Race Date September 02, Stop, Drop, and Run 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Jill Red

Save this PDF as:
Size: px
Start display at page:

Download "Race Date September 02, Stop, Drop, and Run 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Jill Red"

Transcription

1 Female Open Winners 1 Jill Redmon :30.4 6:56/M Male Open Winners 1 Brent Ksenak :47.1 5:25/M 1 09/02/ :36:32

2 Female 9 and under 1 Kylie Wertz : :03/M 2 Heather Owens : :17/M Male 9 and under 1 Dean Semski : :02/M 2 steven syrovatka : :07/M 3 Joel Semski : :17/M Female 10 to 14 1 Anna Pressel :04.9 8:05/M 2 Skyler Cummins :11.9 8:27/M 3 Katherine Davis : :41/M 4 Liam Rankin : :26/M 5 Leah Witt : :18/M Male 10 to 14 1 Gunnar Pullins :01.1 6:08/M 2 Cameron Chapman :15.6 6:13/M 3 Jayson Heinold :37.6 6:20/M 4 Hunter Yager :15.1 7:30/M 5 Daniel VanKley :42.3 7:39/M 6 Tanner Redmon :02.1 8:05/M 7 Chandler Czepinski :35.9 8:15/M 8 Logan Davis :38.8 8:35/M Female 15 to 19 1 Aurora Rankin :59.1 9:40/M 2 Julia Sergent :05.2 9:42/M 2 09/02/ :36:32

3 Male 15 to 19 1 Dalton Czepinski :49.6 6:43/M 2 Bryce Czepinski :41.7 7:00/M 3 Stephen Moberly :01.6 7:25/M 4 Spencer Jones :27.2 8:32/M Female 20 to 24 1 Samanthan Matchett :39.4 8:36/M 2 kelsey blood : :42/M 3 Shiloh Banning : :06/M 4 Amanda Childress : :44/M 5 Liz Clark : :15/M Male 20 to 24 1 Andrew Matchett :09.5 6:49/M 2 Chad Payne :45.8 8:18/M 3 Tyler Bruss :15.2 8:28/M Female 25 to 29 1 Melissa Boznak :18.4 7:31/M 2 Brieann Hauri :38.8 9:34/M 3 Ashton Hullett : :29/M Male 25 to 29 1 Daniel Zokutansky :07.8 5:51/M 2 Ryan Gluth :28.5 6:55/M 3 Jeremy Banning : :05/M Female 30 to 34 1 Janet Hartwig :34.1 7:17/M 3 09/02/ :36:33

4 Female 30 to 34 2 Ashleigh Witt :56.5 8:03/M 3 Shondra Engibovs :26.4 8:32/M 4 Danielle Oehlman :29.4 8:33/M 5 Rachael Myers :53.2 8:40/M 6 jennifer perlmutter :21.9 8:49/M 7 Shannon Garrett :29.6 9:50/M 8 Monica Miller :39.5 9:53/M 9 Michelle Ribar :52.7 9:57/M 10 Allyson Washburn : :24/M 11 Holly King : :09/M 12 Kristen Zakutansky : :43/M 13 Amanda Rebich : :17/M 14 Melissa Moberly : :37/M Male 30 to 34 1 Don Witt :45.1 6:03/M 2 Keith Bradney :20.8 6:53/M 3 Adam Zakutansky :21.1 7:13/M 4 Chris King :52.4 7:23/M 5 Robert Koskosky :31.2 7:35/M 6 Dan Moberly :06.6 7:46/M 7 James Myers :26.3 9:10/M 8 Darren Flowers :23.6 9:29/M 9 Derrick Flowers :38.7 9:53/M 10 James Syrovatka : :06/M Female 35 to 39 1 Sarah Schane :54.6 8:02/M 2 Amber O'Brien :26.8 8:32/M 3 Kelly Cummins :05.5 9:23/M 4 Amy Rankin : :02/M 5 Lauri Wertz : :12/M Male 35 to /02/ :36:33

5 Male 35 to 39 1 Joey Garcia :44.9 6:22/M 2 Nathan Kremke :43.5 7:00/M 3 Ian Rankin :28.4 7:34/M 4 adam perlmutter :45.4 8:18/M 5 Ryan Miller :39.1 8:55/M Female 40 to 44 1 Annette Voegtlin :30.6 7:15/M 2 Terri Davis :37.9 8:16/M 3 Amy Dolbeare :51.4 8:20/M 4 Michelle Corrigan :53.6 8:21/M 5 Deb Pressel :51.9 8:59/M 6 Angela Czepinski :53.2 9:19/M 7 Tami Clinkenbeard :58.6 9:59/M 8 Traci Yager : :12/M 9 Jamie Davis : :37/M 10 Wendy Smith : :35/M 11 Christine Witt : :42/M Male 40 to 44 1 Jeff Voegtlin :40.2 7:38/M 2 Les Davis :35.3 7:56/M 3 Mark Hartwig :04.3 8:05/M 4 Time Witt :07.5 8:25/M Female 45 to 49 1 Kathy Childress :53.1 9:00/M 2 Julie Michaels :40.6 9:15/M 3 Karen Marlatt :28.6 9:30/M 4 Tanya Blood : :29/M 5 09/02/ :36:34

6 Male 45 to 49 1 Michael Cairns :28.3 6:55/M 2 Kevin Pressel :07.3 7:27/M 3 Mike Steinhubel :23.6 8:11/M Female 50 to 54 1 Patty Hart :12.8 8:27/M 2 diane meyer :19.1 9:08/M 3 Tori Weller : :05/M 4 Colleen Stark : :47/M 5 Kimberly Miller : :51/M Male 50 to 54 1 Zoltan Szabo :16.2 5:54/M 2 Craig Miller :00.8 7:06/M 3 Paul Shook :13.6 7:10/M 4 Greg Hart : :48/M 5 rick huff : :09/M Female 55 to 59 1 Alicia McClean :00.4 8:04/M 2 Beth McNeil : :09/M Male 55 to 59 1 Gene Clennon :35.6 8:35/M 2 Tom Czepinski : :25/M Female 60 to 64 1 MorningSun Kelly : :04/M 6 09/02/ :36:34

7 Male 60 to 64 1 joe betz :32.1 6:18/M 2 Whitewolf Kelly :15.1 8:09/M 3 David Brown :55.6 8:41/M 4 Joe Clinkenbeard : :35/M Male 65 to 69 1 Dan Flowers : :15/M 2 Paul Weller : :06/M 7 09/02/ :36:34

Race Date July 15, Oldham County Festival Race 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Shannon

Race Date July 15, Oldham County Festival Race 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Shannon Female Open Winners 1 Shannon Steiner 46 103 3 18:53.9 6:05/M 2 Lynn Riedling Louisville 55 85 6 21:34.5 6:57/M 3 Megan McGrath 33 73 16 24:29.9 7:54/M 4 Mary Weiss 51 117 19 24:43.7 7:58/M 5 Vance Kris

More information

Race Date April 18, 2015 Wheatfield Spring Fling 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Johanna Crawf

Race Date April 18, 2015 Wheatfield Spring Fling 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Johanna Crawf Female Open Winners 1 Johanna Crawford 45 3414 1 20:18.8 6:33/M 2 Michele Carey 57 3292 5 21:09.6 6:49/M 3 Melissa Smith 35 3427 11 24:12.2 7:48/M Male Open Winners 1 Ron Krause 51 3356 2 20:51.7 6:44/M

More information

Race Date November 04, Running of the Bulldogs 5K Age Group Results 5K Run Female Overall Winners Winners Place Name City Age Bib No Overall

Race Date November 04, Running of the Bulldogs 5K Age Group Results 5K Run Female Overall Winners Winners Place Name City Age Bib No Overall Female Overall Winners Winners 1 Kendra Lachcik 17 8011 4 22:03.4 7:07/M Male Overall Winners Winners 1 Mitchell Baum 24 7916 1 17:33.9 5:40/M 1 11/04/2018 01:01:15 Female 14 and Under 1 Courtney Beatty

More information

Race Date April 27, 2013 Home Run for the Homeless 5K Age Group Results Female Overall Winners Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1

Race Date April 27, 2013 Home Run for the Homeless 5K Age Group Results Female Overall Winners Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Female Overall Winners Winners 1 Jennifer Parker Avon 40 198 2 21:42.5 7:00/M 2 Megan Bogacki Highland Hts 20 79 4 21:58.4 7:05/M 1 04/27/2013 10:11:40 Female 1 to 10 1 * Emma Knick Avon Lake 10 170 17

More information

Race Date August 03, 2019 State Street Mile Age Group Results Heat 1 - Masters Female First Place M/F Winners Place Name Team Age Bib No Overall Time

Race Date August 03, 2019 State Street Mile Age Group Results Heat 1 - Masters Female First Place M/F Winners Place Name Team Age Bib No Overall Time Female First Place M/F Winners 1 Olivia Aranda 40 532 11 5:29.3 5:29/M Female Grand Master Winners 1 Elena Shemyakina 60 387 20 5:55.0 5:55/M Female Senior Grand Master Winners 1 Elena Shemyakina 60 387

More information

Race Date November 25, Reason for the Season 5K Age Group Results Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Kar

Race Date November 25, Reason for the Season 5K Age Group Results Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Kar Female Open Winners 1 Kara Gowens 20 6750 12 23:00.9 7:26/M 2 Halle Frieden 15 6746 17 24:00.8 7:45/M 3 Grace DeBoer 16 6738 19 24:34.9 7:57/M Male Open Winners 1 Scott Hoffman 29 6760 1 18:04.0 5:50/M

More information

<4D6963726F736F667420576F7264202D20B0D4C0CCC6AEBFFEC0CC5FBFB9B9AEC7D8BCAE5FB7B9BDBC33342D36362E646F63>

<4D6963726F736F667420576F7264202D20B0D4C0CCC6AEBFFEC0CC5FBFB9B9AEC7D8BCAE5FB7B9BDBC33342D36362E646F63> Lesson 4 It was a great game, wasn t it? 부가의문문 p 8 내일 비가 올거야, 그렇지 않니? Ellen은 스키 타는 것을 좋아하죠, 그렇지 않나요? Mark와 Tina는 오늘밤 우릴 보러 올거야, 그렇지 않니? 매우 긴 여행이었어, 그렇지 않니? 응, 그래 피곤해 운전할 수 있지요, 그렇지 않나요? 아니요, 못해요 운전 면허증이

More information

Race Date December 03, Artic Dash 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Amy Macieje

Race Date December 03, Artic Dash 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Amy Macieje Female Open Winners 1 Amy Maciejewski 26 78 18 22:25.9 7:14/M Male Open Winners 1 Ralph Nurse 39 158 1 17:32.4 5:39/M Female Masters Winners 1 Linda Murkve 50 90 20 22:43.2 7:20/M Male Masters Winners

More information

Delaware Pharmacy 5k Run/Walk In Memory of Don Holst June 28, 2015 Smyrna, DE 5k Run Results in Finish Order # Name Bib # Age M/F Gun Time Chip Time C

Delaware Pharmacy 5k Run/Walk In Memory of Don Holst June 28, 2015 Smyrna, DE 5k Run Results in Finish Order # Name Bib # Age M/F Gun Time Chip Time C Delaware Pharmacy 5k Run/Walk In Memory of Don Holst June 28, 2015 Smyrna, DE 5k Run Results in Finish Order # Name Bib # Age M/F Gun Time Chip Time Chip Diff Pace 1 Steven Wheeler 1396 31 M 19:33.1 19:29.6

More information

Race Date May 03, Spring Sprint Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Alison VanderWoude Hamm

Race Date May 03, Spring Sprint Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Alison VanderWoude Hamm Female Open Winners 1 Alison VanderWoude Hammond 34 571 12 24:03.6 7:45/M Male Open Winners 1 Seth Bleyenberg 14 4226 1 19:52.4 6:25/M 1 05/03/2014 12:55:58 Female 14 and Under 1 Libby Hillegonds 13 4237

More information

jweprep.xlsx

jweprep.xlsx 11 Kevin Burkey M 27 Large 7:00 w1 12 Michael Manley M 29 Medium 7:00 w1 13 Jeff Schmidt M 49 Medium 7:00 w1 14 Scott Coiner M 31 Medium 7:00 w1 15 Al Stephenson M 60 Large 7:00 w1 16 Jeff Lovgren M 31

More information

FLORENCE SPEEDWAY Union, Kentucky LATE MODEL RESULTS Regular Show 6/1/19 1st HEAT FINISH 10 LAP "A" MAIN FINISH 30 LAP 1 13w DAVID WEBB 1 13w DAVID WE

FLORENCE SPEEDWAY Union, Kentucky LATE MODEL RESULTS Regular Show 6/1/19 1st HEAT FINISH 10 LAP A MAIN FINISH 30 LAP 1 13w DAVID WEBB 1 13w DAVID WE LATE MODEL RESULTS 1st HEAT FINISH 10 LAP "A" MAIN FINISH 30 LAP 1 13w DAVID WEBB 1 13w DAVID WEBB 2 78 JEFF ALSIP 2 49 BILLY GREEN 3 12 ROGER WILLIAMS 3 316 JOE BREWER 4 49 BILLY GREEN 4 9 CHRIS SHANNON

More information

Interstate Colts Teams Matches

Interstate Colts Teams Matches ROUND 1 (of 5) - Monday 21 September - Peninsula Country Golf Club, South Course Tasmania v Queensland 1 Ryan MCCARTHY & Kalem RICHARDSON 2&1 Daniel NISBET & Tim HART 2 James PYKE & Adam RING Gavin FAIRFAX

More information

Race Date October 28, 2018 SafeNet Boo Run Age Group Results 5k Race Female No Age Provided Place Name Age Bib No Overall Time Pace Time Back 1 * Wend

Race Date October 28, 2018 SafeNet Boo Run Age Group Results 5k Race Female No Age Provided Place Name Age Bib No Overall Time Pace Time Back 1 * Wend Female No Age Provided 1 * Wendy Baden 105 123 45:36.2 14:43/M Female 11 and Under 1 * Hollie Clemente 8 131 40 28:53.3 9:19/M 2 Samantha Clemente 11 133 59 31:54.5 10:17/M 3:01.2 3 Hannah Hutzelman 4

More information

Race Date July 04, Valparaiso 4th of July Blast 5K Run Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time

Race Date July 04, Valparaiso 4th of July Blast 5K Run Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Female Open Winners 1 Samantha Ruhe 25 1354 6 19:45.4 6:23/M Male Open Winners 1 Alexander Bruno 22 4130 1 15:57.9 5:09/M Female Masters Winners 1 Michelle Corrigan 47 1368 40 25:33.5 8:15/M Male Masters

More information

CJ'S CHALLENGE - LAST MAN STANDING OVERALL FINISHER LIST January 7, 2017 LAP MILES LAST MAN STANDING Place Name Bib No Gender Total Time Pace 1

CJ'S CHALLENGE - LAST MAN STANDING OVERALL FINISHER LIST January 7, 2017 LAP MILES LAST MAN STANDING Place Name Bib No Gender Total Time Pace 1 CJ'S CHALLENGE - LAST MAN STANDING OVERALL FINISHER LIST January 7, 2017 LAP 1-1.6 MILES LAST MAN STANDING 1 TYLER WELSH 29 M 13:34.98 8:29/M 2 GREG LANGE 13 M 13:38.24 8:31/M 3 HEATHER WELSH 28 F 14:11.47

More information

Overall Times Car No Name Car Class STAGE 1 STAGE 2 STAGE 3 STAGE 4 STAGE 5 STAGE 6 STAGE 7 STAGE 8 TOTAL 1st 1 Gary Le Coadou & Carl Sorensen Toyota

Overall Times Car No Name Car Class STAGE 1 STAGE 2 STAGE 3 STAGE 4 STAGE 5 STAGE 6 STAGE 7 STAGE 8 TOTAL 1st 1 Gary Le Coadou & Carl Sorensen Toyota Overall Times Car No Name Car Class STAGE 1 STAGE 2 STAGE 3 STAGE 4 STAGE 5 STAGE 6 STAGE 7 STAGE 8 TOTAL 1st 1 Gary Le Coadou & Carl Sorensen Toyota Corolla WRC E 04:43 04:27 07:17 06:55 07:14 07:05 04:17

More information

Race Date July 04, Topeka 4th of July 5K Run Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 ANN

Race Date July 04, Topeka 4th of July 5K Run Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 ANN Female Open Winners 1 ANNA ALDRICH 22 3301 16 18:25.7 5:56/M 2 KAYLA MCCULLOCH 16 3352 22 19:08.3 6:10/M 3 LAUREN POTTSCHMIDT 20 3362 23 19:15.0 6:13/M Male Open Winners 1 Conner Sandt 20 3189 1 16:01.8

More information

July 24, 2013 Freehold Area Running Club Summer Series 5K Week 5 Place First Name Last Name Age Sex Age Group Time Place First Name Last Name Age Sex

July 24, 2013 Freehold Area Running Club Summer Series 5K Week 5 Place First Name Last Name Age Sex Age Group Time Place First Name Last Name Age Sex Time Time Overall Male Overall Female 1 Ken Kropac 39 M 30-39 18.55 8 Kristin Andrews 24 F 20-29 21.09 2 Micahel Kennedy 19 M 15-19 19.10 25 Kiera Nealon 14 F 14 < 23.52 3 Dusten Vanella 19 M 15-19 19.10

More information

HAWKS RIDGE GUN CLUB 1000 YARD 3/30/2019 Match 1 FACTORY GUN Relay 1 Name Bench Group Score X Del Denny Brent Milton 2 4 -on Avery Thompso

HAWKS RIDGE GUN CLUB 1000 YARD 3/30/2019 Match 1 FACTORY GUN Relay 1 Name Bench Group Score X Del Denny Brent Milton 2 4 -on Avery Thompso HAWKS RIDGE GUN CLUB 1000 YARD 3/30/2019 Match 1 FACTORY GUN Relay 1 Name Bench Group Score X Del Denny 1 19.234 35 Brent Milton 2 4 -on Avery Thompson 3 3-on Josh Burnette 4 27.40 32 Dave Coomer 5 19.078

More information

Race Date July 04, Topeka 4th of July 5K Road Run Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace

Race Date July 04, Topeka 4th of July 5K Road Run Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace Female Open Winners 1 Laura Gillette 29 6551 15 18:51.5 6:05/M 2 Bekah Shenk 28 6624 18 18:56.7 6:06/M 3 Jennifer Williams 26 6657 30 20:22.9 6:34/M Male Open Winners 1 Andy Williams 26 6656 1 15:53.8

More information

Microsoft Word - Jasper Invitational- Results.doc

Microsoft Word - Jasper Invitational- Results.doc Men's Weight Throw NCAA Auto: N 21.50m USATF: 19.81m NCAA Prov: @ 19.50m Mets: * 14.00m IC4A: & 16.80m (Top 7 advance to final) Flight 1 1. Claude Davis Delhi 9.33m 2. Jeff Hotaling Delhi 7.35m 3. Brandon

More information

Race Date April 14, St. Mary's Titan Trot Age Group Results 5K Run Kid's Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Patrick Wajd

Race Date April 14, St. Mary's Titan Trot Age Group Results 5K Run Kid's Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Patrick Wajd Kid's Winners 1 Patrick Wajda 12 1678 4 20:38.7 6:39/M 2 Mike Hurley 14 1555 8 23:10.5 7:28/M Adult Winners 1 Kathryn Morris 29 1613 7 22:08.5 7:08/M 2 Katie Cimonetti 33 1491 14 25:28.3 8:13/M Adult Winners

More information

UVa-Wise Baseball Records Individual Season Records Highest batting avg. (min. 50 AB) Brad Robbins (56-117) Mike White (48-10

UVa-Wise Baseball Records Individual Season Records Highest batting avg. (min. 50 AB) Brad Robbins (56-117) Mike White (48-10 Highest batting avg. (min. 50 AB) 1..479 - Brad Robbins (56-117) - 2007 2..457 - Mike White (48-105) - 1989 3..443 - John Ryan Reed (66-149) - 2006 4..429 - Steve Tyler (70-163) - 2002 5..425 - Steve Dalton

More information

1991 Dunedin Marathon

1991 Dunedin Marathon 1991 Cadbury Moro City of Dunedin Marathon Marathon Sunday 15 September 1991 Women Women Vet Vet Women Class Time 1 79 Paul Allison ARIKI 1 1 M30-34 2:28:00 3.5 2 7 Bill Godsall ALEX 2 1 M35-39 2:28:34

More information

Minverstrong Age Group Results 2019.pdf

Minverstrong Age Group Results 2019.pdf Female Overall Winners 1 Caitlyn Hopple 13 141 4 21:24.9 6:54/M 2 Jenna Daulbaugh 18 122 9 22:54.7 7:23/M 3 Emily Norris 14 683 10 22:58.8 7:25/M Male Overall Winners 1 Gavin Nagy 13 236 1 20:45.6 6:42/M

More information

Print\Letter\LMergeRace.PMT

Print\Letter\LMergeRace.PMT DANIEL CLADINGBOEL BRETT MANNION JAMIE MAKIN JACK MCNAMEE RYAN DAVEY MARIO MILOS ANDREW DAVEY JACK BARHAM ADAM TAYLOR JOHN RACZKOWSKI JACK WILLIAMS LUKE ANDONY CARL GODFREY NATHAN CUFF GRAHAM KING JOSEPH

More information

Race Date July 04, th Annual Brickyard Run Age Group Results 5 MILER Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Natalie

Race Date July 04, th Annual Brickyard Run Age Group Results 5 MILER Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Natalie Female Open Winners 1 Natalie Krause 37 2737 17 36:09.7 7:14/M Male Open Winners 1 Steven Bugarin 32 2939 1 29:03.4 5:49/M Female Masters Winners 1 Mary Jo Russel 51 2797 22 38:07.4 7:37/M Male Masters

More information

Kembla Joggers Winter Series 2015 Senior Pointscores Senior Handicap Pointscore Pos Name Total 1 Pasquale Coppolaro Tim East Patrick McP

Kembla Joggers Winter Series 2015 Senior Pointscores Senior Handicap Pointscore Pos Name Total 1 Pasquale Coppolaro Tim East Patrick McP Kembla Joggers Winter Series 2015 Senior Pointscores Senior Handicap Pointscore 1 Pasquale Coppolaro 2190 2 Tim East 2135 3 Patrick McPhillips 2125 4 Matthew Davenport 2015 5 Daniel Sink 2013 6 Melinda

More information

Regatta 3 Results (2).xlsx

Regatta 3 Results (2).xlsx CANOEING WESTERN AUSTRALIA INC Regatta OFFICIAL PROGRAM 5-Dec-0 000 Event 1 Div 1 K1 200m 1 Steve Bird 1 3:20 2 Jesse Phillips 2 3:3 3 Daniel Bowker 3 3:3 4 Ty Stedman 4 41:02 5 Lochie Cooke 5 41:53 Michael

More information

2010 TCRR Grand Prix Final revised.xlsx

2010 TCRR Grand Prix Final revised.xlsx M14-U Wardle Jacob 5 5 8 4 5 5 10 4 4 3 53 Fest M14-U Mayton Tyler 1 1 1 1 1 3 1 3 12 Club M14-U Lemite Jordan 1 1 2 M14-U King Nathanial 3 3 5 3 14 White Bank M14-U VanLandingham Fred 1 1 M14-U Pierce

More information

Villanova University HY-TEK's MEET MANAGER :34 PM 1/10/2015 Page 1 Vilanova vs NC State - 1/10/2015 Results - Session 1 Event 1 Women 200 Yard M

Villanova University HY-TEK's MEET MANAGER :34 PM 1/10/2015 Page 1 Vilanova vs NC State - 1/10/2015 Results - Session 1 Event 1 Women 200 Yard M Villanova University HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-12:34 PM 1/10/2015 Page 1 Event 1 Women 200 Yard Medley Relay Team Relay Seed Time Finals Time 1 North Carolina State Universit-NC B 1:45.97 11 1) Nevalainen,

More information

Race Date April 12, Renaissance Run 5K Age Group Results Female 6 and Under Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Olivia Mallon 6 8

Race Date April 12, Renaissance Run 5K Age Group Results Female 6 and Under Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Olivia Mallon 6 8 Female 6 and Under 1 Olivia Mallon 6 8136 20 31:48.6 10:15/M 2 Carmen Navarro 6 8161 39 38:29.5 12:25/M 3 Nina Fontaine 6 8248 57 44:31.7 14:22/M 4 Gwen Rix 0 8178 98 56:45.3 18:18/M 5 Ruby Nelson 6 8165

More information

Microsoft Word - Document2

Microsoft Word - Document2 FWRC Mercury 10K, Oct. 27, 2013, Fort Worth Results by RunTIME Racing Services, www.run-time.com 10 K Female Overall Winners 1 LAURA NELSON GRAPEVINE 2752 48 7 44:49.4 44:50.0 0:00.6 7:13/M Male Overall

More information

Female Open Winners Place Name Age Overall Gun Time Pace 1 Emily Zimmerman :14.0 6:22/M Female Master Winners Place Name Age Overall Gun Time P

Female Open Winners Place Name Age Overall Gun Time Pace 1 Emily Zimmerman :14.0 6:22/M Female Master Winners Place Name Age Overall Gun Time P Female Open Winners 1 Emily Zimmerman 27 8 59:14.0 6:22/M Female Master Winners 1 Julie Mercado 44 21 1:04:20.1 6:55/M Female Grand Winners 1 Christine Tieman 53 44 1:10:32.8 7:35/M Female Senior Winners

More information

Categoryreport

Categoryreport Contractors Page 1 of 8 1 523 IBEW Local 66 681 71:16.42 Edward Scott Robert Jones Robert Quijano Cooperatives Page 2 of 8 1 506 Bandera Electric Cooperative 700 72:56.68 John Hernanez Brad Downum Mark

More information

Frank Landrey Invitational Dates: 10/05-10/06, 2009 Round: 3 FINAL RESULTS * Individual Par-Yardage: Fin. Top 20 Teams Scores 1 Richmond, Univ

Frank Landrey Invitational Dates: 10/05-10/06, 2009 Round: 3 FINAL RESULTS * Individual Par-Yardage: Fin. Top 20 Teams Scores 1 Richmond, Univ FINAL RESULTS * Individual Fin. Top 20 Teams Scores 1 Richmond, Univ. of 292 284 290 866 2 Gardner-Webb U. 295 289 296 880 3 Liberty University 297 291 293 881 4 Wm. & Mary, Coll. of 300 288 299 887 5

More information

Race Date September 13, 2015 Hub City Half Marathon and 5K Age Group Results Half Marathon Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time

Race Date September 13, 2015 Hub City Half Marathon and 5K Age Group Results Half Marathon Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Female Open Winners 1 Wendy Curry 38 1562 13 1:38:07.9 7:29/M Male Open Winners 1 Jose Palmerin 24 1719 1 1:17:36.6 5:55/M Female Masters Winners 1 Erica Agran 43 1502 18 1:40:22.8 7:40/M Male Masters

More information

Centennial Conference Championship 2013 Paul Bewak (Johns Hopkins) P. Bewak 125 BYE 41 Anthony Geiger (Stevens Institute Of Technolog) 3 Janik Santana

Centennial Conference Championship 2013 Paul Bewak (Johns Hopkins) P. Bewak 125 BYE 41 Anthony Geiger (Stevens Institute Of Technolog) 3 Janik Santana Paul Bewak (Johns Hopkins) P. Bewak 125 41 Anthony Geiger (Stevens Institute Of Technolog) 3 Janik Santana-Quintana (New York University) Christopher Donaldson (URSINUS) 4 97 Constantine Rerras (Merchant

More information

2013 MID-AMERICA REGION MASTERS CHAMPIONSHIPS & 33rd ANNUAL ROCKY MOUNTAIN MASTERS GAMES COLORADO STATE UNIVERSITY, FT. COLLINS, CO AUGUST 24 & 25, 20

2013 MID-AMERICA REGION MASTERS CHAMPIONSHIPS & 33rd ANNUAL ROCKY MOUNTAIN MASTERS GAMES COLORADO STATE UNIVERSITY, FT. COLLINS, CO AUGUST 24 & 25, 20 2013 MID-AMERICA REGION MASTERS CHAMPIONSHIPS & 33rd ANNUAL ROCKY MOUNTAIN MASTERS GAMES COLORADO STATE UNIVERSITY, FT. COLLINS, CO AUGUST 24 & 25, 2013 50M LANE, TABITHA MARIE F40-44 41 7.87 RAIKES, SUSAN

More information

Boston College Eagles VS Bryant University Bulldogs Friday, October 12, 2012 Chestnut Hill, Massachusetts Event 2 Men 200 Yard Medley Relay 1 Bryant U

Boston College Eagles VS Bryant University Bulldogs Friday, October 12, 2012 Chestnut Hill, Massachusetts Event 2 Men 200 Yard Medley Relay 1 Bryant U Boston College Eagles VS Bryant University Bulldogs Friday, October 12, 2012 Chestnut Hill, Massachusetts Event 2 Men 200 Yard Medley Relay 1 Bryant University-NE 'A' 1:36.30 1) Kosenski, Alex 22 2) Hong,

More information

Samford Top 10 Outdoor Performance Best List.xlsx

Samford Top 10 Outdoor Performance Best List.xlsx 100m 1 John Williams 10.51 2002 2 Justin Emerson 10.60 2011 3 Mark Hankins 10.69 1998 4 Joey Turman 10.71 1988 5 Robert Eiserloh 10.88 1996 6 Rob Stallworth 10.88 1997 7 Donald Cooper 11.03 2010 8 Rashaad

More information

Page 1 of 9 Licensed to Providence College PC-Montclair-URI - 11/8/2008 Results HY-TEK's Meet Manager Event 1 Women 200 Yard Medley Relay School Finals 1 University of Rhode Island 'A' 1:53.95 1) Ziolkowski,

More information

February

February 2 & 3 4:30 PM Saturday Mary Brauner (H) John, Angela,Amelia and Cathy Chodyniecki Rick Kaiser Rob Brauner Luke Hagan Sara Herbert Theresa Kaiser Jan Smith David Edwards Sandra Schneid Linda Ottersbach

More information

Race Date March 30, 2013 Most Egg-celent 5K Run Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Cassie Nelson 27

Race Date March 30, 2013 Most Egg-celent 5K Run Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Cassie Nelson 27 Female Open Winners 1 Cassie Nelson 27 7839 5 18:20.4 6:33/M Male Open Winners 1 john borman 35 5773 1 16:42.4 5:58/M Female Masters Winners 1 nora fernandez 46 8951 23 23:39.1 8:27/M Male Masters Winners

More information

Top 25 Finishes in Bronco Boy s Swimming History (Updated 2017) 200 Medley Relay 1. Travis Chezick, Joe Paulbeck, Brandon Ellison, Brant Taylor (1997)

Top 25 Finishes in Bronco Boy s Swimming History (Updated 2017) 200 Medley Relay 1. Travis Chezick, Joe Paulbeck, Brandon Ellison, Brant Taylor (1997) Top 25 Finishes in Bronco Boy s Swimming History (Updated 2017) 200 Medley Relay 1. Travis Chezick, Joe Paulbeck, Brandon Ellison, Brant Taylor (1997) 1:44.16 2. Mark Morff, Mark Hoffman, Rick Kostrow,

More information

Race Date July 04, th Annual Peru Firecracker Run 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace

Race Date July 04, th Annual Peru Firecracker Run 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace Female Open Winners 1 Elizabeth Smith 17 8810 9 22:56.9 7:24/M 2 Kaylee Lane 15 8671 12 23:30.9 7:35/M 3 Zoe Seward 13 8803 14 23:44.8 7:39/M Male Open Winners 1 Colin Chapman 15 8847 1 17:29.9 5:38/M

More information

Race Date September 27, Hawaii 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Amy Blue-Cashman 31 2

Race Date September 27, Hawaii 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Amy Blue-Cashman 31 2 Female Open Winners 1 Amy Blue-Cashman 31 2501 8 21:49.1 7:02/M Male Open Winners 1 Mark Illingworth 34 7028 1 20:21.3 6:34/M Female Masters Winners 1 Karen Spoor 43 2642 11 23:17.4 7:31/M Male Masters

More information

Boston College Eagles vs Tufts University Jumbos January 21, 2014 Chestnut Hill, Massachusetts Event 1 Men 200 Yard Medley Relay 1 Boston College-MA '

Boston College Eagles vs Tufts University Jumbos January 21, 2014 Chestnut Hill, Massachusetts Event 1 Men 200 Yard Medley Relay 1 Boston College-MA ' Boston College Eagles vs Tufts University Jumbos January 21, 2014 Chestnut Hill, Massachusetts Event 1 Men 200 Yard Medley Relay 1 Boston College-MA 'A' 1:34.27 11 1) Williams, Josh 18 2) Stranick, Andrew

More information

Race Date July 04, Hebron Fireworks 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Jordan Hanaway 2

Race Date July 04, Hebron Fireworks 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Jordan Hanaway 2 Female Open Winners 1 Jordan Hanaway 22 1159 12 20:24.4 6:35/M Male Open Winners 1 Matthew Wilson 17 1134 1 16:29.3 5:19/M 1 07/04/2015 09:57:37 No age provided 1 Cody Polovitch 0 1190 42 23:10.2 7:28/M

More information

Total Points (Season)

Total Points (Season) 7 th Grade Basketball Total Points (Season) Name Points Year 1. Michael Cory 287 1999-00 2. Devon Green 284 2018-19 3. Braun Borman 270 1983-84 4. Dan Coddington 244 1975-76 5. Jason Whipple 232 1988-89

More information

Race Date March 07, Spirit Run 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Jordyn Boyer

Race Date March 07, Spirit Run 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Jordyn Boyer Female Open Winners 1 Jordyn Boyer 14 7432 11 21:54.1 7:04/M Male Open Winners 1 Erik Forehand 32 7466 1 16:30.2 5:19/M Female Masters Winner Winners 1 Linda Murkve 48 7514 38 24:59.6 8:04/M Male Masters

More information

Heworth Golf Club Mens' Open Golf Tournament Four Ball Better Ball Stableford 18/06/2016 Time Name Handicap Club 07:00 Mr. RESERVED RESERVED Mr. RESER

Heworth Golf Club Mens' Open Golf Tournament Four Ball Better Ball Stableford 18/06/2016 Time Name Handicap Club 07:00 Mr. RESERVED RESERVED Mr. RESER Mens' Open Golf Tournament Four Ball Better Ball Stableford /0/20 0:00 0:00 0: 0: 0:30 Mr. Michael Sturt Mr. John Armstrong 0:30 Mr. Kenneth Clavery Mr. Melvyn Davison. 0:40 Mr. George Bell Mr. Darren

More information

Jefferson Swim League 1 HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-8:10 AM 6/17/2014 Page 1 LMST vs LG /11/2014 Louisa Gators Swim Team Results - Wednesday, June

Jefferson Swim League 1 HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-8:10 AM 6/17/2014 Page 1 LMST vs LG /11/2014 Louisa Gators Swim Team Results - Wednesday, June Jefferson Swim League 1 HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-8:10 AM 6/17/2014 Page 1 Event 1P Mixed 6 & Under 100 Yard Freestyle Relay Team Relay Seed Time Finals Time 1 Louisa Gators-VA A 2:42.05 1) Hiter, Madison

More information

Austin McDermitt10 Burgettstown Section 1AA Tournament Hunter Fry9 Fort Cherry 4-13 Ryan Glasser 10 Laurel Lbs Max Hartman 9 S

Austin McDermitt10 Burgettstown Section 1AA Tournament Hunter Fry9 Fort Cherry 4-13 Ryan Glasser 10 Laurel Lbs Max Hartman 9 S Austin McDermitt10 Burgettstown 27-4 Hunter Fry9 Fort Cherry 4-13 Ryan Glasser 10 Laurel 7-9 20 74 106 Lbs Max Hartman 9 South Park 16-9 21 Jasper Wolfe9 South Fayette 19-9 Cameron McCowin9 Ellwood City

More information

Race Date August 22, Tour De LaPorte Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Brittany Fo

Race Date August 22, Tour De LaPorte Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Brittany Fo Female Open Winners 1 Brittany Fozkos 24 5205 14 21:51.5 7:03/M Male Open Winners 1 Ralph Nurse 38 5162 1 17:43.7 5:43/M Female Masters Winners 1 Vanessa Harrison 44 5207 28 24:50.8 8:01/M Male Masters

More information

Shocker Summer Track and Field Series Results Week # 3 June 16, 2011 Event Comp # Mark Name Age Gender 2000m Steeplechase :04.3 Amber Anderson 1

Shocker Summer Track and Field Series Results Week # 3 June 16, 2011 Event Comp # Mark Name Age Gender 2000m Steeplechase :04.3 Amber Anderson 1 Event Comp # Mark Name Age Gender 2000m Steeplechase 370 10:04.3 Amber Anderson 17 F 390 7:21.0 Cliff Kissling 19 M 362 7:16.5 Michael Huff 18 M 100m Hurdles 406 18.5 Hannah Albright 14 F 417 16.3 Karis

More information

Jul 12, Charleston Sprint Triathlon Series Race 3 JAMES ISLAND, SC

Jul 12, Charleston Sprint Triathlon Series Race 3 JAMES ISLAND, SC Jul 12, 2015 2015 Sprint Triathlon Series Race 3 JAMES ISLAND, COMPLETE OVERALL RESULTS PlaceBib SexCodeNAME AgeCITY/STATERankSWIMT1 RankBIKE T2 RankRUN PENALTYTIME DQ 1. 69 M Ryan Farris 14 Morganton

More information

CLEAR LAKE ALL TIME LEADERS (CAREER DISTRICT) District Career Home Run Leaders District Career Batting Leaders District Career RBI Leaders Rank Player

CLEAR LAKE ALL TIME LEADERS (CAREER DISTRICT) District Career Home Run Leaders District Career Batting Leaders District Career RBI Leaders Rank Player District Career Home Run Leaders District Career Batting Leaders District Career RBI Leaders Rank Player HR Years (Minimum 30 AB) Rank Player RBI's Years 1 Lewis. Phil 7 3 Rank Player Avg. Years 1 Morris,

More information

Oregon LCM Records -- as of 8/08/2018 MEN WOMEN : /10/07 Marc Maier 50 M. Free Meghan Zimmer 08/11/13 0: : /23/92 Gre

Oregon LCM Records -- as of 8/08/2018 MEN WOMEN : /10/07 Marc Maier 50 M. Free Meghan Zimmer 08/11/13 0: : /23/92 Gre MEN 18-24 WOMEN 18-24 0:25.55 06/10/07 Marc Maier 50 M. Free Meghan Zimmer 08/11/13 0:27.45 0:54.50 08/23/92 Greg Cooper Meghan Zimmer 08/11/13 0:59.89 2:09.96 07/09/95 Kevin Noah Samantha Oliszewski 07/28/13

More information

5/7/2019 Contest Results Titleist Scratch Pro-Am Brook-Lea Country Club, Rochester, NY Monday, May 6, 2019 Overall Results for Titleist Scratch Pro-Am

5/7/2019 Contest Results Titleist Scratch Pro-Am Brook-Lea Country Club, Rochester, NY Monday, May 6, 2019 Overall Results for Titleist Scratch Pro-Am Overall Results for 1 Taylor Page Brandon Grzywacz Pennfair 34 29 63-9 $1,150.00 T4 T4 T4 T7 T7 T9 T9 T9 1 1 1 1 1 1 Tim Falkner Mark Drabik Kirk Stauffer Josh Stauffer Jon Hoecker Kevin Lewis Rob Horak

More information

WCC7 Age Group - Male 2006

WCC7 Age Group - Male 2006 Jeremiah Waltz 9 0-12 M 50 50 51 50 51 50 51 353 Eric Yandl 11 0-12 M 51 53 53 52 56 53 318 Chase Brookshear 12 0-12 M 55 52 107 Jesse Yandl 12 0-12 M 51 54 105 Braedyn Cooper 8 0-12 M 52 50 102 Tate Schienbein

More information

Crystal Reports ActiveX Designer - tfmm6results1colcourier.rpt

Crystal Reports ActiveX Designer - tfmm6results1colcourier.rpt - Site License Hy-Tek's MEET MANAGER 9:50 AM 4/03/2019 Page 1 Results - Outdoor Pentathlon M30+ Outdoor Pentathlon Points LJ JT 200 DT 1500 ---- M30 ---- 1 Luke Crombie 4.38m 43.67m 27.02 25.33m 6:37.25

More information

Race Date May 09, Renaissance Run 5K Age Group Results Female 6 and Under Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Mackenzie Snyder 5

Race Date May 09, Renaissance Run 5K Age Group Results Female 6 and Under Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Mackenzie Snyder 5 Female 6 and Under 1 Mackenzie Snyder 5 5368 54 40:11.5 12:58/M 2 Amma Zangrill 6 5366 91 47:08.4 15:12/M 3 Michelle Baumann 0 5207 123 57:15.9 18:28/M 4 Amaya Hunter 0 5253 125 57:39.6 18:36/M 5 Sarah

More information

Current Salary Wk TE Wk8 BeastDFS.com IR VEGAS Player Matchup Adjusted GP Adjusted Fpts Injury Report $8,400 Rob Gronkowski 3 1

Current Salary Wk TE Wk8 BeastDFS.com IR VEGAS Player Matchup Adjusted GP Adjusted Fpts Injury Report $8,400 Rob Gronkowski 3 1 1 2 5 6 7 9 10 IR VEGAS Injury Report $8,400 Rob Gronkowski MIA@NE 3 14.5 0 50.5-8 $6,400 Greg Olsen IND@CAR 2 15.3 0 46.5-7 $6,300 Gary Barnidge ARI@CLE 3 18.1 0 46.0 4.5 $6,100 Jimmy Graham SEA@DAL 3

More information

Report

Report #1 Jake Oster (Elmhurst) (15-1) #1 J. Oster 58 #1 J. Oster F;5:25 #8 S. Deligio #8 Sammy Deligio (MSOE) (18-17) 155 #1 J. Oster F;2:08 #5 George Gogonas (Augustana) (24-10) #5 G. Gogonas 59 #4 J. Norton

More information

Race Date October 27, St. Andrews Parish Running of the Bulldogs Overall Finish List 5K Run Overall Name City Bib No AG Place Time Pace 1 Ga

Race Date October 27, St. Andrews Parish Running of the Bulldogs Overall Finish List 5K Run Overall Name City Bib No AG Place Time Pace 1 Ga 1 Gavin Swartz 8758 1: 15-99 19:50.1 6:24/M 2 Joel Ortiz 8715 2: 15-99 19:53.2 6:25/M 3 Justin Mitchell 8694 3: 15-99 21:56.9 7:05/M 4 David Evers 8600 4: 15-99 22:12.5 7:10/M 5 Will Shaffer 2241 1: 0-14

More information

Race Date June 19, 2015 Spring Lake Heritage Festival 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Maria Ku

Race Date June 19, 2015 Spring Lake Heritage Festival 5K Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Maria Ku Female Open Winners 1 Maria Kuiper 18 9193 11 20:19.4 6:33/M 2 Polly Jansen 40 9187 14 21:00.6 6:46/M 3 Maggie Cooper 12 9146 20 22:31.3 7:16/M Male Open Winners 1 Cameron Thalhammer 15 9254 1 17:58.6

More information

Steele County Assessor Public Sales Report with Photos High End Sales 2017 Tue, December 12, :11:24 AM PIN: PIN: PIN: 17

Steele County Assessor Public Sales Report with Photos High End Sales 2017 Tue, December 12, :11:24 AM PIN: PIN: PIN: 17 PIN: 17-002-2115 PIN: 17-311-0207 PIN: 17-323-0301 AYERS/RYAN & CHRISY M. HORMANN-AYERS AYERS/ROBERT S & DONNA J 01925 EDGEWOOD DR JOHNSON/DAVID J & KRISTINE C ENEVOLDSEN/DIXIE & WARREN TRUSTEES 00908

More information

2011 MID-AMERICA CHAMPIONSHIPS & ROCKY MOUNTAIN MASTERS GAMES AUGUST 27 & 28, 2011 COLORADO STATE UNIVERSITY FT COLLINS, COLORADO 3K RACEWALK GRAFF, D

2011 MID-AMERICA CHAMPIONSHIPS & ROCKY MOUNTAIN MASTERS GAMES AUGUST 27 & 28, 2011 COLORADO STATE UNIVERSITY FT COLLINS, COLORADO 3K RACEWALK GRAFF, D 2011 MID-AMERICA CHAMPIONSHIPS & ROCKY MOUNTAIN MASTERS GAMES AUGUST 27 & 28, 2011 COLORADO STATE UNIVERSITY FT COLLINS, COLORADO 3K RACEWALK GRAFF, DARLA F40-44 43 19:08 MARTINO, MARIANNE F60-64 61 18:04

More information

C.O.R.E Championship 2019 Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Overall Result Thorncombe Huntsham Coombe Florey Rifton Barton Crediton Championship

C.O.R.E Championship 2019 Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Overall Result Thorncombe Huntsham Coombe Florey Rifton Barton Crediton Championship C.O.R.E Championship 2019 Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Overall Result Thorncombe Huntsham Coombe Florey Rifton Barton Crediton Championship 1 Anthony Milliar 20 11 31 2 Josh Gotts 0 20 20 3

More information

Race Date June 14, Spud Run 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Bib No Overall Time Pace 1 Justina Faulkner 875

Race Date June 14, Spud Run 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Bib No Overall Time Pace 1 Justina Faulkner 875 Female Open Winners 1 Justina Faulkner 875 7 18:21.5 5:55/M Male Open Winners 1 Andy Herbert 771 1 16:44.3 5:24/M Female Masters Winners 1 Jean Storm 852 41 24:17.3 7:50/M Male Masters Winners 1 Jeff Kindelan

More information

Race Date September 26, Hawaii 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Riley Kinestri

Race Date September 26, Hawaii 5K Age Group Results 5K Run Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Riley Kinestri Female Open Winners 1 Riley Kinestrict 12 4362 8 21:56.0 7:05/M Male Open Winners 1 Rick Fenno 58 4344 1 18:48.7 6:04/M Female Masters Winners 1 Karen Spoor 44 2975 15 23:04.3 7:26/M Male Masters Winners

More information

97_00

97_00 Published by J&Son Inc. Printed in Korea. Copyright 2011 by J&Son Inc. Authorized translation from the English language edition of 97 Things Every Software Architect Should Know 2009 the Translation is

More information

Microsoft Word - Document3

Microsoft Word - Document3 ZEBRA PHRIENDS 5K, Nov. 3, 2012, Coppell Results By RACE CHIP TIMING, INC. Female Open Winners 1 LAINA EWOLDT 387 14 10 22:29.6 22:32.5 7:15/M 2 MARIA MOORE 1852 52 14 23:04.3 23:09.9 7:26/M 3 KIM ANDRES

More information

2019 Lite Scratch Tour Florida - Blackstone Open Division Rank Score Player of the Year Points 1 Lew Mitchell Matt Johnson

2019 Lite Scratch Tour Florida - Blackstone Open Division Rank Score Player of the Year Points 1 Lew Mitchell Matt Johnson Open Division Rank Score Player of the Year Points 1 Lew Mitchell 75-68--143 500.00 2 Matt Johnson 74-71--145 300.00 3 Mike Riley 74-72--146 190.00 T4 Ryan Barousse 72-75--147 122.50 Tim Sanders 73-74--147

More information

Henderson State University HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-5:17 PM 10/5/2018 Page 1 HSU v UTPB v OKC - 10/5/2018 Results Event 1 Women 200 Yard Medley Relay

Henderson State University HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-5:17 PM 10/5/2018 Page 1 HSU v UTPB v OKC - 10/5/2018 Results Event 1 Women 200 Yard Medley Relay Henderson State University HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-5:17 PM 10/5/2018 Page 1 Event 1 Women 200 Yard Medley Relay Team Relay Seed Time Finals Time 1 Henderson State University-AR A 1:46.30 1:51.75 1) Brandenburg,

More information

2005.PDF

2005.PDF EAST CENTRAL TRACK AND FIELD RECORDS PEEWEE 100m Pryhitak, Sheldon Melville 12.6 1987 Krochak, Chad YRUR 12.6 2005 200m Leffler, Brett Wynyard 26.5 2002 400m Monette, Ron Yorkdale 1:00.7 1974 800m Myrowich,

More information

North Country Run Saturday, August 22, 2015 Marathon Results Top Male Overall in Marathon division - based on Chip Elapsed time Position Bib # Name Fi

North Country Run Saturday, August 22, 2015 Marathon Results Top Male Overall in Marathon division - based on Chip Elapsed time Position Bib # Name Fi North Country Run Saturday, August 22, 2015 Marathon Results Top Male Overall in Marathon division - based on Chip Elapsed time 1 3172 BARROWS, MICHAEL 02:47:13.236 02:47:13.236 29 M Top Male Masters in

More information

2018 NYRA PPW Volunteer List PPW Barrels PPW Flag PPW Goats PPW Dummy Roping Heather Earnest Josh & Julie Vanderzanden Brian & Brandy Bailey Josh & La

2018 NYRA PPW Volunteer List PPW Barrels PPW Flag PPW Goats PPW Dummy Roping Heather Earnest Josh & Julie Vanderzanden Brian & Brandy Bailey Josh & La PPW Volunteer List PPW Barrels PPW Flag PPW Goats PPW Dummy Roping Heather Earnest Josh & Julie Vanderzanden Brian & Brandy Bailey Josh & Laura Reese Justin & Terri Bester Glen & Malinda Plant Casey Jackson

More information

136th Civil Service Open Athletics Championships Wednesday 10th August 2011 Pingles Stadium, Nuneaton Men's 400m Hurdles Points CBP: D Fishwick (WO) 5

136th Civil Service Open Athletics Championships Wednesday 10th August 2011 Pingles Stadium, Nuneaton Men's 400m Hurdles Points CBP: D Fishwick (WO) 5 Men's 400m Hurdles Points CBP: D Fishwick (WO) 53.3 1980 Holder: Francis Smith (MOD) 1 39 Jon Austin RCSL/HMRC 72.0 9 2 17 David Long RCSL/HMRC 77.7 7 3 7 Andy Seal HASSRA 81.8 6 Women's 400m Hurdles CBP:

More information

Course Stroke Dist Name Club Age Meet Venue Date Time Short Free 50 Joseph Andrew A Tellett Royal Navy SC Royal Navy Open Masters Millfield 29/0

Course Stroke Dist Name Club Age Meet Venue Date Time Short Free 50 Joseph Andrew A Tellett Royal Navy SC Royal Navy Open Masters Millfield 29/0 Short Free 50 Joseph Andrew A Tellett Royal Navy SC 18-24 Royal Navy Open Masters Millfield 29/03/2009 00:23.00 Short Free 100 Joseph A Tellett Royal Navy SC 18-24 the asa Masters (25m) Sheffield 25/10/2008

More information

Card Set Number Player AUtograph Jersey 1 Troy Aikman AUtograph Jersey 2 Earl Campbell AUtograph Jersey 3 Eric Dickerson AUtograph Jersey 4 Joe Namath

Card Set Number Player AUtograph Jersey 1 Troy Aikman AUtograph Jersey 2 Earl Campbell AUtograph Jersey 3 Eric Dickerson AUtograph Jersey 4 Joe Namath Card Set Number Player AUtograph Jersey Troy Aikman AUtograph Jersey 2 Earl Campbell AUtograph Jersey 3 Eric Dickerson AUtograph Jersey 4 Joe Namath AUtograph Jersey 5 Marcus Allen AUtograph Jersey 6 Cris

More information

Steele County Assessor Public Sales Report with Photos PIN: Buyer: Seller: Address: Fri, July 5, :47:50 AM PIN: WENCL/TH

Steele County Assessor Public Sales Report with Photos PIN: Buyer: Seller: Address: Fri, July 5, :47:50 AM PIN: WENCL/TH PIN: 01-007-2200 PIN: 01-029-1100 WENCL/THOMAS J & KAREN M, TRUSTEES KAUNE/DAVID J ESTATE & KAUNE/JOHN & CAROL J PIN: 01-033-2300 JOHNSON/GARY E BERNAU/DEBRA ET AL KRAUS PROPERTIES FELDMAN/PETER J Sale

More information

Women 200 Medley Relay Baylor Swimming Top Twenty Updated 12/11/17 1. Arden Pitman, Alison Lusk, Anna Rae Gwarjanski, Sloane Pitman 1:41.63, 2/09 2. A

Women 200 Medley Relay Baylor Swimming Top Twenty Updated 12/11/17 1. Arden Pitman, Alison Lusk, Anna Rae Gwarjanski, Sloane Pitman 1:41.63, 2/09 2. A Women 200 Medley Relay Baylor Swimming Top Twenty Updated 12/11/17 1. Arden Pitman, Alison Lusk, Anna Rae Gwarjanski, Sloane Pitman 1:41.63, 2/09 2. Arden Pitman, Ashley Vance, Ashley Yearwood, Kristen

More information

Race Name Year School/ Area Primary Girls 1km 1k F Freya Howgate - PD Prim Perth Strathtay Harriers k F Teigon Munro Prim Rimbleton P

Race Name Year School/ Area Primary Girls 1km 1k F Freya Howgate - PD Prim Perth Strathtay Harriers k F Teigon Munro Prim Rimbleton P Race Name Year School/ Area Primary Girls 1km 1k F Freya Howgate - PD Prim Perth Strathtay Harriers 5.16 10 7.03 10 1k F Teigon Munro Prim Rimbleton Primary School 10.57 10 1k F Rachael MacLeod P6 Stenhouse

More information

Virginia High School - VA HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-9:16 AM 9/20/2016 Page BASA Fall Challenge - 9/24/2016 to 9/25/2016 Psych Sheet #1 Girls 8

Virginia High School - VA HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-9:16 AM 9/20/2016 Page BASA Fall Challenge - 9/24/2016 to 9/25/2016 Psych Sheet #1 Girls 8 Virginia High School - VA HY-TEK's MEET MANAGER 5.0-9: AM 9// Page 1 #1 Girls 8 & Under 25 Yard reaststroke 4 Ayres, Jolie E 5 Morse, Meghan J 6 Dellinger, Evelyn K 31.51 1:02.36 #2 oys 8 & Under 25 Yard

More information

Race Date January 01, Middlebury Resolution Run Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Jane-Ma

Race Date January 01, Middlebury Resolution Run Age Group Results Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Jane-Ma Female Open Winners 1 Jane-Marie Holewinski 33 1245 5 19:41.4 6:21/M Male Open Winners 1 Bruce Faitynski 33 1612 1 18:12.6 5:52/M 1 01/01/2016 01:56:06 Female 5 to 9 1 Tenille Wogoman 7 1314 95 29:22.2

More information

마음을 여는 글 2016년 봄호 vol.98 표지 설명 칠레 북쪽 아이마라족 마을의 성당. 뜨겁고 건조한 지역에 맞게 성당의 벽을 두껍게 만들고, 호숫가에서 자라는 갈대로 지붕을 만들었다. 아이마라족은 남미 안데스산맥 지역의 민족으로, 현재 칠레, 볼리비아, 페루 등에

마음을 여는 글 2016년 봄호 vol.98 표지 설명 칠레 북쪽 아이마라족 마을의 성당. 뜨겁고 건조한 지역에 맞게 성당의 벽을 두껍게 만들고, 호숫가에서 자라는 갈대로 지붕을 만들었다. 아이마라족은 남미 안데스산맥 지역의 민족으로, 현재 칠레, 볼리비아, 페루 등에 www.columban.or.kr 2016년 봄호 vol.98 해외선교와 한국교회 주는 것이 받는 것보다 더 행복하다 해외선교사교육 현장을 찾아서 부제서품식을 마치고 문래동성당 어린이들과 함께. 아이들은 지광규 부제가 개구리를 닮았다며, 재치 있는 그림과 문구로 축하하여 모두를 즐겁게 했다. 주님은 제 안에서 선한 일을 하시고 제게 필요한 것을 아시어 저를

More information

Shell Houston Open Masters Tournament RBC Heritage Valero Texas Open Zurich Classic of N.O. Wells Fargo Champ. Players Championship AT&T Byron Nelson

Shell Houston Open Masters Tournament RBC Heritage Valero Texas Open Zurich Classic of N.O. Wells Fargo Champ. Players Championship AT&T Byron Nelson Shell Houston Open Masters Tournament RBC Heritage Valero Texas Open Zurich Classic of N.O. Wells Fargo Champ. Players Championship AT&T Byron Nelson Dean & DeLuca Invt'l. Memorial Tournament FedEx St.

More information

MHSA State Cross Country Results.xls

MHSA State Cross Country Results.xls Overall Finish List - Boys Class A Boys O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Grade 1 1 487 Cameron Miekle Hamilton 15:26.3 5:09/M 12 2 2 446 Ronald Venema Corvallis 15:37.5 5:12/M 12 3 3 457

More information

Will Run For Beer Smuttynose Will Run For Beer 5K Results Smuttynose Will Run For Beer 5K - Men Men 29 & Under Overall Age Group Total Last Nam

Will Run For Beer Smuttynose Will Run For Beer 5K Results Smuttynose Will Run For Beer 5K - Men Men 29 & Under Overall Age Group Total Last Nam Will Run For Beer 2016 - Smuttynose Will Run For Beer 5K Results Smuttynose Will Run For Beer 5K - Men Men 29 & Under Overall Age Group Total ST. LAURENT KEVIN 28 M 1 17:33.4 3 75 25 100 LYON VINCENT 27

More information

2976 Check Register xlsx

2976 Check Register xlsx ANB Bank 05/02/2016 DC Amazon 4.00 05/02/2016 DC Amazon 7.32 05/02/2016 DC Amazon 7.98 05/02/2016 DC Amazon 15.42 05/02/2016 DC Amazon 39.83 05/02/2016 DC Amazon 62.84 05/02/2016 DC Amazon 4.00 05/02/2016

More information

Race Date September 12, 2014 Hobo Run Coyote Howl 10k Age Group Results Male Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Blake Davenpo

Race Date September 12, 2014 Hobo Run Coyote Howl 10k Age Group Results Male Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Blake Davenpo Male Open Winners 1 Blake Davenport 27 61 1 38:31 6:13/M 1 09/12/2014 11:32:56 Male 14 and under 1 * Joshua Crull 13 58 5 43:26 7:00/M 2 * Edward White 12 204 23 51:02 8:14/M 3 * Paul Jalbert 13 92 42

More information

Run Up For Downs 321 Run Overall Finish List March 21, 2015 Results by: Time 2 Run Time 2 Run Total Place Name City Bib No Age Gend Time Pace 1 Rob Oa

Run Up For Downs 321 Run Overall Finish List March 21, 2015 Results by: Time 2 Run Time 2 Run Total Place Name City Bib No Age Gend Time Pace 1 Rob Oa 321 Run Overall Finish List Place Name City Bib No Age Gend Time Pace 1 Rob Oates Madison MS 345 36 M 19:16.7 6:00/M 2 Jake Lape Madison MS 163 15 M 20:48.9 6:29/M 3 John Paul Moorman Madison MS 144 14

More information

*BA_00

*BA_00 Published by Ji&Son Inc. Printed in Korea Copyright 2010 by Ji&Son Inc. Authorized translation of the English edition of Beautiful Architecture 2009 O Reilly Media, Inc. This Translation is published and

More information

Race Date March 30, Run Forest, Run 5K and 10K Age Group Results 5K Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Mary

Race Date March 30, Run Forest, Run 5K and 10K Age Group Results 5K Female Open Winners Place Name City Age Bib No Overall Time Pace 1 Mary Female Open Winners 1 Mary Commins 22 1451 13 21:18.3 6:52/M Male Open Winners 1 Patrick Brady 20 1434 1 17:46.5 5:44/M 1 03/30/2019 11:50:37 Female 14 and Under 1 Elizabeth Fine 12 1476 64 28:55.1 9:20/M

More information

Microsoft Word - oct-dec EM Schedule 2017.docx

Microsoft Word - oct-dec EM Schedule 2017.docx October Schedule 5:00 pm Saturday Mass October 7 Jean-Robert Larose Chris Sutton October 21 Jean-Robert Larose Chris Sutton October 14 Barbara Cahill Marjorie Shaughnessy Jim Shaughnessy October 28 Marjorie

More information

ST Joe 5k 2018 Age Group Results July 26, 2018 Results by ChampionChip247 Men: Top Finishers

ST Joe 5k 2018 Age Group Results July 26, 2018 Results by ChampionChip247 Men: Top Finishers ST Joe 5k 2018 Age Group Results July 26, 2018 Results by ChampionChip247 Men: Finishers 0-13 14-18 19-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-99 Women: Finishers 0-13 14-18 19-24 25-29 30-34 35-39

More information

Entry List by Team (mmteamentryfull)

Entry List by Team (mmteamentryfull) HY-TEK's MEET MANAGER 6.0-7/3/2018 Page 1 1 Banducci, Ava C - Female - Age: 10 - Ind/Rel: 3 / 0 #5 Girls 9-10 100 Free 1:14.89 2/3 #29 Girls 9-10 50 Breast 45.92 5/3 #53 Girls 9-10 50 Fly 42.56 3/5 2 Banducci,

More information