owens Brian Bristow Stacy Witenberger Mark Hess Mike Rademacher Lance Griffin Puneet Jain Terry Bonney Dave Moyle Farzin Guilak Kent Hollingsworth Bernardo Magana Hiram Hart Paul Maduell Greg Bowen Chester Brown Bill Edminston Don Kerzel David Reyes Jim Hart Daniel Hfman Ravi Prasad Dave Mueller Randy Richardson Womens Regionals Mara Delay Lexi York Joanie Hmeister Megan Mathes Linda Reeves Amanda Lindsay Erica Lipski Hollie Scott Karin Ide Karen McGarry Leslie Lebow Kaitlyn Boyle Shannon Henley 20 20

13 Womans A Erica Lipski Rachel Creel Kaitlyn Boyle Sarah Lewis Karissa Beatty Sydney Prescott Darcy Dillon Marla Crane Karen McGarry Leslie Lebow Regionals Womens B Regionals Karen McGarry Megan Menzia Kendra Henderson Ashley Boyle Barbara Powell Patricia Billette Rachael Kretzschmar Anne Griffin Jessica Buchholz Tammie Milkes Georgette Bloomquist Regan White Lily Harmon-gross Madison Kerzel Dianne Lane Gabriela Bascuti Lisa Holcomb Lihau Perreira Brecken Lewendal Madelynn Norris Womens C Regionals Maddie Kerzel Dianne Lane Brecken Lewendal Deanne Henderson Lindsey Repp Lauri Hausafus Kelly King Alice Birnbaum Melissa Kelly 40 40

14 Womens D Regionals Vanessa Read Jennifer Lucas Laura Van Der Veer Kelly Stoner Megan Carver Annie Roberts Lori Wilson Jen Memhard Mary Anderson Hannah Carver Erin Gist Womens Regionals Shannon Henley Mara Delay Brenna Bilbrough Vickey Reyes Joanie Hmeister Kaylea Henderson Krystle Boyle Lexi York Marni Winings Karin Ide Jessica Amezcua Kelly Sullinger Amanda Lindsay Karissa Beatty Kaitlyn Boyle Erica Lipski Kayleen Lebow Marla Crane Megan Mathes Beth Bernardo Linda Reeves Gina Mansfield Rachael Kretzschmar Womens A Rachel Creel Sarah Lewis Bernie Perreira Ashley Boyle Kaitlyn Boyle Darcy Dillon Sally Jo Wickham Jordan Heater Regionals

15 Kristine Holman Teresa Wright Lihau Perreira Womens B Regionals Mixed Regionals Joshua Lebow Linda Reeves Danny Nye Mara Delay Megan Mathes Dan Cramer Amanda Lindsay Jesse McNerthney Shannon Inglesby Jason Samora John Winings Marni Winings Chris Barton Joel Barshaw Jared Imhausen Kaylea Henderson Shannon Henley Rachel Creel Tony Teach Kelly Sullinger Jeff Clark Joanie Hmeister Paul Reed Bernie Perreira Kevin Coleman Brenna Bilbrough Richard Imhausen Cody Matteucci Karissa Beatty Michael Stoner Elliott Saunders Ariana White Kayleen Lebow Matthew Goolsby Brian Woolf Leslie Lebow Erica Lipski 20 20

16 Mixed Elite Regionals Marni Winings John Winings Jeff Clark Joanie Hmeister Linda Reeves Joshua Lebow Joel Barshaw Ariana White Brian Woolf Drew Litzer Gabriela Bascuti Leah Redwine Michael Stoner Steve Altizer Mixed A Regionals Bernie Perreira Steve Altizer Vickey Reyes David Reyes Gabriela Bascuti Shawn Delay Coty Sharer Erica Lipski Marla Crane Stacy Witenberger Kevin Savory Patricia Billette Robbie Mills Kaylea Henderson Mike Lyons Charles Robinson Juli Fimbres Sally Jo Wickham Andy Hungerford Hollee Hungerford Lihau Perreira Monty Norris Richard Graff Kristine Holman Erik Holman Prem Mathew Marni Winings Beth Bernardo Leslie Lebow Alexander DeHart Kent Hollingsworth Jessica Amezcua Jesse Mabon Jessica Buchholz 25 25

17 Mark Rodriguez Kristine Holman Jessie Scott Patrick Boyd Madison Kerzel Ed Boyle Kaitlyn Boyle Mixed B Regionals Juli Fimbres Justin Fimbres Maddie Kerzel Alexander DeHart Sally Jo Wickham Alan Gross Lily Harmon-gross Randy Moore Teresa Jett Don Kerzel Jason Dornon Sarah Dornon Scott Majors Mae Wu Max Metschan Hayden Anderson Megan Menzia David Moyle Molly Burchfield Jason Lucas Rachael Kretzschmar Kim Baydo Pete Sagisi Ashley Boyle Regan White Daniel Hfman Heather Love John Adler 20 20

ORA

ORA 10-11 Oregon Racquetball Association Rankings Last Updated: Sunday, May, 11 01 - Men's Open Taylor Knoth 1 1 Jeff Stark Chris Barton Chadd Westwood Dan Cramer Nick Baida Mark Szabo Jimmy Lowe Joel Barshaw

More information

FLORENCE SPEEDWAY Union, Kentucky LATE MODEL RESULTS Regular Show 6/1/19 1st HEAT FINISH 10 LAP "A" MAIN FINISH 30 LAP 1 13w DAVID WEBB 1 13w DAVID WE

FLORENCE SPEEDWAY Union, Kentucky LATE MODEL RESULTS Regular Show 6/1/19 1st HEAT FINISH 10 LAP A MAIN FINISH 30 LAP 1 13w DAVID WEBB 1 13w DAVID WE LATE MODEL RESULTS 1st HEAT FINISH 10 LAP "A" MAIN FINISH 30 LAP 1 13w DAVID WEBB 1 13w DAVID WEBB 2 78 JEFF ALSIP 2 49 BILLY GREEN 3 12 ROGER WILLIAMS 3 316 JOE BREWER 4 49 BILLY GREEN 4 9 CHRIS SHANNON

More information

Categoryreport

Categoryreport Contractors Page 1 of 8 1 523 IBEW Local 66 681 71:16.42 Edward Scott Robert Jones Robert Quijano Cooperatives Page 2 of 8 1 506 Bandera Electric Cooperative 700 72:56.68 John Hernanez Brad Downum Mark

More information

HAWKS RIDGE GUN CLUB 1000 YARD 3/30/2019 Match 1 FACTORY GUN Relay 1 Name Bench Group Score X Del Denny Brent Milton 2 4 -on Avery Thompso

HAWKS RIDGE GUN CLUB 1000 YARD 3/30/2019 Match 1 FACTORY GUN Relay 1 Name Bench Group Score X Del Denny Brent Milton 2 4 -on Avery Thompso HAWKS RIDGE GUN CLUB 1000 YARD 3/30/2019 Match 1 FACTORY GUN Relay 1 Name Bench Group Score X Del Denny 1 19.234 35 Brent Milton 2 4 -on Avery Thompson 3 3-on Josh Burnette 4 27.40 32 Dave Coomer 5 19.078

More information

Top 25 Finishes in Bronco Boy s Swimming History (Updated 2017) 200 Medley Relay 1. Travis Chezick, Joe Paulbeck, Brandon Ellison, Brant Taylor (1997)

Top 25 Finishes in Bronco Boy s Swimming History (Updated 2017) 200 Medley Relay 1. Travis Chezick, Joe Paulbeck, Brandon Ellison, Brant Taylor (1997) Top 25 Finishes in Bronco Boy s Swimming History (Updated 2017) 200 Medley Relay 1. Travis Chezick, Joe Paulbeck, Brandon Ellison, Brant Taylor (1997) 1:44.16 2. Mark Morff, Mark Hoffman, Rick Kostrow,

More information

Minverstrong Age Group Results 2019.pdf

Minverstrong Age Group Results 2019.pdf Female Overall Winners 1 Caitlyn Hopple 13 141 4 21:24.9 6:54/M 2 Jenna Daulbaugh 18 122 9 22:54.7 7:23/M 3 Emily Norris 14 683 10 22:58.8 7:25/M Male Overall Winners 1 Gavin Nagy 13 236 1 20:45.6 6:42/M

More information

<4D6963726F736F667420576F7264202D20B0D4C0CCC6AEBFFEC0CC5FBFB9B9AEC7D8BCAE5FB7B9BDBC33342D36362E646F63>

<4D6963726F736F667420576F7264202D20B0D4C0CCC6AEBFFEC0CC5FBFB9B9AEC7D8BCAE5FB7B9BDBC33342D36362E646F63> Lesson 4 It was a great game, wasn t it? 부가의문문 p 8 내일 비가 올거야, 그렇지 않니? Ellen은 스키 타는 것을 좋아하죠, 그렇지 않나요? Mark와 Tina는 오늘밤 우릴 보러 올거야, 그렇지 않니? 매우 긴 여행이었어, 그렇지 않니? 응, 그래 피곤해 운전할 수 있지요, 그렇지 않나요? 아니요, 못해요 운전 면허증이

More information

Print\Letter\LMergeRace.PMT

Print\Letter\LMergeRace.PMT DANIEL CLADINGBOEL BRETT MANNION JAMIE MAKIN JACK MCNAMEE RYAN DAVEY MARIO MILOS ANDREW DAVEY JACK BARHAM ADAM TAYLOR JOHN RACZKOWSKI JACK WILLIAMS LUKE ANDONY CARL GODFREY NATHAN CUFF GRAHAM KING JOSEPH

More information

Overall Times Car No Name Car Class STAGE 1 STAGE 2 STAGE 3 STAGE 4 STAGE 5 STAGE 6 STAGE 7 STAGE 8 TOTAL 1st 1 Gary Le Coadou & Carl Sorensen Toyota

Overall Times Car No Name Car Class STAGE 1 STAGE 2 STAGE 3 STAGE 4 STAGE 5 STAGE 6 STAGE 7 STAGE 8 TOTAL 1st 1 Gary Le Coadou & Carl Sorensen Toyota Overall Times Car No Name Car Class STAGE 1 STAGE 2 STAGE 3 STAGE 4 STAGE 5 STAGE 6 STAGE 7 STAGE 8 TOTAL 1st 1 Gary Le Coadou & Carl Sorensen Toyota Corolla WRC E 04:43 04:27 07:17 06:55 07:14 07:05 04:17

More information

Centennial Conference Championship 2013 Paul Bewak (Johns Hopkins) P. Bewak 125 BYE 41 Anthony Geiger (Stevens Institute Of Technolog) 3 Janik Santana

Centennial Conference Championship 2013 Paul Bewak (Johns Hopkins) P. Bewak 125 BYE 41 Anthony Geiger (Stevens Institute Of Technolog) 3 Janik Santana Paul Bewak (Johns Hopkins) P. Bewak 125 41 Anthony Geiger (Stevens Institute Of Technolog) 3 Janik Santana-Quintana (New York University) Christopher Donaldson (URSINUS) 4 97 Constantine Rerras (Merchant

More information

Samford Top 10 Outdoor Performance Best List.xlsx

Samford Top 10 Outdoor Performance Best List.xlsx 100m 1 John Williams 10.51 2002 2 Justin Emerson 10.60 2011 3 Mark Hankins 10.69 1998 4 Joey Turman 10.71 1988 5 Robert Eiserloh 10.88 1996 6 Rob Stallworth 10.88 1997 7 Donald Cooper 11.03 2010 8 Rashaad

More information

Total Points (Season)

Total Points (Season) 7 th Grade Basketball Total Points (Season) Name Points Year 1. Michael Cory 287 1999-00 2. Devon Green 284 2018-19 3. Braun Borman 270 1983-84 4. Dan Coddington 244 1975-76 5. Jason Whipple 232 1988-89

More information

February

February 2 & 3 4:30 PM Saturday Mary Brauner (H) John, Angela,Amelia and Cathy Chodyniecki Rick Kaiser Rob Brauner Luke Hagan Sara Herbert Theresa Kaiser Jan Smith David Edwards Sandra Schneid Linda Ottersbach

More information

Race Date April 27, 2013 Home Run for the Homeless 5K Age Group Results Female Overall Winners Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1

Race Date April 27, 2013 Home Run for the Homeless 5K Age Group Results Female Overall Winners Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Female Overall Winners Winners 1 Jennifer Parker Avon 40 198 2 21:42.5 7:00/M 2 Megan Bogacki Highland Hts 20 79 4 21:58.4 7:05/M 1 04/27/2013 10:11:40 Female 1 to 10 1 * Emma Knick Avon Lake 10 170 17

More information

2013 MID-AMERICA REGION MASTERS CHAMPIONSHIPS & 33rd ANNUAL ROCKY MOUNTAIN MASTERS GAMES COLORADO STATE UNIVERSITY, FT. COLLINS, CO AUGUST 24 & 25, 20

2013 MID-AMERICA REGION MASTERS CHAMPIONSHIPS & 33rd ANNUAL ROCKY MOUNTAIN MASTERS GAMES COLORADO STATE UNIVERSITY, FT. COLLINS, CO AUGUST 24 & 25, 20 2013 MID-AMERICA REGION MASTERS CHAMPIONSHIPS & 33rd ANNUAL ROCKY MOUNTAIN MASTERS GAMES COLORADO STATE UNIVERSITY, FT. COLLINS, CO AUGUST 24 & 25, 2013 50M LANE, TABITHA MARIE F40-44 41 7.87 RAIKES, SUSAN

More information

UVa-Wise Baseball Records Individual Season Records Highest batting avg. (min. 50 AB) Brad Robbins (56-117) Mike White (48-10

UVa-Wise Baseball Records Individual Season Records Highest batting avg. (min. 50 AB) Brad Robbins (56-117) Mike White (48-10 Highest batting avg. (min. 50 AB) 1..479 - Brad Robbins (56-117) - 2007 2..457 - Mike White (48-105) - 1989 3..443 - John Ryan Reed (66-149) - 2006 4..429 - Steve Tyler (70-163) - 2002 5..425 - Steve Dalton

More information

Hawks Ridge Match 3 Hawks Ridge Match 3 Relay 1 5/20/2017 LIGHT Relay 1B 5/20/2017 LIGHT Bench Name Group Score ctx IBS PTS. Bench Name Group Score ct

Hawks Ridge Match 3 Hawks Ridge Match 3 Relay 1 5/20/2017 LIGHT Relay 1B 5/20/2017 LIGHT Bench Name Group Score ctx IBS PTS. Bench Name Group Score ct Relay 1 5/20/2017 LIGHT Relay 1B 5/20/2017 LIGHT 1 Jerry Harris 12.940 39.00 1 Jerry Harris 8.829 47.00 2.000 2 Bob Steelman 9.397 46.00 2 Bob Steelman 6.393 49.00 3.000 0.275 3 Gregg Johnson 4.290 50.00

More information

Race Date November 04, Running of the Bulldogs 5K Age Group Results 5K Run Female Overall Winners Winners Place Name City Age Bib No Overall

Race Date November 04, Running of the Bulldogs 5K Age Group Results 5K Run Female Overall Winners Winners Place Name City Age Bib No Overall Female Overall Winners Winners 1 Kendra Lachcik 17 8011 4 22:03.4 7:07/M Male Overall Winners Winners 1 Mitchell Baum 24 7916 1 17:33.9 5:40/M 1 11/04/2018 01:01:15 Female 14 and Under 1 Courtney Beatty

More information

jweprep.xlsx

jweprep.xlsx 11 Kevin Burkey M 27 Large 7:00 w1 12 Michael Manley M 29 Medium 7:00 w1 13 Jeff Schmidt M 49 Medium 7:00 w1 14 Scott Coiner M 31 Medium 7:00 w1 15 Al Stephenson M 60 Large 7:00 w1 16 Jeff Lovgren M 31

More information

Interstate Colts Teams Matches

Interstate Colts Teams Matches ROUND 1 (of 5) - Monday 21 September - Peninsula Country Golf Club, South Course Tasmania v Queensland 1 Ryan MCCARTHY & Kalem RICHARDSON 2&1 Daniel NISBET & Tim HART 2 James PYKE & Adam RING Gavin FAIRFAX

More information

July 24, 2013 Freehold Area Running Club Summer Series 5K Week 5 Place First Name Last Name Age Sex Age Group Time Place First Name Last Name Age Sex

July 24, 2013 Freehold Area Running Club Summer Series 5K Week 5 Place First Name Last Name Age Sex Age Group Time Place First Name Last Name Age Sex Time Time Overall Male Overall Female 1 Ken Kropac 39 M 30-39 18.55 8 Kristin Andrews 24 F 20-29 21.09 2 Micahel Kennedy 19 M 15-19 19.10 25 Kiera Nealon 14 F 14 < 23.52 3 Dusten Vanella 19 M 15-19 19.10

More information

Race Date July 15, Oldham County Festival Race 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Shannon

Race Date July 15, Oldham County Festival Race 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Shannon Female Open Winners 1 Shannon Steiner 46 103 3 18:53.9 6:05/M 2 Lynn Riedling Louisville 55 85 6 21:34.5 6:57/M 3 Megan McGrath 33 73 16 24:29.9 7:54/M 4 Mary Weiss 51 117 19 24:43.7 7:58/M 5 Vance Kris

More information

Kembla Joggers Winter Series 2015 Senior Pointscores Senior Handicap Pointscore Pos Name Total 1 Pasquale Coppolaro Tim East Patrick McP

Kembla Joggers Winter Series 2015 Senior Pointscores Senior Handicap Pointscore Pos Name Total 1 Pasquale Coppolaro Tim East Patrick McP Kembla Joggers Winter Series 2015 Senior Pointscores Senior Handicap Pointscore 1 Pasquale Coppolaro 2190 2 Tim East 2135 3 Patrick McPhillips 2125 4 Matthew Davenport 2015 5 Daniel Sink 2013 6 Melinda

More information

Race Date August 03, 2019 State Street Mile Age Group Results Heat 1 - Masters Female First Place M/F Winners Place Name Team Age Bib No Overall Time

Race Date August 03, 2019 State Street Mile Age Group Results Heat 1 - Masters Female First Place M/F Winners Place Name Team Age Bib No Overall Time Female First Place M/F Winners 1 Olivia Aranda 40 532 11 5:29.3 5:29/M Female Grand Master Winners 1 Elena Shemyakina 60 387 20 5:55.0 5:55/M Female Senior Grand Master Winners 1 Elena Shemyakina 60 387

More information

Race Date July 04, Topeka 4th of July 5K Run Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 ANN

Race Date July 04, Topeka 4th of July 5K Run Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 ANN Female Open Winners 1 ANNA ALDRICH 22 3301 16 18:25.7 5:56/M 2 KAYLA MCCULLOCH 16 3352 22 19:08.3 6:10/M 3 LAUREN POTTSCHMIDT 20 3362 23 19:15.0 6:13/M Male Open Winners 1 Conner Sandt 20 3189 1 16:01.8

More information

Regatta 3 Results (2).xlsx

Regatta 3 Results (2).xlsx CANOEING WESTERN AUSTRALIA INC Regatta OFFICIAL PROGRAM 5-Dec-0 000 Event 1 Div 1 K1 200m 1 Steve Bird 1 3:20 2 Jesse Phillips 2 3:3 3 Daniel Bowker 3 3:3 4 Ty Stedman 4 41:02 5 Lochie Cooke 5 41:53 Michael

More information

Shocker Summer Track and Field Series Results Week # 3 June 16, 2011 Event Comp # Mark Name Age Gender 2000m Steeplechase :04.3 Amber Anderson 1

Shocker Summer Track and Field Series Results Week # 3 June 16, 2011 Event Comp # Mark Name Age Gender 2000m Steeplechase :04.3 Amber Anderson 1 Event Comp # Mark Name Age Gender 2000m Steeplechase 370 10:04.3 Amber Anderson 17 F 390 7:21.0 Cliff Kissling 19 M 362 7:16.5 Michael Huff 18 M 100m Hurdles 406 18.5 Hannah Albright 14 F 417 16.3 Karis

More information

Austin McDermitt10 Burgettstown Section 1AA Tournament Hunter Fry9 Fort Cherry 4-13 Ryan Glasser 10 Laurel Lbs Max Hartman 9 S

Austin McDermitt10 Burgettstown Section 1AA Tournament Hunter Fry9 Fort Cherry 4-13 Ryan Glasser 10 Laurel Lbs Max Hartman 9 S Austin McDermitt10 Burgettstown 27-4 Hunter Fry9 Fort Cherry 4-13 Ryan Glasser 10 Laurel 7-9 20 74 106 Lbs Max Hartman 9 South Park 16-9 21 Jasper Wolfe9 South Fayette 19-9 Cameron McCowin9 Ellwood City

More information

Glenbrook North Boys Swimming - Top 50 All-Time 200 Free Year Time 200 I.M. Year Time 1 John Montgomery : Tommy Gilbert : Je

Glenbrook North Boys Swimming - Top 50 All-Time 200 Free Year Time 200 I.M. Year Time 1 John Montgomery : Tommy Gilbert : Je 200 Free Year Time 200 I.M. Year Time 1 John Montgomery 2008 1:45.26 1 Tommy Gilbert 2008 1:58.74 2 Jeff White 1987 1:45.43 2 Nick Carroll 2005 2:00.81 3 Matt Sample 1992 1:45.46 3 Mike Uyder 1992 2:00.98

More information

Shell Houston Open Masters Tournament RBC Heritage Valero Texas Open Zurich Classic of N.O. Wells Fargo Champ. Players Championship AT&T Byron Nelson

Shell Houston Open Masters Tournament RBC Heritage Valero Texas Open Zurich Classic of N.O. Wells Fargo Champ. Players Championship AT&T Byron Nelson Shell Houston Open Masters Tournament RBC Heritage Valero Texas Open Zurich Classic of N.O. Wells Fargo Champ. Players Championship AT&T Byron Nelson Dean & DeLuca Invt'l. Memorial Tournament FedEx St.

More information

Race Date April 12, Renaissance Run 5K Age Group Results Female 6 and Under Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Olivia Mallon 6 8

Race Date April 12, Renaissance Run 5K Age Group Results Female 6 and Under Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Olivia Mallon 6 8 Female 6 and Under 1 Olivia Mallon 6 8136 20 31:48.6 10:15/M 2 Carmen Navarro 6 8161 39 38:29.5 12:25/M 3 Nina Fontaine 6 8248 57 44:31.7 14:22/M 4 Gwen Rix 0 8178 98 56:45.3 18:18/M 5 Ruby Nelson 6 8165

More information

Event/Division Standings

Event/Division Standings CURRENT STANDINGS - Handicap Singles Men 1 14 Rodger Hill Jr 205 710 15 725 2 30 Robert Lowman 160 561 150 711 3 23 Chris Ridgeway 181 608 87 695 4 56 Garcell Bullocks 182 600 84 684 5 17 Drew Hall 176

More information

5/7/2019 Contest Results Titleist Scratch Pro-Am Brook-Lea Country Club, Rochester, NY Monday, May 6, 2019 Overall Results for Titleist Scratch Pro-Am

5/7/2019 Contest Results Titleist Scratch Pro-Am Brook-Lea Country Club, Rochester, NY Monday, May 6, 2019 Overall Results for Titleist Scratch Pro-Am Overall Results for 1 Taylor Page Brandon Grzywacz Pennfair 34 29 63-9 $1,150.00 T4 T4 T4 T7 T7 T9 T9 T9 1 1 1 1 1 1 Tim Falkner Mark Drabik Kirk Stauffer Josh Stauffer Jon Hoecker Kevin Lewis Rob Horak

More information

2011 MID-AMERICA CHAMPIONSHIPS & ROCKY MOUNTAIN MASTERS GAMES AUGUST 27 & 28, 2011 COLORADO STATE UNIVERSITY FT COLLINS, COLORADO 3K RACEWALK GRAFF, D

2011 MID-AMERICA CHAMPIONSHIPS & ROCKY MOUNTAIN MASTERS GAMES AUGUST 27 & 28, 2011 COLORADO STATE UNIVERSITY FT COLLINS, COLORADO 3K RACEWALK GRAFF, D 2011 MID-AMERICA CHAMPIONSHIPS & ROCKY MOUNTAIN MASTERS GAMES AUGUST 27 & 28, 2011 COLORADO STATE UNIVERSITY FT COLLINS, COLORADO 3K RACEWALK GRAFF, DARLA F40-44 43 19:08 MARTINO, MARIANNE F60-64 61 18:04

More information

Page 1 of 9 Licensed to Providence College PC-Montclair-URI - 11/8/2008 Results HY-TEK's Meet Manager Event 1 Women 200 Yard Medley Relay School Finals 1 University of Rhode Island 'A' 1:53.95 1) Ziolkowski,

More information

Microsoft Word - Document2

Microsoft Word - Document2 FWRC Mercury 10K, Oct. 27, 2013, Fort Worth Results by RunTIME Racing Services, www.run-time.com 10 K Female Overall Winners 1 LAURA NELSON GRAPEVINE 2752 48 7 44:49.4 44:50.0 0:00.6 7:13/M Male Overall

More information

C.O.R.E Championship 2019 Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Overall Result Thorncombe Huntsham Coombe Florey Rifton Barton Crediton Championship

C.O.R.E Championship 2019 Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Overall Result Thorncombe Huntsham Coombe Florey Rifton Barton Crediton Championship C.O.R.E Championship 2019 Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Overall Result Thorncombe Huntsham Coombe Florey Rifton Barton Crediton Championship 1 Anthony Milliar 20 11 31 2 Josh Gotts 0 20 20 3

More information

Race Date May 03, Spring Sprint Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Alison VanderWoude Hamm

Race Date May 03, Spring Sprint Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Alison VanderWoude Hamm Female Open Winners 1 Alison VanderWoude Hammond 34 571 12 24:03.6 7:45/M Male Open Winners 1 Seth Bleyenberg 14 4226 1 19:52.4 6:25/M 1 05/03/2014 12:55:58 Female 14 and Under 1 Libby Hillegonds 13 4237

More information

RONBO's 1980 Player Appearance Grid Atlanta Braves 04/09 04/11 04/12 04/13 04/14 04/15 04/17 04/18 04/19 04/20 04/22 04/23 04/24 04/25 Opponent at CIN

RONBO's 1980 Player Appearance Grid Atlanta Braves 04/09 04/11 04/12 04/13 04/14 04/15 04/17 04/18 04/19 04/20 04/22 04/23 04/24 04/25 Opponent at CIN Atlanta Braves 04/09 04/11 04/12 04/13 04/14 04/15 04/17 04/18 04/19 04/20 04/22 04/23 04/24 04/25 at CIN at CIN at CIN at CIN at HOU at HOU vs CIN vs CIN vs CIN vs CIN vs SDN vs SDN vs SDN vs MON D N

More information

All Athletes Sprint Sussex Tri Race Position Bib Name Gender Gender Position Category Category Position Swim T1 Bike T2 Run Finish 1 91 HOUGH, Patrick

All Athletes Sprint Sussex Tri Race Position Bib Name Gender Gender Position Category Category Position Swim T1 Bike T2 Run Finish 1 91 HOUGH, Patrick 1 91 HOUGH, Patrick M 1 15-24 1 0:08:58.35 0:00:23.10 0:36:35.65 0:00:23.95 0:19:56.45 1:06:17.50 2 171 THWAITES, Ian M 2 30-34 1 0:09:16.55 0:00:48.90 0:38:58.35 0:00:28.60 0:22:28.75 1:12:01.15 3 129

More information

WCC7 Age Group - Male 2006

WCC7 Age Group - Male 2006 Jeremiah Waltz 9 0-12 M 50 50 51 50 51 50 51 353 Eric Yandl 11 0-12 M 51 53 53 52 56 53 318 Chase Brookshear 12 0-12 M 55 52 107 Jesse Yandl 12 0-12 M 51 54 105 Braedyn Cooper 8 0-12 M 52 50 102 Tate Schienbein

More information

CJ'S CHALLENGE - LAST MAN STANDING OVERALL FINISHER LIST January 7, 2017 LAP MILES LAST MAN STANDING Place Name Bib No Gender Total Time Pace 1

CJ'S CHALLENGE - LAST MAN STANDING OVERALL FINISHER LIST January 7, 2017 LAP MILES LAST MAN STANDING Place Name Bib No Gender Total Time Pace 1 CJ'S CHALLENGE - LAST MAN STANDING OVERALL FINISHER LIST January 7, 2017 LAP 1-1.6 MILES LAST MAN STANDING 1 TYLER WELSH 29 M 13:34.98 8:29/M 2 GREG LANGE 13 M 13:38.24 8:31/M 3 HEATHER WELSH 28 F 14:11.47

More information

Race Date April 14, St. Mary's Titan Trot Age Group Results 5K Run Kid's Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Patrick Wajd

Race Date April 14, St. Mary's Titan Trot Age Group Results 5K Run Kid's Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Patrick Wajd Kid's Winners 1 Patrick Wajda 12 1678 4 20:38.7 6:39/M 2 Mike Hurley 14 1555 8 23:10.5 7:28/M Adult Winners 1 Kathryn Morris 29 1613 7 22:08.5 7:08/M 2 Katie Cimonetti 33 1491 14 25:28.3 8:13/M Adult Winners

More information

2010 TCRR Grand Prix Final revised.xlsx

2010 TCRR Grand Prix Final revised.xlsx M14-U Wardle Jacob 5 5 8 4 5 5 10 4 4 3 53 Fest M14-U Mayton Tyler 1 1 1 1 1 3 1 3 12 Club M14-U Lemite Jordan 1 1 2 M14-U King Nathanial 3 3 5 3 14 White Bank M14-U VanLandingham Fred 1 1 M14-U Pierce

More information

Player of the Year 2018 one point for entering 1st = 5 pts 2nd = 4pts 3rd = 3pts 4th = 2pts 5th = 1pts FEB MAR APR MAY JUN JUL AUG SEP OCT NOV TOTAL A

Player of the Year 2018 one point for entering 1st = 5 pts 2nd = 4pts 3rd = 3pts 4th = 2pts 5th = 1pts FEB MAR APR MAY JUN JUL AUG SEP OCT NOV TOTAL A Allers, Phillip 1 1 1 6 6 1 1 5 1 23 Alsdorf, Mark 1 1 1 3 Anaya,Ross 6 2 1 1 2 1 1 1 1 1 17 Anderson, Chris 1 1 Anderson, Dean 1 4 4 1 1 1 1 13 Baca, Frank 3 3 Bailey, Brian A 1 1 1 3 Ball, David 1 6

More information

2019 Lite Scratch Tour Florida - Blackstone Open Division Rank Score Player of the Year Points 1 Lew Mitchell Matt Johnson

2019 Lite Scratch Tour Florida - Blackstone Open Division Rank Score Player of the Year Points 1 Lew Mitchell Matt Johnson Open Division Rank Score Player of the Year Points 1 Lew Mitchell 75-68--143 500.00 2 Matt Johnson 74-71--145 300.00 3 Mike Riley 74-72--146 190.00 T4 Ryan Barousse 72-75--147 122.50 Tim Sanders 73-74--147

More information

Race Date December 03, Artic Dash 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Amy Macieje

Race Date December 03, Artic Dash 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Amy Macieje Female Open Winners 1 Amy Maciejewski 26 78 18 22:25.9 7:14/M Male Open Winners 1 Ralph Nurse 39 158 1 17:32.4 5:39/M Female Masters Winners 1 Linda Murkve 50 90 20 22:43.2 7:20/M Male Masters Winners

More information

Boston College Eagles VS Bryant University Bulldogs Friday, October 12, 2012 Chestnut Hill, Massachusetts Event 2 Men 200 Yard Medley Relay 1 Bryant U

Boston College Eagles VS Bryant University Bulldogs Friday, October 12, 2012 Chestnut Hill, Massachusetts Event 2 Men 200 Yard Medley Relay 1 Bryant U Boston College Eagles VS Bryant University Bulldogs Friday, October 12, 2012 Chestnut Hill, Massachusetts Event 2 Men 200 Yard Medley Relay 1 Bryant University-NE 'A' 1:36.30 1) Kosenski, Alex 22 2) Hong,

More information

CLEAR LAKE ALL TIME LEADERS (CAREER DISTRICT) District Career Home Run Leaders District Career Batting Leaders District Career RBI Leaders Rank Player

CLEAR LAKE ALL TIME LEADERS (CAREER DISTRICT) District Career Home Run Leaders District Career Batting Leaders District Career RBI Leaders Rank Player District Career Home Run Leaders District Career Batting Leaders District Career RBI Leaders Rank Player HR Years (Minimum 30 AB) Rank Player RBI's Years 1 Lewis. Phil 7 3 Rank Player Avg. Years 1 Morris,

More information

Villanova University HY-TEK's MEET MANAGER :34 PM 1/10/2015 Page 1 Vilanova vs NC State - 1/10/2015 Results - Session 1 Event 1 Women 200 Yard M

Villanova University HY-TEK's MEET MANAGER :34 PM 1/10/2015 Page 1 Vilanova vs NC State - 1/10/2015 Results - Session 1 Event 1 Women 200 Yard M Villanova University HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-12:34 PM 1/10/2015 Page 1 Event 1 Women 200 Yard Medley Relay Team Relay Seed Time Finals Time 1 North Carolina State Universit-NC B 1:45.97 11 1) Nevalainen,

More information

Race Date October 28, 2018 SafeNet Boo Run Age Group Results 5k Race Female No Age Provided Place Name Age Bib No Overall Time Pace Time Back 1 * Wend

Race Date October 28, 2018 SafeNet Boo Run Age Group Results 5k Race Female No Age Provided Place Name Age Bib No Overall Time Pace Time Back 1 * Wend Female No Age Provided 1 * Wendy Baden 105 123 45:36.2 14:43/M Female 11 and Under 1 * Hollie Clemente 8 131 40 28:53.3 9:19/M 2 Samantha Clemente 11 133 59 31:54.5 10:17/M 3:01.2 3 Hannah Hutzelman 4

More information

Delaware Pharmacy 5k Run/Walk In Memory of Don Holst June 28, 2015 Smyrna, DE 5k Run Results in Finish Order # Name Bib # Age M/F Gun Time Chip Time C

Delaware Pharmacy 5k Run/Walk In Memory of Don Holst June 28, 2015 Smyrna, DE 5k Run Results in Finish Order # Name Bib # Age M/F Gun Time Chip Time C Delaware Pharmacy 5k Run/Walk In Memory of Don Holst June 28, 2015 Smyrna, DE 5k Run Results in Finish Order # Name Bib # Age M/F Gun Time Chip Time Chip Diff Pace 1 Steven Wheeler 1396 31 M 19:33.1 19:29.6

More information

Female Open Winners Place Name Age Overall Gun Time Pace 1 Emily Zimmerman :14.0 6:22/M Female Master Winners Place Name Age Overall Gun Time P

Female Open Winners Place Name Age Overall Gun Time Pace 1 Emily Zimmerman :14.0 6:22/M Female Master Winners Place Name Age Overall Gun Time P Female Open Winners 1 Emily Zimmerman 27 8 59:14.0 6:22/M Female Master Winners 1 Julie Mercado 44 21 1:04:20.1 6:55/M Female Grand Winners 1 Christine Tieman 53 44 1:10:32.8 7:35/M Female Senior Winners

More information

136th Civil Service Open Athletics Championships Wednesday 10th August 2011 Pingles Stadium, Nuneaton Men's 400m Hurdles Points CBP: D Fishwick (WO) 5

136th Civil Service Open Athletics Championships Wednesday 10th August 2011 Pingles Stadium, Nuneaton Men's 400m Hurdles Points CBP: D Fishwick (WO) 5 Men's 400m Hurdles Points CBP: D Fishwick (WO) 53.3 1980 Holder: Francis Smith (MOD) 1 39 Jon Austin RCSL/HMRC 72.0 9 2 17 David Long RCSL/HMRC 77.7 7 3 7 Andy Seal HASSRA 81.8 6 Women's 400m Hurdles CBP:

More information

Race Date June 14, Spud Run 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Bib No Overall Time Pace 1 Justina Faulkner 875

Race Date June 14, Spud Run 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Bib No Overall Time Pace 1 Justina Faulkner 875 Female Open Winners 1 Justina Faulkner 875 7 18:21.5 5:55/M Male Open Winners 1 Andy Herbert 771 1 16:44.3 5:24/M Female Masters Winners 1 Jean Storm 852 41 24:17.3 7:50/M Male Masters Winners 1 Jeff Kindelan

More information

Media Guides

Media Guides INDIVIDUAL SEASON HITTING RECORDS Batting Avg. (min. 75 AB) 1..467 Seiler, Rich (50-107) 1979 2..435 Seiler, Rich (47-108) 1980 3..431 Lake, Toph (59-137) 1998 4..430 Schultz, Mike (65-151) 1986 5..430

More information

Race Date November 25, Reason for the Season 5K Age Group Results Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Kar

Race Date November 25, Reason for the Season 5K Age Group Results Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Kar Female Open Winners 1 Kara Gowens 20 6750 12 23:00.9 7:26/M 2 Halle Frieden 15 6746 17 24:00.8 7:45/M 3 Grace DeBoer 16 6738 19 24:34.9 7:57/M Male Open Winners 1 Scott Hoffman 29 6760 1 18:04.0 5:50/M

More information

Race Date April 18, 2015 Wheatfield Spring Fling 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Johanna Crawf

Race Date April 18, 2015 Wheatfield Spring Fling 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Johanna Crawf Female Open Winners 1 Johanna Crawford 45 3414 1 20:18.8 6:33/M 2 Michele Carey 57 3292 5 21:09.6 6:49/M 3 Melissa Smith 35 3427 11 24:12.2 7:48/M Male Open Winners 1 Ron Krause 51 3356 2 20:51.7 6:44/M

More information

Report

Report #1 Jake Oster (Elmhurst) (15-1) #1 J. Oster 58 #1 J. Oster F;5:25 #8 S. Deligio #8 Sammy Deligio (MSOE) (18-17) 155 #1 J. Oster F;2:08 #5 George Gogonas (Augustana) (24-10) #5 G. Gogonas 59 #4 J. Norton

More information

2019 Blaze Meet Series 2 - Event S Event: 100M Dash Girls Heat Lane 100m: 6-8 yrs Time Place Heat Lane 1 Ella Futrel Chloe Bourassa

2019 Blaze Meet Series 2 - Event S Event: 100M Dash Girls Heat Lane 100m: 6-8 yrs Time Place Heat Lane 1 Ella Futrel Chloe Bourassa 2019 Blaze Meet Series 2 - Event S Event: 100M Dash Girls Heat Lane 100m: 6-8 yrs Time Place Heat Lane 1 Ella Futrel 16.53 2 Chloe Bourassa 19.95 2 3 Brianna Calder 18.81 4 Gabriela Roberts 19.57 4 5 Jamielyn

More information

Adult Male Movable Sight Release Name: TOTAL: 1 Steven Lawton Danny Antillon Josh Ramirez Josh Duhon Steve Ponder David

Adult Male Movable Sight Release Name: TOTAL: 1 Steven Lawton Danny Antillon Josh Ramirez Josh Duhon Steve Ponder David Adult Male Movable Sight Release Name: TOTAL: 1 Steven Lawton 388 2 Danny Antillon 382 3 Josh Ramirez 379 4 Josh Duhon 376 5 Steve Ponder 373 6 David Petrun 369 7 Shane Worland 367 8 Travis Scott 362 9

More information

Boston College Eagles vs Tufts University Jumbos January 21, 2014 Chestnut Hill, Massachusetts Event 1 Men 200 Yard Medley Relay 1 Boston College-MA '

Boston College Eagles vs Tufts University Jumbos January 21, 2014 Chestnut Hill, Massachusetts Event 1 Men 200 Yard Medley Relay 1 Boston College-MA ' Boston College Eagles vs Tufts University Jumbos January 21, 2014 Chestnut Hill, Massachusetts Event 1 Men 200 Yard Medley Relay 1 Boston College-MA 'A' 1:34.27 11 1) Williams, Josh 18 2) Stranick, Andrew

More information

Jefferson Swim League 1 HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-8:10 AM 6/17/2014 Page 1 LMST vs LG /11/2014 Louisa Gators Swim Team Results - Wednesday, June

Jefferson Swim League 1 HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-8:10 AM 6/17/2014 Page 1 LMST vs LG /11/2014 Louisa Gators Swim Team Results - Wednesday, June Jefferson Swim League 1 HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-8:10 AM 6/17/2014 Page 1 Event 1P Mixed 6 & Under 100 Yard Freestyle Relay Team Relay Seed Time Finals Time 1 Louisa Gators-VA A 2:42.05 1) Hiter, Madison

More information

Race Date July 04, th Annual Peru Firecracker Run 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace

Race Date July 04, th Annual Peru Firecracker Run 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace Female Open Winners 1 Elizabeth Smith 17 8810 9 22:56.9 7:24/M 2 Kaylee Lane 15 8671 12 23:30.9 7:35/M 3 Zoe Seward 13 8803 14 23:44.8 7:39/M Male Open Winners 1 Colin Chapman 15 8847 1 17:29.9 5:38/M

More information

Microsoft Word - oct-dec EM Schedule 2017.docx

Microsoft Word - oct-dec EM Schedule 2017.docx October Schedule 5:00 pm Saturday Mass October 7 Jean-Robert Larose Chris Sutton October 21 Jean-Robert Larose Chris Sutton October 14 Barbara Cahill Marjorie Shaughnessy Jim Shaughnessy October 28 Marjorie

More information

Microsoft Word - Season Summary doc

Microsoft Word - Season Summary doc TEAM AWARDS Captains Jake Madigan & Cody Weber Most Valuable Wrestler Jake Madigan Most Improved Wrestler Collin Clemens Coaches Award Tony Madigan Team Point Chart Jake Madigan 278.5 Takedown Chart Jake

More information

Oregon LCM Records -- as of 8/08/2018 MEN WOMEN : /10/07 Marc Maier 50 M. Free Meghan Zimmer 08/11/13 0: : /23/92 Gre

Oregon LCM Records -- as of 8/08/2018 MEN WOMEN : /10/07 Marc Maier 50 M. Free Meghan Zimmer 08/11/13 0: : /23/92 Gre MEN 18-24 WOMEN 18-24 0:25.55 06/10/07 Marc Maier 50 M. Free Meghan Zimmer 08/11/13 0:27.45 0:54.50 08/23/92 Greg Cooper Meghan Zimmer 08/11/13 0:59.89 2:09.96 07/09/95 Kevin Noah Samantha Oliszewski 07/28/13

More information

Hilbert College Baseball All-Time Lists

Hilbert College Baseball All-Time Lists Single-Season History Individual Season Records HITTING Highest batting avg. (minimum 25 AB) 1..500 - Hoover Scott (14-28) - 1998 2..475 - Frost Keith (19-40) - 1996 3..439 - Barczykowski Brian (25-57)

More information

Current Salary Wk TE Wk8 BeastDFS.com IR VEGAS Player Matchup Adjusted GP Adjusted Fpts Injury Report $8,400 Rob Gronkowski 3 1

Current Salary Wk TE Wk8 BeastDFS.com IR VEGAS Player Matchup Adjusted GP Adjusted Fpts Injury Report $8,400 Rob Gronkowski 3 1 1 2 5 6 7 9 10 IR VEGAS Injury Report $8,400 Rob Gronkowski MIA@NE 3 14.5 0 50.5-8 $6,400 Greg Olsen IND@CAR 2 15.3 0 46.5-7 $6,300 Gary Barnidge ARI@CLE 3 18.1 0 46.0 4.5 $6,100 Jimmy Graham SEA@DAL 3

More information

Microsoft Word AOS Eighth Rejection DN 954.doc

Microsoft Word AOS Eighth Rejection DN 954.doc Pg 1 of 7 Pg 2 of 7 Pg 3 of 7 Counterparty Service List - E-Mail Name Berry, Gregory A Bingham, Abraham J. Bracco, Jeff John Caple, Thomas C Cemo, Tammie L Clark, Simon D Clemons, Graham Eugene Comartin,

More information

Microsoft Word - Jasper Invitational- Results.doc

Microsoft Word - Jasper Invitational- Results.doc Men's Weight Throw NCAA Auto: N 21.50m USATF: 19.81m NCAA Prov: @ 19.50m Mets: * 14.00m IC4A: & 16.80m (Top 7 advance to final) Flight 1 1. Claude Davis Delhi 9.33m 2. Jeff Hotaling Delhi 7.35m 3. Brandon

More information

Microsoft Word - ABT_Tourn_NorthResults2016.docx

Microsoft Word - ABT_Tourn_NorthResults2016.docx Place Team Points 1 Jesse Wiggins/Jordan Wiggins 1053 2 Damien Willis/Mark Steward 1028 3 Jonathan Canada/Brian Roy 1012 4 Shawn Lolley/Davy Lolley 989 5 Jamie Smith/Michael Rains 988 6 Dalton Bobo/Lonnie

More information

Race Date September 12, 2014 Hobo Run Coyote Howl 10k Age Group Results Male Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Blake Davenpo

Race Date September 12, 2014 Hobo Run Coyote Howl 10k Age Group Results Male Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Blake Davenpo Male Open Winners 1 Blake Davenport 27 61 1 38:31 6:13/M 1 09/12/2014 11:32:56 Male 14 and under 1 * Joshua Crull 13 58 5 43:26 7:00/M 2 * Edward White 12 204 23 51:02 8:14/M 3 * Paul Jalbert 13 92 42

More information

Aug - Oct EMHC Final.xlsx Aug 4-5 5:00 PM 8:15 AM 11:00 AM 18th Sunday 1-H Laura Austin 1-H Paul Brogan 1-H Joan Campbell of Ordinary Time 2-H Jenn Bu

Aug - Oct EMHC Final.xlsx Aug 4-5 5:00 PM 8:15 AM 11:00 AM 18th Sunday 1-H Laura Austin 1-H Paul Brogan 1-H Joan Campbell of Ordinary Time 2-H Jenn Bu Aug 4-5 18th Sunday 1-H Laura Austin 1-H Paul Brogan 1-H Joan Campbell of Ordinary Time 2-H Jenn Burbos 2-H Susan Brogan 2-H Erin Highhouse 3-H Jeana Byrd 3-H Vina Delcomyn 3-H Dan Foster 4-C Dan Callahan

More information

Virginia High School - VA HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-9:16 AM 9/20/2016 Page BASA Fall Challenge - 9/24/2016 to 9/25/2016 Psych Sheet #1 Girls 8

Virginia High School - VA HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-9:16 AM 9/20/2016 Page BASA Fall Challenge - 9/24/2016 to 9/25/2016 Psych Sheet #1 Girls 8 Virginia High School - VA HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-9: AM 9// Page 1 #1 Girls 8 & Under 25 Yard reaststroke 4 Ayres, Jolie E 5 Morse, Meghan J 6 Dellinger, Evelyn K 31.51 1:02.36 #2 oys 8 & Under 25 Yard

More information

Northern Country Region-Echuca - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 3:28 PM 22/11/2011 Page 1 State Multi Event Championships /11/2011

Northern Country Region-Echuca - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 3:28 PM 22/11/2011 Page 1 State Multi Event Championships /11/2011 Northern Country Region-Echuca - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 3:28 PM 22/11/2011 Page 1 Boys 10 Year Olds Outdoor Pentathlon Under 10 Points 100 DT LJ 80H 800 -------------------------- 1

More information

Championship C.O.R.E Championship Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Dropped Round/Score Overall Result Twin Oaks Huntsham Coombe Florey Lurley R

Championship C.O.R.E Championship Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Dropped Round/Score Overall Result Twin Oaks Huntsham Coombe Florey Lurley R Championship C.O.R.E Championship Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Dropped Round/Score Overall Result Twin Oaks Huntsham Coombe Florey Lurley Rifton Barton Double Points Round Any points accrued

More information

Women 200 Medley Relay Baylor Swimming Top Twenty Updated 12/11/17 1. Arden Pitman, Alison Lusk, Anna Rae Gwarjanski, Sloane Pitman 1:41.63, 2/09 2. A

Women 200 Medley Relay Baylor Swimming Top Twenty Updated 12/11/17 1. Arden Pitman, Alison Lusk, Anna Rae Gwarjanski, Sloane Pitman 1:41.63, 2/09 2. A Women 200 Medley Relay Baylor Swimming Top Twenty Updated 12/11/17 1. Arden Pitman, Alison Lusk, Anna Rae Gwarjanski, Sloane Pitman 1:41.63, 2/09 2. Arden Pitman, Ashley Vance, Ashley Yearwood, Kristen

More information

HEWITT HENLEY TAYLOR LEE EVENT 1 YEAR 6 BOYS 400M Jordi Myles Josh Xander Tom Patrick KIran Steven EVENT 2 YEAR 6 GIRLS 400M Lauren Sofia Giordana Jem

HEWITT HENLEY TAYLOR LEE EVENT 1 YEAR 6 BOYS 400M Jordi Myles Josh Xander Tom Patrick KIran Steven EVENT 2 YEAR 6 GIRLS 400M Lauren Sofia Giordana Jem EVENT 1 YEAR 6 BOYS 400M Jordi Myles Josh Xander Tom Patrick KIran Steven EVENT 2 YEAR 6 GIRLS 400M Lauren Sofia Giordana Jemma Mia Eloise April Ariyah EVENT 3 YEAR 5 BOYS 400M Luke Jed Matthew Callum

More information

Course Stroke Dist Name Club Age Meet Venue Date Time Short Free 50 Joseph Andrew A Tellett Royal Navy SC Royal Navy Open Masters Millfield 29/0

Course Stroke Dist Name Club Age Meet Venue Date Time Short Free 50 Joseph Andrew A Tellett Royal Navy SC Royal Navy Open Masters Millfield 29/0 Short Free 50 Joseph Andrew A Tellett Royal Navy SC 18-24 Royal Navy Open Masters Millfield 29/03/2009 00:23.00 Short Free 100 Joseph A Tellett Royal Navy SC 18-24 the asa Masters (25m) Sheffield 25/10/2008

More information

West Genesee Hockey Scoring History ( through ) Rank Player Goals Assists Points 1 Tom Alfieri Ryan McDonald J

West Genesee Hockey Scoring History ( through ) Rank Player Goals Assists Points 1 Tom Alfieri Ryan McDonald J Rank Player Goals Assists Points 1 Tom Alfieri 108 111 219 2 Ryan McDonald 94 69 163 3 Jay Considine 63 94 157 4 Erich Haney 67 88 155 5 Shawn Lynch 60 74 134 6 Dan Mathewson 56 78 134 7 Patrick McDonald

More information

Crystal Reports ActiveX Designer - tfmm6results1colcourier.rpt

Crystal Reports ActiveX Designer - tfmm6results1colcourier.rpt - Site License Hy-Tek's MEET MANAGER 9:50 AM 4/03/2019 Page 1 Results - Outdoor Pentathlon M30+ Outdoor Pentathlon Points LJ JT 200 DT 1500 ---- M30 ---- 1 Luke Crombie 4.38m 43.67m 27.02 25.33m 6:37.25

More information

Race Date August 22, Tour De LaPorte Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Brittany Fo

Race Date August 22, Tour De LaPorte Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Brittany Fo Female Open Winners 1 Brittany Fozkos 24 5205 14 21:51.5 7:03/M Male Open Winners 1 Ralph Nurse 38 5162 1 17:43.7 5:43/M Female Masters Winners 1 Vanessa Harrison 44 5207 28 24:50.8 8:01/M Male Masters

More information

Henderson State University HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-5:17 PM 10/5/2018 Page 1 HSU v UTPB v OKC - 10/5/2018 Results Event 1 Women 200 Yard Medley Relay

Henderson State University HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-5:17 PM 10/5/2018 Page 1 HSU v UTPB v OKC - 10/5/2018 Results Event 1 Women 200 Yard Medley Relay Henderson State University HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-5:17 PM 10/5/2018 Page 1 Event 1 Women 200 Yard Medley Relay Team Relay Seed Time Finals Time 1 Henderson State University-AR A 1:46.30 1:51.75 1) Brandenburg,

More information

97_00

97_00 Published by J&Son Inc. Printed in Korea. Copyright 2011 by J&Son Inc. Authorized translation from the English language edition of 97 Things Every Software Architect Should Know 2009 the Translation is

More information

West Genesee Hockey Scoring History ( through ) Rank Player Goals Assists Points 1 Tom Alfieri Patrick McDonald

West Genesee Hockey Scoring History ( through ) Rank Player Goals Assists Points 1 Tom Alfieri Patrick McDonald Rank Player Goals Assists Points 1 Tom Alfieri 108 111 219 2 Patrick McDonald 59 120 179 3 Daniel Colabufo 82 84 166 4 Ryan McDonald 94 69 163 5 Jay Considine 63 94 157 6 Erich Haney 67 88 155 7 Shawn

More information

Microsoft Word - LOVELANC CLASSIC 5K OVERALL.HTM

Microsoft Word - LOVELANC CLASSIC 5K OVERALL.HTM Loveland Classic 2013 Classic 5k Overall Finish List July 20, 2013 Results By Race Management Systems, Inc. Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace 1 Logan Simmington 39 13 M ***** 0-14 18:22.2

More information

RED LAKE BAND OF CHIPPEWA INDIANS ACTIVE REMOVAL ORDERS NAME Date of Removal Order Other information: Acevedo, Efrain C. 1/31/2016 Almendarez, Rodrigo

RED LAKE BAND OF CHIPPEWA INDIANS ACTIVE REMOVAL ORDERS NAME Date of Removal Order Other information: Acevedo, Efrain C. 1/31/2016 Almendarez, Rodrigo Acevedo, Efrain C. 1/31/2016 Almendarez, Rodrigo 1/9/2015 Armstrong, Joseph E. 5/12/2016 Askar, Ayan S. 5/3/2016 Baker, Swen John 9/23/2013 Baker, Travis J. 6/12/2015 Balboa, Kayla Nicole 1/9/2015 Balboa,

More information

Ministry Schedule

Ministry Schedule St. Mark Summer Schedule June 1 September 1, 019 Fr. Gerard Francik Deacon Charles Hicks - Paul Bell - C- Barbara Graumann - H- Geneine Shaw - C-3 Tim Poggioli - H- Steve Lozinak - C-4 Nancy Richter -

More information

Race Date July 04, Hebron Fireworks 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Jordan Hanaway 2

Race Date July 04, Hebron Fireworks 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Jordan Hanaway 2 Female Open Winners 1 Jordan Hanaway 22 1159 12 20:24.4 6:35/M Male Open Winners 1 Matthew Wilson 17 1134 1 16:29.3 5:19/M 1 07/04/2015 09:57:37 No age provided 1 Cody Polovitch 0 1190 42 23:10.2 7:28/M

More information

Book1.xls

Book1.xls Summer Nights Meet #1 Cathedral Catholic High School June 6, 2012 Results 110 Hurdles 1 Elijah Muhamed 1 14.73 2 Ali Basheer 2 16.82 100 Hurdles 1 Jeyla Spencer 1 15.55 2 Mariah Slack 2 16.78 Kids 400m-

More information

Skill Level: 9 Name Member # SL Gender Win % PP Place Sam Rowland M 83% 54 1 William Sullivan M 54% 39 2 Michael Alexandria M

Skill Level: 9 Name Member # SL Gender Win % PP Place Sam Rowland M 83% 54 1 William Sullivan M 54% 39 2 Michael Alexandria M Skill Level: 9 Sam Rowland 02928 9 M 83% 54 1 William Sullivan 00365 9 M 54% 39 2 Michael Alexandria 10308 9 M 83% 34 3 David Apollos 02499 9 M 100% 31 4 Michael Alexandria 10308 9 M 56% 30 5 Joseph Coleman

More information

Will Run For Beer Smuttynose Will Run For Beer 5K Results Smuttynose Will Run For Beer 5K - Men Men 29 & Under Overall Age Group Total Last Nam

Will Run For Beer Smuttynose Will Run For Beer 5K Results Smuttynose Will Run For Beer 5K - Men Men 29 & Under Overall Age Group Total Last Nam Will Run For Beer 2016 - Smuttynose Will Run For Beer 5K Results Smuttynose Will Run For Beer 5K - Men Men 29 & Under Overall Age Group Total ST. LAURENT KEVIN 28 M 1 17:33.4 3 75 25 100 LYON VINCENT 27

More information

Team Season Year-by-Year Year avg gp-gs ab r h 2b 3b hr rbi tb slg% bb hbp so gdp ob% sf sh sb-att po a e fld%

Team Season Year-by-Year Year avg gp-gs ab r h 2b 3b hr rbi tb slg% bb hbp so gdp ob% sf sh sb-att po a e fld% Team Season Year-by-Year Year avg gp-gs ab r h 2b 3b hr rbi tb slg% bb hbp so gdp ob% sf sh sb-att po a e fld% 1971.324 24-24 866 243 281 49 8 54 175 508.587 0 0 0 0.324 0 0 64-64 505 228 38.951 1990.242

More information

Club Manager

Club Manager Adamstown New Lambton Athletics Club, Season Championship Selections Age Group Reg Athlete Event Code Event Best Performance 7 Boys 198 BENJAMIN KEELING 100 100M 19.40 198 BENJAMIN KEELING 70 70M 13.10

More information

2014 SP Authentic Football Checklist xls

2014 SP Authentic Football Checklist xls Card # Subject Set Name #'d Ratio Auto Mem 1 Sammy Watkins Base 2 Johnny Manziel Base 3 Bishop Sankey Base 4 Eric Ebron Base 5 Teddy Bridgewater Base 6 Robert Herron Base 7 James Wilder Jr. Base 8 CJ Mosley

More information

Male Standings After Mile Run Trail Challenge Half Marathon (4.2.16) MALE 19 & UNDER Name Gender Age Age Group Points Top 5 Overall Points Total Point

Male Standings After Mile Run Trail Challenge Half Marathon (4.2.16) MALE 19 & UNDER Name Gender Age Age Group Points Top 5 Overall Points Total Point Male Standings After Mile Run Trail Challenge Half Marathon (4.2.16) MALE 19 & UNDER TYLER WHITE M 19 25 0 25 AUSTIN LEWIS M 14 24 0 24 REED WILLAR M 18 23 0 23 LOUIS LEVESQUE M 15 22 0 22 PORT HABALAR

More information

Microsoft Word - Document3

Microsoft Word - Document3 ZEBRA PHRIENDS 5K, Nov. 3, 2012, Coppell Results By RACE CHIP TIMING, INC. Female Open Winners 1 LAINA EWOLDT 387 14 10 22:29.6 22:32.5 7:15/M 2 MARIA MOORE 1852 52 14 23:04.3 23:09.9 7:26/M 3 KIM ANDRES

More information

2012 9, 13 N º 3 : International Development Systems 7, , ,, ,,.,. " " " ". 1

2012 9, 13 N º 3 : International Development Systems 7, , ,, ,,.,.    . 1 2012 9, 13 N º 3 : 2012 1-6 2012 9 14 International Development Systems 7, 2. 2012 6, 2011 6. 20 2012 6.,, 4 15. 2012,,.,. " " " ". 1 ,,. ".. 2012 6 20, 2012 1 6., 7. 2012 1-6 ( ) 1 29.47% -7.41% 2 10.27%

More information

Emmanuel College - GA HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-8:36 AM 10/8/2018 Page 1 Emmanuel Oct 6th - 10/6/2018 Results Event 1 Women 200 Yard Medley Relay Team

Emmanuel College - GA HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-8:36 AM 10/8/2018 Page 1 Emmanuel Oct 6th - 10/6/2018 Results Event 1 Women 200 Yard Medley Relay Team Emmanuel College - GA HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-8:36 AM 10/8/2018 Page 1 Event 1 Women 200 Yard Medley Relay Team Relay Seed Time Finals Time 1 Emmanuel College -ga-ga A 1:50.90 1:53.86 40 1) Hunter, Allison

More information